Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ilozacja uszkodzonego przewodu

28 Cze 2018 01:37 963 9
  • Poziom 18  
    Witam, potrzebuję porady, kabel 5 żył (3f),drut, od licznika do rozdzielni w lokalu. Regularnie wywalało Esa przy liczniku, znalazłem uszkodzony przewód 10 cm pod tynkiem, dostał z wiertła. Usunąłem spaloną izolację, rozsunąłem żyły na ponad 7 mm. Czym to zaizolować? Brak dostępu żeby owinąć porządnie taśmą, kostki nie założę bo żyły całe, kabla nie wymienię ani nie naciągnę, głęboko pod tynkiem? Izoluję i zapominam, w pomieszczeniu sucho.

Wiem że partyzantka ale czytałem o kleju na gorąco z tym że opinie na nie bo przy wilgoci odpadnie. Silikon? Kawałki izolacji rozciętej?
  • Poziom 16  
    Witam,
    najlepiej będzie przy zachowaniu zwiększonych odstępów pomiędzy żyłami zalać uszkodzenie izolacji ŻYWICĄ DWUSKŁADNIKOWĄ POLIURETANOWĄ.
    To materiał stosowany do uszczelnień muf kablowych.

W załączeniu przykładowa specyfikacja.

Zastosowanie:

kable niskiego napięcia o izolacji i powłoce z tworzyw sztucznych i kable o izolacji papierowej do 1 kV
    kable telekomunikacyjne i kable sygnalizacyjne o izolacji i powłoce z tworzyw sztucznych i izolacji papierowej
    zapewnia ochronę mechaniczną i uszczelnienia przed wodą kable średniego napięcia

• Poziom 16  
    Poczytaj o Anticor Seal 511.
  • Poziom 27  
    Można w tym miejscu wstawić puszkę podtynkową i złączyć na wago. Zawsze wtedy jest dostęp do tego połączenia. albo żywica zalać szczelnie i już...
  • Poziom 27  
    Po co złączki jak kabel nie jest uszkodzony(rdzeń)?Tylko dodatkowa niepewność złącza na przyszłość.Poz artur
  • Poziom 38  
    bartekfigura napisał:
    można w tym miejscu wstawić puszkę podtynkową i złączyć na wago.
    Bez sensu - popsujesz to co jest dobrze.
    bartekfigura napisał:
    albo żywica zalać szczelnie i już...
    Przed czym ma być szczelnie - przed powietrzem ?
  • Poziom 39  
    Taśma scotch 23

Ps. Nie ma czegoś takiego jak es czy esy, zabezpieczenia nie wywalały i wywalać nie będą. Wywalić może ewentualnie moderator kolegi post/temat do kosza lub tzw. czarnej dupy. :wink:
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    No i co do "braku dostępu" o którym wspomina autor wątku - czasem trzeba trochę podkuć ścianę coby się dało taśmą okręcić...
  • Poziom 1