Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdemolowałem Windowsa 10 - wyświetla czarny ekran z kursorem, co robić?

Piterixos 28 Cze 2018 22:01 990 35
  • #1 28 Cze 2018 22:01
    Piterixos
    Poziom 27  

Na 99% wiem dokładnie jaka jest przyczyna problemu. Bawiłem się w podkręcanie pamięci RAM, niestety po wejściu do Windowsa nagle bum wszystko zniknęło i pozostał tylko kursor na czarnym tle. Przypuszczam, że niestabilna pamieć doprowadziła do uszkodzenia danych na dysku.

Niestety po ponownym uruchomieniu po ekranie POST widoczny jest tylko czarny ekran z kursorem właśnie. Co ciekawe zachowuje się on w nieco dziwny sposób. Pojawia się na środku ekranu dopiero gdy poruszę myszą, przez kilka sekund widoczne jest kółeczko ładowania, po czym to kółko się zatrzymuje, a kursor jakby się resetuje, to znaczy znika i trzeba znów poruszyć myszą by pojawił się na środku ekranu, znów z kółkiem ładowania, które się zatrzyma...

Tryb awaryjny ma dokładnie ten sam problem. Sprawdzałem też inne tryby tj debugowania, kontrolowanego rozruchu, niskiej rozdzielczości i jest dokładnie tak samo chociaż ten ostatni istotnie powoduje zmianę rozdzielczości.

Próbowałem opcji przywracania systemu niestety nic to nie dało, pojawiła się informacja że plik

C:\Windows\WinSxS\amd64_microsoft-windows-windowscodec-31bf3856ad364e35 nie mógł zostać przywrócony.

Kod błędu 0x80070571

Gdy teraz uruchamiam opcję przywracania systemu ten sam punkt do którego próbowałem powrócić nie jest już widoczny.

Próbowałem użyć opcji naprawy przy uruchomieniu -nie zadziałała

Komputer wykonał jakąś automatyczną naprawę dysku -nie zadziałało.

Podłączyłem nośnik (pendrive) z instalatorem systemu i użyłem opcji "napraw komputer" , ale to również nie przyniosło żadnych rezultatów, po użyciu tej opcji wyświetla mi się ten sam niebieski ekran z opcjami naprawczymi, z dostępnych opcji wybrałem naprawę przy uruchomieniu tym razem windows trochę dłużej coś pomielił, ale efekt ten sam czyli żaden. Wyskakuje informacja że program nie mógł naprawić.

Plik dziennika: C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Próbowałem też użyć opcji "przywróć poprzednią wersję", ale to narzędzie nie uruchomiło się w ogóle.

Mam dostęp do wiersza poleceń oraz przywracania z użyciem obrazu systemu, ale takowego nie posiadam.

Jest jeszcze opcja resetowania ustawień do stanu początkowego z zachowaniem plików osobistych, tego nie próbowałem, nie za bardzo rozumiem jak to ma działać. Jeżeli np na partycji C utworzyłem folder gry i mam tam zainstalowane parę gier oraz folder "muzyka" z plikami muzycznymi to czy to zostanie usunięte? Co w przypadku folderów w "moje dokumenty" ? Czy nie spowoduje to wyczyszczenia rejestru?

Ktoś coś wie?

Winows 10 Pro 64 bit.

Dwa dyski jakie posiadam to

GoodRam IRDM Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) - dysk systemowy
    Toshiba P300 Performance 3.5 2TB

Na obu z nich mam dane, których nie chciałbym tracić.

Myślałem żeby np spróbować uzyskać dostęp do danych korzystając z linuxa, zakładam że problem tyczy się tylko dysku systemowego i tylko plików systemowych. Mógłbym spróbować przekopiować potrzebne mi pliki z dysku SSD na HDD, potem wykonać format systemu na SSD, a następnie poprzenosić dane w odpowiednie miejsca. Z tymże to nie takie proste bo np wyczyściłbym w ten sposób rejestr więc to też by trzeba było chyba jakoś zachować... Nie wiem czy taki plan ma sens bo trochę mi wiedzy i doświadczenia w tym zakresie brakuje, stąd ten wątek.

0 29
  • #2 28 Cze 2018 22:52
    rzymo
    Poziom 30  

Opcja resetowania do stanu początkowego - czyli po prostu reinstalacja.

