logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Szukam schematu tłumika RF gain na diodach PIN lub modelu CB radia

reneeww 27 Cze 2018 21:32 1071 6
REKLAMA
  • #1 17300630
    reneeww
    Poziom 12  
    Czołem,
    Tak jak w temacie czy ktoś ma schemat tłumika na diodach PIN lub jest w stanie powiedzieć w jakim cb radiu taki tłumik wykorzystano abym mógł zobaczyć jak to jest zrobione?

    Z góry dziękuje za pomoc.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 17300785
    reneeww
    Poziom 12  
    Widzę też że w alanie 18 pomimo braku potencjometru rf gain jest podobnie. Nie wiem tylko co realizuje gałąź z tranzystorem Q1.

    https://obrazki.elektroda.pl/31_1220940985.gif


    Ogólnie chodzi mi żeby to zaadoptować do jacka i pc122
  • REKLAMA
  • #5 17300970
    reneeww
    Poziom 12  
    Czasami niektóre rzeczy robi się wręcz dla przyjemności :)

    Ostatnio w mojej okolicy non stop ruskich słychać (a miało nie być propagacji) i przebijają się nawet na wąskich radiach.
  • REKLAMA
  • #7 17303612
    Hektar Zahler
    Poziom 34  
    Słuchaj no. Tzw. "przebitki" to nic jak po prostu niedoskonałość bramki szumu, która zwyczajnie nie spełnia Twoich oczekiwań. Można temu skutecznie zaradzić modyfikując bramkę szumu, lub najprościej zmienić radio na takie z doskonalszą bramką szumu. Zauważ, że chęć stłumienia/stępienia odbiornika AM nie ma logicznego uzasadnienia, ponieważ (prawie) każdy odbiornik modulacji AM, w sytuacji gdy odbierany jest sygnał, automatycznie sam sobie osłabia wzmocnienie, aby w rezultacie słabsze sygnały i zakłócenia nie brały udziału w odbiorze silniejszych sygnałów. Tzn. prawie to co chcesz zrobić jest już i tak realizowane z powodzeniem układem automatycznej regulacji wzmocnienia ARW będącym integralną częścią r-telefonu. Wypada wiedzieć też pamiętając, że skuteczność bramki szumu nie musi mieć w żadnym wypadku ścisłego powiązania z selektywnością odbiornika, ponieważ założenie, że tylko "węższe radio" będzie lepsze jest całkowicie błędne. Jak skutecznie udoskonalić bramkę w temacie o układzie ASC, który niedawno założyłeś - Link - Lub ostatecznie używać bramki kodowanej np. CTCSS.
REKLAMA