Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo słaba jakość nagrania z monitoringu (plik dav).

28 Cze 2018 21:53 483 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam nagrane pliki w formacie dav z monitoringu. Otwieram je programem SmartPlayer, który powinien sobie z nimi poradzić. Problem jest taki, że po 3 sekundach jakość drastycznie spada i tak jest ze wszystkimi nagraniami. Pierwsze 3 sekundy jakość jest bardo dobra, a potem coś dzieje się z nagraniem, no właśnie co? Czy jest to spowodowane jakimś szyfrowaniem? Testowałem również inne programy obsługujące dav, niestety bez zmian. Nie pomogło również przekonwertowanie na AVI, więc może to wina monitoringu? Niestety nie wiem nic o sprzęcie, który jest odpowiedzialny za nagranie, dostałem tylko pliki i program. Liczę na Was ;)

Dodaję krótkie nagranie, na którym zobaczycie jak to wygląda.

LINK//youtu.be/3GjumrQNmfI
  • Sklep ECSYSTEM
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Z tymi nagraniami już nic nie zrobisz. Są, jakie są i tyle. Jaki to rejestrator? Masz dostęp do ustawień? Na początek sprawdź w ustawieniach kodowania czy masz CBR, czy VBR. Przestaw na CBR i bitrate kamer ustaw np na 4096Mbit/s i sprawdź, czy coś się zmieniło na nagraniach.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 2  
    Dzięki za zainteresowanie. Niestety nie wiem nic o sprzęcie, który jest odpowiedzialny za nagranie, nie mam również do niego dostępu. Nagrania dostałem od właściciela firmy (ich kamera była świadkiem wypadku, w którym ucierpiałem). Byłem ciekaw czemu każde z nagrań a jest ich 20, psuje się po 3 sek. Liczyłem, że problemem jest program do odtwarzania, jednak raczej jest to spowodowane ustawieniami rejestratora.
  • Pomocny post

Poziom 14  
    Przyczyna takiego nagrania są ustawienia rejestratora.
    Dla nagrywania ciągłego,detekcji i alarmu można ustawić inne parametry strumienia.
    Może być tak że jeśli nic się nie dzieje to rejestrator nagrywa z parametrów obrazu ciągłego a po wystąpieniu detekcji przełącza się na parametry ustawień detekcji.
    Z tym nagraniem nic już nie zrobisz.
  • Poziom 38  
    Podaj przynajmniej model rejestratora jaki masz.

• Poziom 14  
    gradek83 napisał:
    Podaj przynajmniej model rejestratora jaki masz.

No przecież pisze ze nie wie co to jest za rejestrator i nie ma do niego dostepu
  • Poziom 38  
    Faktycznie umknęło mi jak ma same pliki nagrane w takiej jakości to nic nie zdziała. Operator czy tam administrator rejestratora musi poprawić konfigurację rejestratora.

• Poziom 14  
    Dokładnie tak .. zwalona konfiguracja strumieni