Do wyboru masz:
    * zachowanie plików, czyli "moje dokumenty" nie zostaną ruszone, podobnie jak utworzone przez Ciebie foldery,
    * usuń wszystko - usunie "moje dokumenty" i pliki użytkownika (czyli np. mogą zginąć zapisy stanów gry, opcje konfiguracyjne programów - wszystko co jest zapisywane w folderze użytkownika), ale wbrew nazwie nie ruszy Twoich folderów,
    * usuń wszystko, z zaznaczeniem opcji czyszczenia partycji (tylko z systemem lub wszystkie) - dopiero wybór tej opcji usuwa wszystkie dane z poszczególnych partycji.

W każdym przypadku czeka Cię ponowna instalacja aplikacji (w tym gier) i sterowników.

0
  • #3 28 Cze 2018 23:21
    Piterixos
    Poziom 27  

Dlatego myślę, że chyba jednak warto spróbować najpierw zabezpieczyć tyle danych ile się da. Z tego co napisałeś wynika, że nie muszę martwić się o całość, a jedynie o rejestr, dobrze rozumiem? Jak wybiorę opcję resetowania do ustawień początkowych to tam na początku mam dwie opcje, obie usuwają aplikacje i ustawienia natomiast jedna z nich zachowuje pliki osobiste. Czyli rozumiem że pomimo tego że mowa o usuwaniu aplikacji tak naprawdę nie zostaną one usunięte i jeśli zainstalowałem coś na partycji systemowej to tam pozostanie? Nie mówię tutaj o używalności bo wiadomo, czysty rejestr będzie problematyczny.

Póki co, w oczekiwaniu na jakieś instrukcje, przerzucam na pendrive BootCD od Hirena

https://www.raymond.cc/blog/latest-hirens-bootcd-v83-the-king-of-all-boot-cds/

Do tego znalazłem jakieś informacje na temat robienia kopii rejestru:

https://www.raymond.cc/blog/backup-restore-whole-windows-registry-selected-hives/

Czyli skopiowałbym rejestr (licząc na to że nie jest uszkodzony) i potem skorzystał z opcji resetowania i następnie próbował wgrać kopię rejestru? TO chyba powinno sprawić że reinstalacje nie powinny być potrzebne. Brzmi nieźle, ale nie wiem czy to takie proste. Np z tego co wyczytałem ta opcja resetowania wcale nie musi działać.

Bo w przypadku reinstalacji to chyba nie mam gwarancji że np w przypadku gier zapisane stany będą działały np w sytuacji jeśli był one w tym samym folderze co gra, mogą chyba zostać nadpisane przy ponownej instalacji? No i czy w ogóle nie trzeba będzie takich aplikacji najpierw odinstalowywać i usuwać przed ponowną instalacją? Nie wiem na ile inteligentne są te instalatory.

0
  • #4 28 Cze 2018 23:53
    Marek_Skalski
    Moderator Projektowanie

Przerabiałem to samo tydzień temu, gdy laptop padł podczas rutynowej aktualizacji systemu. Czarne tło, klawiatura częściowo reaguje, dysk coś mieli, kursor stale wraca na środek, a na dole po lewej stronie nieregularnie pojawia się symbol sieci bezprzewodowej.
    Próbowałem wszystkich opcji ratowania systemu.
    Opcja zachowania plików użytkownika zachowała tylko istniejące foldery na dysku systemowym inne niż foldery systemowe. Mówiąc wprost - wszystkie konta użytkowników, w tym "Moje Dokumenty" oraz ustawienia aplikacji zostały usunięte.
    Wcześniej zrzuciłem wszystkie dane na inny komputer korzystając z Linux Mint odpalonego z pendrive'a. Wszystkie dyski były zablokowane z uwagi na opcję szybkiego startu Windowsa (hibernacja), więc mogłem je zamontować tylko w trybie do odczytu, ale to wystarczyło do skopiowania danych. Teraz powoli odtwarzam wszystkie aplikacje i ustawienia. Jedyny plus, to odświeżenie wszystkich aplikacji do najnowszych wersji i nowy czysty system bez zyliona aktualizacji.

0
  • #5 29 Cze 2018 00:12
    Piterixos
    Poziom 27  

Ale np aplikacje zostały fizycznie usunięte, czy po prostu stały się bezużyteczne z powodu rejestru? Jeśli to drugie (a chyba tak wynika z reszty wypowiedzi) to czy nie próbowałeś wykonać kopii rejestru po to by potem nie trzeba było wszystkiego od nowa instalować? Bo to chyba powinna działać, zakładając, że sam rejestr nie jest powodem problemów. Wydaje mi się, że jest to rzecz warta próby.

