Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omninas KD22 - Nie działa po wgraniu firmware

29 Cze 2018 15:06 525 10
 • Poziom 14  
  Po wgraniu nowego firmware serwer NAS już nie działa, nawet nie wiem, czy dokończył wgrywanie. Włącza się, wydaje krótki pisk, potem już tylko miga dioda pod przyciskiem ON. Próbowałem ponownie wgrać przez USB firmware pobrane ze strony Shuttle, zgodnie z instrukcjami, ale to nie działa, po paru sekundach jest krótki pisk i dalej nic się nie dzieje. Próbowałem też stosować rożne pendrivy, zmieniać formatowanie, zamieniać porty USB, na tylnym po paru sekundach i pisku, zapala się dioda w pendrive i dioda niebieska przy przednich USB, miga dioda ON, ale więcej nic się nie dzieje. Nie wiem co mogę więcej zrobić. Sieć go nie wykrywa. Napisałem do producenta, ale nie raczyli odpowiedzieć. Może ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie z tym sprzętem?
 • Poziom 14  
  Już dawno się skończyła, sprzęt ma parę lat, działał dobrze, ale coś mnie napadło żeby go poprawiać.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Nie znam tego urządzenia, ale może po resecie urządzenia podstawić inny HDD i wtedy zainstalować wszystko od nowa?
 • Poziom 14  
  Włożenie jakiegokolwiek dysku nic nie daje, bo NAS startuje, wydaje pisk i nic więcej się nie dzieje. Reset nic nie pomaga. Powstał chyba jakiś błąd w plikach startowych. Tylko odłączenie zasilacza pozwala na ponowny start, przyciskiem ON można go tylko włączyć, ale wyłączyć już się nie da. Jakieś resztki procedury startowej chyba zostały, bo kolejno zapalają się diody zasilania, potem mignie dioda USB, potem dioda gniazda pamięci, a na końcu dźwięk i wtedy już koniec, zostaje tylko migająca dioda zasilania i brak reakcji na cokolwiek. Może jest jakiś sposób, żeby uruchomić procedurę wgrywania firmware po nieudanym uaktualnianiu. Wydawało mi się, że takie procedury powinny być specjalnie chronione i odporne na błędy.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Wydaje mi się, że mógł zostać uszkodzony (zablokowany) flash gdzie znajduje się soft.

  Ja mam Synology i kiedyś wystąpił u mnie problem - okazało się, że bateria podtrzymująca kość z owym flashem całkowicie się wyczerpała. Wymiana na nową baterię i serwer śmiga dalej.
  I teraz co 3, 4 lata wymieniam baterię sam, nie czekając kiedy serwer ponownie odmówi uruchomienia.
 • Poziom 14  
  To mi przyszło też do głowy, ale rozebrałem urządzenie i nie znalazłem tam żadnej baterii. Chyba że ma jakiś wygląd nietypowy i jest przylutowana. Nic wymiennego nie było, oprócz karty WIFI. Ale poszukam ponownie.
 • Poziom 14  
  Dziękuję za chęć pomocy. Tak, robiłem wszystko wg tej strony, właśnie przy wgrywaniu najnowszego firmware to się stało. Potem robiłem wszystko co kazali, nawet wgrywać starsze firmware, ale sprzęt już nie reagował. Omninas Finder nie wykrywa urządzenia. Zajrzałem jeszcze raz do niego, ale żadnej baterii nie widzę, same cewki, kondensatory i oporniki, oprócz scalaków rzecz jasna. Przy okazji natrafiłem na coś innego. Otóż jak trzymam wciśnięty przycisk dysku 1 i nacisnę ON, to tym razem piszczy 9 razy i dioda ON zaczyna błyskać na czerwono (wcześniej błyskała na niebiesko). Można wtedy wyłączyć NASa przyciskiem ON, a nie jak wcześniej tylko zasilaczem. Czyli jakieś resztki procedur startowych się zachowały i elektronika jest chyba w porządku.
 • Poziom 1  
  Dopładło teraz też mnie. Mam dokładnie takie same objawy. Czy udało się Tobie coś z tym zrobić ?
 • Poziom 14  
  Niestety nie. Sprzęt leży, musiałem kupić inny NAS.