Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat tłumika rf gain na diodach PIN

reneeww 27 Jun 2018 21:32 921 6
 • #1
  reneeww
  Level 13  
  Czołem,
  Tak jak w temacie czy ktoś ma schemat tłumika na diodach PIN lub jest w stanie powiedzieć w jakim cb radiu taki tłumik wykorzystano abym mógł zobaczyć jak to jest zrobione?

  Z góry dziękuje za pomoc.
 • #2
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Z tego co pamiętam to w Alanie 28
 • #4
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Przy obecnym natłoku stacji na CB nie ma to najmniejszego sensu.
  M
 • #5
  reneeww
  Level 13  
  Czasami niektóre rzeczy robi się wręcz dla przyjemności :)

  Ostatnio w mojej okolicy non stop ruskich słychać (a miało nie być propagacji) i przebijają się nawet na wąskich radiach.
 • #6
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Oni nadają w zerach i FM, także nic z tym nie zrobisz.
 • #7
  Hektar Zahler
  Level 34  
  Słuchaj no. Tzw. "przebitki" to nic jak po prostu niedoskonałość bramki szumu, która zwyczajnie nie spełnia Twoich oczekiwań. Można temu skutecznie zaradzić modyfikując bramkę szumu, lub najprościej zmienić radio na takie z doskonalszą bramką szumu. Zauważ, że chęć stłumienia/stępienia odbiornika AM nie ma logicznego uzasadnienia, ponieważ (prawie) każdy odbiornik modulacji AM, w sytuacji gdy odbierany jest sygnał, automatycznie sam sobie osłabia wzmocnienie, aby w rezultacie słabsze sygnały i zakłócenia nie brały udziału w odbiorze silniejszych sygnałów. Tzn. prawie to co chcesz zrobić jest już i tak realizowane z powodzeniem układem automatycznej regulacji wzmocnienia ARW będącym integralną częścią r-telefonu. Wypada wiedzieć też pamiętając, że skuteczność bramki szumu nie musi mieć w żadnym wypadku ścisłego powiązania z selektywnością odbiornika, ponieważ założenie, że tylko "węższe radio" będzie lepsze jest całkowicie błędne. Jak skutecznie udoskonalić bramkę w temacie o układzie ASC, który niedawno założyłeś - Link - Lub ostatecznie używać bramki kodowanej np. CTCSS.