To co napisałeś trochę koliduje z wcześniejszą wypowiedzią kolegi @rzymo według którego opcja zachowania plików osobistych zachowuje także moje dokumenty. Dla pewności wykonam kopię także tych plików.

0
  • #6 29 Cze 2018 00:24
    Marek_Skalski
    Moderator Projektowanie

Pod Linuxem nie miałem możliwości zrobić kopii rejestru Windowsa, a przynajmniej nie znam żadnego narzędzia do tego.
    Próby odświeżenia systemu lub naprawy skończyły się tak samo jak u Ciebie - niepowodzeniem.
    Próba zainstalowania systemu z zachowaniem plików użytkownika skończyła się tak jak opisałem. Wszystkie konta użytkowników zostały usunięte podczas instalacji (był jakiś błąd, ale już nie pamiętam jaki), dlatego też zostały usunięte wszystkie dane użytkowników. Dla mnie to było jakieś 40GB małych plików, więc zgranie zajęło trochę czasu.
    Aplikacje miałem w większości instalowane na innej partycji, na innym dysku. Pliki są, ale aplikacje nie są zarejestrowane, więc się nie uruchamiają. Wyjątkiem są te, które rejestracji nie potrzebują, np. Eagle.

0
  • #7 29 Cze 2018 09:58
    Robert B
    Poziom 43  

Na pewno będziesz potrzebował odzyskać jakieś loginy i hasła. Nie nadpisuj tego dysku a po instalacji systemu na nowym, przeskanuj ten stary za pomocą recALL i zapisz do pliku wszystko, co znajdzie (możesz też pod Linuksem skopiować całą zawartość dysku na inny i wtedy instalować system na tym):
    https://keit.co/p/recall/
    Użyj odzyskiwania ręcznego i pokaż dysk do skanowania (lub folder do którego skopiowałeś całą zawartość dysku):
    Zaznacz i odznacz tak, jak pokazałem.
    Zapisz wyniki do pliku (najwygodniej do .html) i przejrzyj go.
    Zdziwisz się ile znajdzie :D Poda nawet z jakiej wyszukiwarki korzystałeś, odtworzy klucze licencyjne itp.

0
  • #8 29 Cze 2018 11:12
    Piterixos
    Poziom 27  

Nie do końca rozumiem o jakie loginy i hasła chodzi. Jeśli chodzi o to że czegoś zapomnę i nie będę mógł się zalogować - takiego problemu nie ma.
    Mój obecny plan jest taki:

Odpalić jakiś system z pendrive np mixi Xp bo linuxa raczej nie ogarniam.
    Skopiować rejestr oraz pliki z dysku SSD na HDD
    Użyć opcji resetowania do ustawień domyślnych z zachowaniem plików osobistych
    Ewentualnie jeśli to pierwsze nie zadziała to pozostaje format i instalacja od nowa
    Przerzucam rejestr i pliki do nowego systemu.

Na tej stronce piszą, że rejestr można normalnie skopiować z poziomu innego systemu, a sami podają jak to zrobić przy użyciu osobnej aplikacji uruchamianej wierszem poleceń:
    https://www.raymond.cc/blog/backup-restore-whole-windows-registry-selected-hives/

Czy są jakieś przeciwwskazania przed tym by zamienić jeden rejestr na inny? Czy to będzie działało, czy są jakieś problemy?

Jeszcze nie odpalałem żadnego systemu z pendrive ale czy dobrze rozumuję, że powinienem być w stanie normalnie zapisywać pliki na dysku HDD tak żeby nie nadpisać zapisanych już tam danych? Są jakieś przeciwwskazania?

0
  • #9 29 Cze 2018 11:20
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    Nie do końca rozumiem o jakie loginy i hasła chodzi.

Przecież nie moje, tylko Twoje, które miałeś na tamtym dysku :D
    Klucze licencyjne również.
    Piterixos napisał:
    Czy są jakieś przeciwwskazania przed tym by zamienić jeden rejestr na inny?

Wszystkie. Skopiowanie żywcem nie zadziała i w najlepszym przypadku BS.
    Piterixos napisał:
    tak żeby nie nadpisać zapisanych już tam danych?

Robert B napisał:
    Nie nadpisuj tego dysku

0
  • #10 29 Cze 2018 12:22
    Piterixos
    Poziom 27  

No ale ja się pytam czy da się skopiować bez nadpisywania, a Ty mi ponownie piszesz, żebym nie nadpisywał danych... Ja nie chcę nadpisać, a jedynie dopisać. Po co miałbym nadpisywać dane na których mi zależy?

