Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

R-Link - jak zwiększyć prąd ładowania w gnieździe USB?

29 Cze 2018 00:29 471 7
 • Poziom 13  
  Odblokowałem Android Auto w nawigacji R-Link w Lagunie, niestety gniazdo USB ma zbyt małą wydajność prądową i podłączony do niego telefon powoli się rozładowuje. Czy można po prostu odciąć przewody zasilające i podłączyć je do wydajniejszego zasilacza? Jakiego zasilacza użyć? 7805 będzie się mocno grzał przy 1,5A
 • Poziom 27  
  To nie jest dobry pomysł.Za duża moc strat.Zagotuje się.Raczej jakaś przetwornica.
 • Poziom 13  
  Ale jaka przetwornica? Są gotowe układy do USB?
 • Poziom 27  
  Do usb nie.Przecież nie wyczaruje więcej prądu niż daje samo usb.Przetwornica do zasilenia z auta i podłączona pod nowe usb
 • Poziom 6  
  Byś musiał zastosować coś w rodzaju step up'a. Tylko nie wiem po co takie coś stosować w USB.
  Jak fabrycznie ma płynąć tyle ile ma to lepiej tego nie zmieniać.
 • Poziom 9  
  Na początek sprawdź kabel USB. Ja miałem podobny problem z tabletem, gdyż używałem chińskiego kabla. Na kablu lepszej jakości problem ustał. Dodatkowo sprawdź jaki prąd płynie z ładowarki sieciowej podczas ładowania telefonu, a jaki z portu USB Laguny. Nie obciążaj komórki żadną aplikacją typu np. nawigacja. Telefon powinien być trochę rozładowanych, tak do np. 40%. Prąd sprawdzisz np. aplikacją AccuBattery.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Ewentualnie wykorzystaj silniejszą ładowarkę samochodową z gniazdka zapalniczki. Weź z niej tylko 5v i GND a pozostałe przewody podłącz pod USB Laguny. Czy zadziała? Nie wiem ;)
 • Poziom 13  
  Przewód USB jest dobry, sprawdzałem. Po to podłączam telefon żeby korzystać z nawigacji na ekranie samochodu (android auto).
  Rozpocząłem ten wątek żeby się dowiedzieć czy mogę doprowadzić z zewnątrz zasilanie do gniazda USB. Jakie są ograniczenia, przeciwwskazania.
 • Poziom 9  
  Miałem na myśli, żeby nie włączać nawigacji na czas testu kabla, aby spradzić wydajność prądową Laguny. Jeśli podłączysz poprawnie odpowiednie przewody nie powinieneś niczego zepsuć.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Do USB Laguny nie podłączaj zasilania z zewnątrz! Tylko bezpośrednio do telefonu. Jedynie przewody sygnałowe z telefonu podłącz do gniazda USB Laguny.

  Dodano po 14 [minuty]:

  Kiedyś do dysków zewnętrznych 2,5" były takie kable, które miały rozdzielacz (dwie męskie końcówki USB z jednej strony), aby podłączyć dysk do dwóch portów USB w laptopie, gdyż jeden port mógł mieć zbyt małą wydajność prądową, aby rozpędzić talerze w dysku. Ta druga, dodatkowa końcówka miała jedynie przewody 5v i GND. Zrób podobnie, czyli D+ i D- do Laguny, a 5v i GND do ładowarki samochodowej. Drugi koniec oczywiście do telefonu.

  Dodano po 15 [minuty]:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2040867.html