Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nie wyświetlanie obrazu na podłączonym monitorze do laptopa Lenovo G585

27 Jun 2018 18:44 1368 9
  • Level 6  
    Witam! Mam pewien problem.
    Chciałem przeinstalować sterowniki graficzne AMD Radeon.
    Odinstalowałem sterowniki programem DDU i program wymusił uruchomienie komputera ponownie.
    Problem leży w tym, że używam laptopa, który ma rozlany ekran. Przed wyłączeniem komputera on jeszcze normalnie działał. Ale jak już wyłączyłem i włączyłem to obraz się nie wyświetlał na monitorze podłączonym do monitora. Laptop oczywiście normalnie działa słychać dźwięk jak się uruchamia system (Win 7), skróty klawiszowe np alt+F4 i enter wyłącza mi komputer (innych nie jestem w stanie sprawdzić) ale działa.
    Oczywiście skróty klawiszowe Fn+F3 lub Win+P nie działają, podłączenie innego monitora też nie działa.

Na komputerze mam też sterownik który mam zainstalować.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 5  
    Witam. Może to być spowodowane tym że, laptop zmienił 2 monitor na to nie wyświetlaj miałem podobny przypadek ale okazało się że,karta graficzna zdechła.
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 34  
    Witam

Pod które złącze masz podłączony drugi monitor? D-SUB czy HDMI?
    Masz logowanie hasłem do laptopa?
    Możesz wymusić przejście w tryb awaryjny?

Podaj specyfikacje laptopa. Możliwe, że masz tam jeszcze zintegrowaną grafikę i może coś da się zrobić bez podmieniania matrycy. Chociaż to mało prawdopodobne, żeby na czuja zrobić.

Załatw sobie dystrybucję LIVE linuxa, (ma sterowniki, powinien się odpalić na dwóch monitorach) będzie można jakoś doinstalować sterowniki.

Pozdrawiam
  • Level 6  
    Specyfikacje:
    karta graficzna: AMD Radeon HD 7310M
    wyjścia karty graficznej 1 x wyjście D-Sub
    1 x wyjście HDMI
    Procesor
    typ procesora AMD E
    model procesora E1-1200 (1.4 GHz, 1 MB Cache)
    ilość rdzeni 2 szt.
    Monitor mam podłączony pod złącze D-SUB.
    Laptop nie ma założonego hasła. Sterownik który mam zainstalować jest na pulpicie.
    Tryb awaryjny trudno będzie włączyć, bym musiał na ślepo.
  • Level 34  
    Masz jakiś inny komputer?
    Może przełożyć dysk i zainstalować sterowniki?
    O ile Win 7 poradzi sobie z uruchomieniem na innym komputerze.
    Ciężko będzie zainstalować sterownik bez podglądu.

Wydaje mi się, że bez podstawienia nowej matrycy nie uda się tego przeprowadzić na tym sprzęcie.

Obejrzyj filmiki jak wchodzi się w tryb awaryjny, co klikać i jak wymusić, może uda się do niego dostać.
  • Level 6  
    Czy jak przełożye dysk i będę chciał zainstalować te sterowniki, to zainstaluje sterowniki do karty graficznej z laptopa? Czy z tego komputera?
  • Level 34  
    Jeżeli masz w komputerze kartę zintegrowaną i wyciągniesz dedykowaną to istnieje duża szansa, że uda Ci się zainstalować sterowniki do Radeona.

Niemniej, prawdopodobnie nie uda Ci się odpalić Win 7 na innej konfiguracji. Jak już przełożysz dysk i będzie prosił o jakieś sprawdzanie spójności, czy inne rzeczy które wymagają potwierdzenia, to najpierw pytaj później klikaj, bo możesz uszkodzić sobie system plików i będzie większy problem.
  • Level 6  
    Witam ponownie. Odpaliłem stary komputer z włożonym do środka dyskiem z laptopa. I teraz tak: Na środku pojawił się wielki napis Intel i białe, pionowe paski w dół na niebieskim tle. Nie mam klawiatury więc nie mogłem wykonać żadnego npolecenia. Po chwili pojawił się czarny ekran i coś w komputerze zaczęło piszczeć. Po restarcie na monitorze się nic nie wyświetla

Dodano po 2 [godziny]:

aigojek wrote:
    Witam ponownie. Odpaliłem stary komputer z włożonym do środka dyskiem z laptopa. I teraz tak: Na środku pojawił się wielki napis Intel i białe, pionowe paski w dół na niebieskim tle. Nie mam klawiatury więc nie mogłem wykonać żadnego npolecenia. Po chwili pojawił się czarny ekran i coś w komputerze zaczęło piszczeć. Po restarcie na monitorze się nic nie wyświetla

Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Level 6  
    Tak jak myślałem. Wystarczyło odłączyć kompletnie matryce i laptop branża podstawowy monitor ten podłączony. Wymontowanie matryce i wszytko gra :)

Uważam temat za zamknięty, dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam!
  • Level 6  
    Tak jak myślałem. Wystarczyło odłączyć kompletnie matryce i laptop branża podstawowy monitor ten podłączony. Wymontowanie matryce i wszytko gra :)

Uważam temat za zamknięty, dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam!

Dodano po 50 [sekundy]:

Odłączyłem matryce od laptopa.