Odpaliłem Windowsa z pendrive jest to jakaś wersja Windows 10 enterprise.

Mam tam normalnie dostęp do wszystkich plików i folderów.

Co ciekawe Partycja systemowa ma tylko 1GB wolnego miejsca, podczas gdy przed zdarzeniem było to około 15GB. Nie wiem z czego to wynika.

Czyli chyba powinienem być w stanie normalnie przekopiować dane typu zdjęcia/muzyka/moje dokumenty na dysk HDD, bałem się że np ten windows w ogóle nie będzie tych plików widział czy coś w ten deseń.

Robert B napisał:
    Wszystkie. Tak to nie zadziała i w najlepszym przypadku BS.

Chodziło mi bardziej o konkrety, bo tak na chłopski rozum to powinno działać. Chociaż wydaje mi się, że problemem mogą być aktualizacje windows, któe chyba rejestr modyfikują, musiałym chyba najpierw wszystkie aktualizacje pobrać, a dopiero potem próbować podmianę rejestru.

Tutaj jest napisane gdzie rejestr się znajduje:
    https://www.thewindowsclub.com/where-are-the-windows-registry-files-located-in-windows-7

Sprawdzałem tez folder regback, ale chyba jest z nim coś nie tak bo wszystkie pliki zajmują zero bajtów:/

https://pureinfotech.com/restore-registry-backup-windows-10/

Dalej liczę na to, że jest jakiś prostszy sposób:/ Zastanawia mnie dlaczego odzyskiwanie systemu oraz opcja naprawy przy użyciu nośnika z systemem nic nie dały.

0
  • #11 29 Cze 2018 12:41
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    Zastanawia mnie dlaczego odzyskiwanie systemu oraz opcja naprawy przy użyciu nośnika z systemem nic nie dały.

Chociażby z tego:
    Piterixos napisał:
    Przypuszczam, że niestabilna pamieć doprowadziła do uszkodzenia danych na dysku.

Piterixos napisał:
    Partycja systemowa ma tylko 1GB wolnego miejsca, podczas gdy przed zdarzeniem było to około 15GB. Nie wiem z czego to wynika.

Nieprawidłowe rozmiary są wynikiem uszkodzenia informacji o danych na dysku w wyniku BS.

0
  • #12 29 Cze 2018 13:15
    Piterixos
    Poziom 27  

Spróbuję przerzucić dane na HDD tak żeby na SSD było więcej miejsca i spróbuję jeszcze raz opcji naprawy.

Kopiowania rejestru i tak spróbuję no bo czemu nie, co najwyżej będę musiał ponowną instalację/resetowanie wykonać, to akurat mały problem już będzie.

Jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły to pisać śmiało.

0
  • #13 29 Cze 2018 13:35
    Robert B
    Poziom 43  

Skopiuj przede wszystkim cały folder Users, Windows i Program Files, bo tam są dane, o których mówiłem.

0
  • #14 29 Cze 2018 14:08
    Piterixos
    Poziom 27  

A jeszcze a propos tego pliku, którego system nie mógł przywrócić, czy nie istnieje np opcja, żeby ręcznie gdzieś ten plik umiejscowić? Sprawdzałem folder WinSxS i po wpisaniu nazwy tego pojawia mi się pusty folder o takiej nazwie, a obok niego jakiś plik typu manifest.

Przy próbie skopiowania folderu programdata wyświetl mi się komunikat, że nie mogę dokonać zmian na pliku events.dat i że potrzebne jest pozwolenie od NETWORK SERVICE.i nie wiem jak to ugryźć.

W zestawie mam jeszcze taką aplikację

http://www.lazesoft.com/free-windows-recovery-manual/mbr-recovery.html

Też spróbuję.

Jeszcze jedno pytanie. Kopiując ręcznie zawartość dysku SSD na HDD część plików musiała zostać pominięta bo albo nie mam wymaganych uprawnień (i nie wiem jak sobie z tym pordzić) albo dlatego że ponoć nazwa ścieżki byłaby w niektórych przypadkach za długa. Zastanawiam się czy nie ma jakiejś innej, zgrabniejszej metody przeniesienia danych? Wiem że można zrobić kopię sektorową, ale nie wiem czy to by działało w sytuacji gdy chcę przenieść dane na dysk na którym już się coś znajduje.

