Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Check engine toyota Yaris 2005

Jose Arkadiusz 28 Jun 2018 21:35 3783 4
Texa Poland
 • #1
  Jose Arkadiusz
  Level 5  
  Witam mam problem od kilku dni pali mi się kontrolka check engine samochód ma moc wydaje się że pali normalnie nic nie stuka ani puka silnik pracuje ładnie równo no i ucieka troche płyn chłodniczy około 100 ml. Na 4 dni no i pod samochodem zauważyłem plamę jakby wody nie wiem czy to z klimy czy to chłodziwo bo plama pokazuje się mniej więcej pod silnikiem??? Proszę o jakieś rady bo samochód posiadam kilka dni
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #2
  cezars65
  Level 24  
  Podjedż do jakiegoś mechaniora co ma np tester KTS i ogarnia japońce , z pewnością coś powie co jest , inaczej wróżenie z fusów .
 • Texa Poland
 • #3
  Jose Arkadiusz
  Level 5  
  Byłem u mechanika podłączył i powiedział że sonda przed katalizatorem i powiedział żebym kupił oryginał Denso jak myślicie kupić nową czy jakąś używkę z alledrogo bo cena nowej to około 250 a najtańszą używkę widziałem nawet za 60????
 • Helpful post
  #4
  cezars65
  Level 24  
  No i właśnie , tu pojawia się problem....Czy uważasz że sonda używana , bóg wie po jakim przebiegu rozwiąże problem twojej awarii?.....Ja bym nie ryzykował. Jeżeli mechanik zalecił Tobie kupno oryginału DENSO , a nie np. nowej z linii uniwersalnych sond firmy BOSCH która pewnie by kosztowała mniej, to znaczy że wie co mówi. Są auta do których nie da się założyć innej sondy niż oryginalna , bo nie podejmą współpracy , np. w samochodach peugeot , citroen z sinikami EW 7 , 10 , 12 J4 . a oryginały są drogie.
 • #5
  Jose Arkadiusz
  Level 5  
  Sonda wymieniona,oczywiście denso,kontrolka się nie pali i pali dużo dużo mniej. Problem rozwiązany a koszt 300zl sonda wymieniona samemu.