Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Gaśnie monitor, komputer cały czas działa

29 Cze 2018 18:46 252 9
  • Poziom 3  
    Witam,
    dziś w moim komputerze wystąpił problem ponieważ wyłącza się monitor ale komputer nadal chodzi, wiatraczki od grafiki, procesora i zasilacza cały czas kręcą jednak klawiatura podczas tego wyłączania komputera nie reaguje(gdy się wciska Caps Lock) to powinna się zaświecić dioda ale nic takiego się nie dzieje, wystarczy zrestartować komputer i wszystko znów działa jak należy, podczas uruchamiania systemu po restarcie wyskakuje blue screen(dysk jest nowy, ma ok pół roku)
    Pierwszy raz wystąpił ten problem podczas grania w fifę(ok godz 12) teraz się to powtórzyło podczas przeglądania internetu,
    Parametry komputera:
    i3 2120 3,3Ghz
    6GB ram
    500GB dysk Barracuda(pół roczny)
    grafika GTX 560Ti

Po włączeniu wyskakuje takie okno:

- Gaśnie monitor, komputer cały czas działa- Gaśnie monitor, komputer cały czas działa

Jak myślicie w czym może być problem?

Edit:
    po napisaniu tego postu problem znów się pojawił ale tym razem nie wyłączył się monitor ale się wszystko zawiesiło i dziwne artefakty się pojawiły:

i blue screen(nie zdążyłem uchwycić całego)
  • Poziom 34  
    Witam.

"JAKI ZASILACZ" Marka, model ?

Test i sprawdzający i wykluczające wadliwy podzespół : RAM, Dysk Twardy (uszkodzone bad sektory), Karta graficzna (np. wysokie temperatury, nagromadzony kurz w magistrali PCI-E)

1. Test RAM najlepiej 2 3 przejscia programem MEM Test
    2. Testujesz Dyski talerzowe HDD jego stan tylko programem MHDD i w tym programie naprawiasz (Dyski HDD z uszko. bad sektorami nie naprawia sie sys.
    Windows)
    3. Test karty grafcznej.
    4. Monitor (częste usterki -uszkodzone kondensatory)

Dodano po 3 [minuty]:

tu masz : Odnosnie sprawdzania powierzchni dysku HDD "500GB dysk Barracuda(pół roczny) "

1) Jak sprawdzić powierzchnie dysku? - "wciskasz 2 razy F4 - i dysk jest sprawdzany https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html

Dodano po 2 [minuty]:

pl16pl napisał:
    k myślicie w czym może być problem?
    Jaką masz temeprature karty GTX 560Ti w grze i na pulpicie ?
  • Poziom 3  
    dzięki za zainteresowanie, sprawdzę tymi programami jutro wieczorem i dam znać jak wyszło bo teraz nie mogę a jutro dniówka w pracy:(

teraz jedynie wyciągnąłem ram i chciałem zobaczyć jak na jednym sobie poradzi i niestety też to samo,
    zasilacz mam Zasilacz OCZ /Fire Power CoreXStream Series 500W
    a temperatury na karcie graficznej: ok 35stopni
    ogólnie teraz nawet jak włączę filmik na yt to po kilku sekundach pojawia się ten problem:/
  • Poziom 34  
    Chyba masz włączony tryb w systemie oszczędzania Energią(tryb oszczędny) przez kartę PCI-E -należy ja wyłączyć w "Opcje zasilania " w Panelu sterowania ale pierw wykonaj to co jest poniżej.

1. Zaktualizuj Windows
    2 . Zainstyaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Później:
    Jeszcze należy przeczyścić szczelinę magistrali PCI-E (delikatnie pędzelkiem) i wydmuchać suchym powietrzem oraz przetrzeć delikatnie szmatką (spirytusem) styki karty PCI-E.
  • Poziom 3  
    Nie ma jak sprawdzic ponieważ teraz po blue screenie od razu restartuje się komputer:/ chyba dysk poszedł:/
  • Poziom 25  
    @pl16pl MHDD. Robisz bootwalny pendrive np. rufusem lub Yumi bądź innym menedżerem. Uruchamiasz komputer z pendrive. Wybierasz numer odpowiadający swojemu dyskowi z mhdd i wciskasz F8. Wrzuć zdjęcie.
  • Poziom 34  
    Nośnik z którego ma czytać można wybrać za pomocą F8 lub F11 -wystwitla sie okno z dostępnymi nośnikami.
  • Poziom 3  
    Sorki, że tak długo odpisuje ale pracuje na 12h i nie chciało mi się nad tym komputerem siedzieć, dziś mam wolne to mogę się pobawić;)

Komputer w trybie awaryjnym normalnie działa, może jakieś sterowniki wywaliło?
    screen z mhdd:

Cytat:

1) Jak sprawdzić powierzchnie dysku? - "wciskasz 2 razy F4 - i dysk jest sprawdzany https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html

Po wciśnięciu 2x F4 wyskoczyło takie okienko:
  • Poziom 3  
    Problemem jest grafika, odinstalowałem sterowniki w trybie awaryjnym i system włączył się normalnie, zainstaluje je od nowa chodź pewnie to nic nie da i grafika obecnie nadaje się na śmieci:/
  • Poziom 43  
    Dysk sprawny.
    Wymień sterownik za pomocą DDU.
    Sprawdź tą kartę w innym PC, podmień PSU.
    Możesz wykonać bootowalny VGA memory stress test.
    Obniż taktowania karty za pomocą MSI AB.