Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z pneumatyką w c360

sam s15 29 Cze 2018 11:32 333 8
  • #1 29 Cze 2018 11:32
    sam s15
    Poziom 4  

Witam.
    Mam problem z pneumatyka w c360 gdy podepnę przyczepę do ciągnika i wciskam pedał hamulca nic się nie dzieje zawór rozbierałem i nic nie pomogło dodam tylko że gdy rozłączam przewód przyczepa hamuje a gdy podłączam spowrotem wraca tłoczek w przyczepie. Sprawdziłem czy zawór działa wciskając pedał i patrząc czy z gniazda leci powietrze i odziwo nie leciało tak jak powinno być więc co to może być. Wiem że były tematy już na ten temat ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

0 8
  • #2 29 Cze 2018 13:40
    seweryn7701
    Specjalista Maszyny Rolnicze

Zawór może odcina powietrze od przyczepy ale czy spuszcza ciśnienie z węża?

0
  • #3 29 Cze 2018 14:28
    sam s15
    Poziom 4  

Chyba spuszcza bo słychać jakieś syczenie spod zaworu ale jakby trochę za wolno bo jak przytrzymam pedały z 10 sekund i puszcze to dopiero hamuje

0
  • #4 29 Cze 2018 14:32
    seweryn7701
    Specjalista Maszyny Rolnicze

Rozkręć każde połączenie skręcane rurek. Uszczelki lubią z czasem spuchnąć i blokują przelot. W samym zaworze jest sitko ono złapie rdzę i też jest problem z hamowaniem. Prócz tego może za mało ciągnąć za dźwignię zaworu. Też będzie wolno załączać hamulce.

0
  • #5 29 Cze 2018 14:36
    sam s15
    Poziom 4  

Niby rozkręcenie już ten zawór ale spróbuję jeszcze raz rozkręcić i przeczyścić

0
  • #6 03 Lip 2018 17:11
    sam s15
    Poziom 4  

No niestety nic nie pomogło czyszczenie tego zaworu myślę że to wina zaworu w przyczepie czy jego jakoś się nie reguluje po po odłączeniu węża hamuje natychmiast

0
  • #7 04 Lip 2018 08:27
    FAB 2002
    Poziom 15  

Jeżeli, po rozłączeniu szybkozłącza hamulce w przyczepie natychmiast działają, oznacza to, że niesprawny jest zawór sterujący w ciągniku. Po jego pełnym naciśnięciu, sprężone powietrze powinno natychmiast i w całości opróżnić wąż. Wtedy zadziała prawidłowo zawór przełączający w przyczepie. Jeżeli jest możliwość, to proponuję podmienić zawór sterujący na sprawny i wtedy sprawdzić układ. Dodatkowo proponuję sprawdzić cięgło zaworu hamulcowego - może zmęczeniu lub uszkodzeniu uległa sprężyna, lub jest ono nieprawidłowo wyregulowane. Bo ma to istotny wpływ na działanie zaworu.

1
  • #8 06 Lip 2018 13:04
    sam s15
    Poziom 4  

spróbuję podpiąć ciągnik po inna przyczepę jeżeli nie pomoże o wymienię zawór hamulcowy

0
  • #9 13 Lip 2018 22:57
    sam s15
    Poziom 4  

Problem się rozwiązał zawór hamulcowy maila odwrócona końcówkę o 180 stopni i dlatego nie działało temat uważam za zamknięty

0