Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Punto II FL - Wymiana BCM - chyba martwy

27 Cze 2018 18:34 921 13
  • Poziom 42  
    Witam
    Może jestem w błędzie ale wydaje mi się że wymiana BCM na inny powinno dać efekt taki że nie będzie się dało uruchomić silnika z powodu niezakodowanego kluczyka (immobilizer).
    U mnie jednak "sprawny" wg sprzedawcy BCM nie daje żadnej reakcji na liczniku - nic się nie świeci po przekręceniu stacyjki.

Czy to oznacza uszkodzenie BCM czy jednak trzeba coś kombinować z podpinaniem pod komputer (nie chodzi o programowanie kluczyków)?
  • Poziom 32  
    Powinien dać oznaki życia, jedną z wad tych body właśnie był martwy licznik.
  • Poziom 42  
    Jak ma rozumieć stwierdzenie "jedną z tych wad"?
  • Poziom 22  
    Z jakiego powodu był wymieniany ten body computer?
  • Poziom 42  
    Mam drugi i tak się zachowuje dlatego pytam czy to normalne czy po prostu mam trupa.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wymieniałem ostatnio BCM w Alfie 147, bez programowania procka silnik nie zapala, ale wszystkie pozostałe funkcje działają normalnie (światła, szyby, kierunkowskazy etc.), na wyświetlaczu w zegarach miga przebieg
  • Poziom 42  
    To że IMMO nie działa to oczywiste. U mnie też powinno działać a nie działa. Przyjrzę się bo może uda się ożywić.
  • Poziom 27  
    Sprawdź czy masz zasilanie na centralce, może kabel zgnił.
  • Poziom 32  
    Zimne luty, po przelutowaniu licznik ożywał i auto odpalało. Ewentualnie zalany.
  • Poziom 27  
    dabu napisał:
    po przelutowaniu licznik ożywał i auto odpalało

w dwóch licznikach zimne luty?
  • Poziom 42  
    grzewoj napisał:
    Sprawdź czy masz zasilanie na centralce, może kabel zgnił.

Właśnie widzę że nie napisałem że mam sprawny BCM a ten inny to trup. To na 100% nie problem przewodów.
    dabu napisał:
    Zimne luty, po przelutowaniu licznik ożywał i auto odpalało. Ewentualnie zalany.

Mogę przelutować tylko co? Po zalaniu nie jest bo śladów nie ma.
    grzewoj napisał:
    w dwóch licznikach zimne luty?

Już wiesz że może w jednym :D
  • Poziom 32  
    Nie w licznikach, tylko BCM. Możesz spróbować podgrzać opalarką, czasami pomaga na chwilę by ruszył.
  • Poziom 42  
    Jest po zalaniu albo coś zostało na płycie i się zrobił zielony nalot.
  • Poziom 42  
    Wygląda że komputer działa. Więcej opisałem tu.