0
  • #15 29 Cze 2018 15:53
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    Wiem że można zrobić kopię sektorową, ale nie wiem czy to by działało w sytuacji gdy chcę przenieść dane na dysk na którym już się coś znajduje.

Przecież możesz zrobić kopię posektorową nie na dysk, tylko do pliku!
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html
    Piterixos napisał:
    Odpaliłem Windowsa z pendrive jest to jakaś wersja Windows 10 enterprise

Ponadto zbyt wysoka wersja Windows, jeśli chodzi o kopiowanie plików systemowych nawet z innego dysku. Postaraj się o XP lub 7.

1
  • #16 29 Cze 2018 16:50
    Piterixos
    Poziom 27  

Jak za wysoka wersja?

Nie rozumiem. DMDE pobrałem, wykonam kopię, a to co wcześniej przekopiowałem zostawię, taka kopia w pliku nie powinna chyba zajmować więcej miejsca niż dane same w sobie? Dysk ma 240GB, zajęte jest 210GB, na HDD mam zaś 279GB wolnego miejsca.

A jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć czy istnieje jakiś bardziej profesjonalny sposób robienia kopii rejestru niż zwykłe kopiowanie odpowiednich plików i folderów? Na internecie jest sporo poradników jak takie coś wykonać ale w każdym przypadku tyczy się to rejestru aktualnie używanego systemu, ja natomiast chcę wykonać kopię rejestru systemu który nie jest aktualnie używany.

0
  • #17 29 Cze 2018 17:22
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    Jak za wysoka wersja?

Piterixos napisał:
    Kopiując ręcznie zawartość dysku SSD na HDD część plików musiała zostać pominięta

Wyższe wersje Windows właśnie na to nie pozwalają

0
  • #18 29 Cze 2018 18:25
    Piterixos
    Poziom 27  

Wykonalem kopie posektorowa, udalo sie to bez zadnych problemow. Zastanawia mnie troche skad mi sie tyle woluminow na dysku wzielo, nie powinien byc tylko jeden??? Rozumiem z jak cos to taka kopie moglbym normalnie na dysk przywrocic i by wszystko bylo tak jak na chwile obecna?

0
  • #19 29 Cze 2018 18:51
    Robert B
    Poziom 43  

Microsoft Reserved jest tworzona przy instalacji. Prawdopodobnie Noname 02 ma flagę Boot, ale byłeś uprzejmy najechać kursorem i okienko podpowiedzi zasłoniło opis. Daj screena porządnie już bez tych "udogodnień".

Piterixos napisał:
    Rozumiem z jak cos to taka kopie moglbym normalnie na dysk przywrocic i by wszystko bylo tak jak na chwile obecna?

Na chwilę obecną masz niedziałający system i w takiej postaci zostałby przywrócony.

0
  • #20 29 Cze 2018 19:19
    Piterixos
    Poziom 27  

Przy tych "noname" mam opcje otworzenia woluminu

Na tym dysku SSD mam jeszcze pare plikow, czesc chyba sie utworzyla przy tworzeniu kopii, nie widze ich na otworzonej kopii, wszystko co bylo widoczne na dysku SSD jest widoczne w woluminie noname3, w folderze root za wyjatkiem tych plikow na dole liczac od Aeroadmin i nie widze ich takze w noname1 i noname2. Nie wiem czy to jakis problem

0
  • #21 29 Cze 2018 19:25
    Robert B
    Poziom 43  

Sprawdź DMDE czy są na dysku źródłowym.

0
  • #22 29 Cze 2018 19:32
    Piterixos
    Poziom 27  

Ups, troche mi sie pomieszalo, caly czas patrzylem na to drzewo po lewej stronie, natomiast nie zwrocilem uwagi ze calosc wyswietla sie po prawej stronie i okazuje sie ze jest tam wszystko widoczne.

Jeszcze dodam ze probowalem tego narzedzia naprawczego od lazesoft, uzylem chyba trzech opcji naprawy, ale zadna nie poskutkowala. Po wyborze opcji "rebuilt boot menu" wyskoczyla informacja ze nie mozna takiej operacji wykonac zas dwie pozostale opcje nic nie zrobily.

Dodam ze probowalem jeszcze opcji naprawy z nieco wieksza iloscia wolnego miejsca na dysku, ale nic to nie zmienilo

Jesli nikt nie ma innych propozycji to zaraz bede probowal opcji resetowania z zachowaniem plikow osobistych, jesli toz adziala to pokombinuje z rejestrem.

