Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja spłuczki podtynkowej Giada Oliveira

28 Cze 2018 18:02 1131 1
 • Poziom 1  
  Witam,
  posiadam podtynkową spłuczkę GIADA firmy Oliveira (lub Oli) (podobno, bo nazwa została rozpracowana przez sklep, w którym była kupiona, po wyglądzie przycisków, na fakturze niestety nazwy nie ma). Posiada ona dwa przyciski, aby spuszczać więcej wody lub mniej. Problem jest to, że od pewnego czasu spłukuje się prawie cały zbiornik, nie ważne który przycisk naciśniemy. Kupiliśmy nowe części, ale ich zamontowanie nic nie zmieniło.

  Mam następujące pytania:
  1. Czy ktoś z Was ma/miał do czynienia z tą spłuczką i może powiedzieć ile litrów wody powinno się spuszczać po naciśnięciu małego przycisku, a ile po naciśnięciu dużego?
  Pytam, ponieważ są rozbieżne opinie. Według sklepu i ich hydraulika można spuszczać 3l (mały przycisk) lub 6l (duży przycisk), a całkowita pojemność zbiornika to 9l. My też tak to zapamiętaliśmy, ale zatrudnieni hydraulicy (sklep jest w innej miejscowości i nie mogą nam fizycznie pomóc) twierdzą, że są to objętości: 6l i 9l. Nawet jeśli mają racje, po ich "naprawie" mały przycisk spuszcza zdecydowanie więcej niż 6l, na oko 8l, zaś duży faktycznie opróżnia całą spłuczkę.

  I to prowadzi do drugiego pytania:

  2. Czy można i jak wyregulować spłuczkę, aby leciało 3l i 6l?

  3. W ostateczności: czy można zmniejszyć ilość wody w spłuczce np do tych 6l, żeby chociaż tylko tyle zostawało uwalnianych podczas spłukiwania, a nie więcej?

  Nowe i stare części z wyglądu wyglądają identycznie, więc to są raczej właściwe elementy.
  Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
 • Poziom 35  
  Obniż pozycję tego niebieskiego pływaka ślizgającego się po plastikowej rurze do dołu kręcąc plastykową śrubą a zamknie szybciej dopływ wody do spłuczki.