0
  • #23 29 Cze 2018 19:51
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    Dodam ze probowalem jeszcze opcji naprawy z nieco wieksza iloscia wolnego miejsca na dysku, ale nic to nie zmienilo

Sprawdź dysk pod kątem błędów logicznych (chkdsk lub podobne).

0
  • #24 29 Cze 2018 20:12
    Piterixos
    Poziom 27  

Chyba wszystko dobrze ale prosze zerknac

Cos jeszcze czy brac sie za reset?

0
  • #25 29 Cze 2018 20:25
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    Chyba wszystko dobrze

Całkiem niedobrze. Wystarczy spojrzeć na komunikat Stage 3 na 3 screenie:
    "Dysk jest zabezpieczony przed zapisem"
    W tej sytuacji obstawiam uszkodzenie SSD.
    Chyba, że chodzi o "dysk" na płycie CD? Wtedy faktycznie jest OK, że nie zapisał logu.

0
  • #26 29 Cze 2018 20:44
    Piterixos
    Poziom 27  

W moj komputer wyswietla mi sie partycja F o takim rozmiarze.

To chyba ten Windows live za te partycje jest odpowiedzialny wczesniej byly tylko dwie, po jednej na dysk, a obecnie mam wciaz dwie, do po jednej na pendrive i do tego trzy dodatkowe, nie wiem do konca jak to wszystko dziala

Tutaj zawartosc:

Nigdzie nie pisze nic o zadnym bledzie wiec skad wniosek ze cos jest uszkodzone?

0
  • #27 29 Cze 2018 20:51
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    Nigdzie nie pisze nic o zadnym bledzie wiec skad wniosek ze cos jest uszkodzone?

0
  • #28 29 Cze 2018 21:04
    Piterixos
    Poziom 27  

Rozwiazalem problem z zabezpieczeniem dysku przed zapisem korzystajac z tego:

https://www.disk-partition.com/articles/chkdsk-write-protected-3889.html

Natomist dalej wyswietla sie ta druga informacja

Zarowno SMART jak i Error scan w HDTune nie wskazuja na zadne problemy. Zreszta chyba nie ma za bardzo powodow by sadzic ze nagle doszlo do jakiegos mechanicznego uszkodzenia

Tutaj pisza ze powodem problemu moga byc albo uszkodzone pliki albo bad sectory na partycji systemowej. Z tymze ja to uruchamiam z partycji X, ktora to w sumie nie wiem gdzie sie fizycznie znajduje, zas windows siedzi na pendrive (w sensie tam go wypalilem) na partycji I. Stary system mam zas na partycji C. Troche sie w tym gubie.

https://www.easeus.com/resource/failed-to-transfer-logged-messages-status-50.html

0
  • #29 29 Cze 2018 21:10
    Robert B
    Poziom 43  

Piterixos napisał:
    mechanicznego uszkodzenia

W SSD?? :lol:

0
  • #30 29 Cze 2018 21:13
    Piterixos
    Poziom 27  

No wlasnie nie za bardzo wiem jak tego typu problem mialby powstac na SSD w pierwszej kolejnosci

https://www.easeus.com/resource/failed-to-transfer-logged-messages-status-50.html

Tutaj pisza ze powodem problemu moga byc albo uszkodzone pliki albo bad sectory na partycji systemowej. Z tymze ja to uruchamiam z partycji X, ktora to w sumie nie wiem gdzie sie fizycznie znajduje, zas windows siedzi na pendrive (w sensie tam go wypalilem) na partycji I. Stary system mam zas na partycji C. Troche sie w tym gubie. Na tej stronie napisali zeby sprobowac wykonac naprawianie dysku tylko wlasnie teraz juz nie wiem ktora partycje mialbym probowac naprawic

W menadzeze dyskow wolumin F jest nazywany partycja recovery, zas wolumin E partycja EFI. A wolumin X w ogole nie wystepuje. Obok wszystkich jest napisane ze sa healthy czyli zdrowe:p

Tak ogolnie to nie wiem gdzie sie te partycje (E, F, X) znajduja i nie wiem jak mam to sprawdzic. Nie wiem tez skad te partycje sie wziely, czy to ten windows live jest za nie odpowiedzialny czy moze ma to zwiazek z proba przywracania systemu? Nie wiem tez czy sa one wazne. Jakies odpowiedzi?

Co dalej?

0
  Szukaj w 5mln produktów