Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jayway Peng General Manager TCL Polska prezentuje najnowszy model C76. Czy też b

30 Jun 2018 02:17 1200 15
    User removed account
    Level 1  
    PawelChester
    Level 18  
    Dane sprzedazy na rynku swiatowym swiadcza o tym, ze spoleczenstwo biednieje, a nie o tym, ze TLC jest lepsze niz firmy japonskie.To, ze np Skoda sprzedaje wiecej samochodow od Jaguara, wcale dobrze nie swiadczy o rynku.W UK tez TLC jest i jakos podobnie jak Philips sprzedaje sie marnie.Na trustedreview na pierwszym lepszym tv na jaki trafilem TLC z tego roku pisza o ciemnym obrazie jak na tv z hdr, powolnym systemie operacyjnym i slabym dzwieku.Same zdjecia z tej konferecji swiadcza o poziomie TLC, wyglada to jak by to bylo u kogos w domu w pokoiku 6x6m w starannie wyselekcjonowanym i bardzo malym gronie, tak aby nikt nie zadawal niewygodnych pytan.

Ps.Locoloco, czy to Ty tam tanczysz z tylu w bialej koszuli, czarnych spodniach i z wasem na przedzie 😀 Tak pytam, bo zawsze bylem ciekaw jak wygladasz.Pozdrawiam wszystkich handlarzy.
    User removed account
    Level 1  
    PawelChester
    Level 18  
    A ten nie odpowiada, co nie ma argumentow, lub ma cos do ukrycia.Stardardowa zagrywka z Twojej strony...Zadna niespodzianka.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ja za TCL trzymam kciuki.
    Cały czas czekam aż ta firma zacznie sprzedawać modele ze średniej półki także u nas. W USA to robią i od 2 lat mają co roku 1 lub 2 dobre modele. W dobrej cenie sprzedają 60Hz z FALD (!) i bardzo dobrym input lag.

U nas niestety jest bieda i oferowane są najtańsze modele bez upłynniaczy i na najsłabszych matrycach 60Hzowych :(
    PawelChester
    Level 18  
    Nr3 na swiecie, tak, tylko w czym?W wysokosci sprzedazy jak rozumiem-jak zwykle piszezsz polprawdy, niedokanczajac zdania.Typowe gadki sprzedawcy, dodatkowo, czy bede mial swoje argumenty czy nie- jak pisalem, to tylko swiadczy o zubozeniu spoleczenstwa, jak i niestety oglupianiu ludzi.Wszystko dzis ma byc tanie i ladne z wierzchu, ale bronboze nie na lata.I to sie tyczy dzis w zasadzie wszyskich galezi sprzedazy, czy to beda samochody, elektronika uzytkowa, instrumenty muzyczne, czy nawet smartphony.Wszystko mamy kupic na chwile i zaraz kolejne pozycjonowanie produktu po to zeby korporacje robily ogromne pieniadze.99% ludzi kupujacy telewizory nie dba o to co kupuje, nawet nie ma sprecyzowanych preferencji co do obrazu (tak jak tu na forum przykladowy formulaz) zeby polecic im kilka modeli spelniajacych ich preferencje.I tu jest szerokie pole do naduzyc dla sprzedawcow.Kazdy poleca to na czym najlepiej zarobi i Ty sprzedawco LocoLoco jestes tego najlepszym przykladem(z calym pakietem naturalnie) wciskasz ludziomm to na czym najlepiej zarobisz i w sklepach jest dokladnie to samo.Najlepszy przyklad to Twoje stwierdzenie, ze TLC jest nr 3 na swiecie, przeciez to jest zwykla manipulacja.Nr 3 w czym wypadalo by dodac, czyli w wielkosci sprzedazy, a nie jakosci produktu.Pisz uczciwie, ze nie jest to marka premium, moze zachacza o klase srednia, ale lwia czesc to ma byc produkt budzetowy w danej wielkosci ekranu-i nie ma w tym nic zlego, dopoki nie sprzedaje sie Skody Superb jako tanszy odpowiednik Marcedesa S, czy Lexusa LS, tylko dlatego, ze wielkosc pojazdu jest ta sama.Tak jak pisalem, miejsce tej prezentacji przez glownego menagera firmy TLC Polska swiadczy o firmie TLC, ale na to odpowiedziec juz nie raczyles, bo lepiej napisac TLC to nr 3 na swiecie.Do tego rzucanie zdan Typu:

CSoT (TCL) startuje po OLedy na bazie druku atramentowego -pełna współpraca z Kateeva, Sumitomo, Merck, DuPont i Tianma !!!

Prawdopodobne jest, że fabryka będzie przynajmniej początkowo wykorzystywała technologie oparte na procesach parowania.

TCL P70/C70 - oczekiwana nowość od TCLa

Typowa gadka sprzedawcy zeby zrobic wrazenie na laiku.Mysle, ze nastepnym razem powinienes uzyc wiecej wykzyknikow.Co do oczekiwanej nowosci, to przez kogo ona byla oczekiwana, bo napewno nie przezemnie, ani nikogo z moich znajomych, gdyz nikt z nas nie ma i miec TLC nie chce, a Ty usilnie wmawiasz ludziom, ze na tomczekali, ze to nr 3 na swiecie.Smutne to, ale tak sie wlasnie powtarza gdzie sie tylko da, takie przeklamania do tego marketing i wszystko mozna ludziom wcisnac.Bomtak jak pisales, smieje sie ten kto sie smieje ostatni, a smiac sie ma ostatni sprzedawca na kazdym szczeblu pracujacy dla danej korporacji.Jak byc sprzedawal dla Sony to TLC by bylo zmieszane z blotem, a ze czesc profitu masz z TLC to ich promujesz.Gdybys to robil uczciwie to bym sie nie czepial(zreszta i tak rzeadko cos tu pisze, bo normalnie nie mam czasu)ale, ze swiadomie wprowadzasz ludzi w blad to mi sie to najzwyczajniej w swiecie nie podoba i nie chodzi tu o firme TLC, a o Ciebie LocoLoco.Co do TLC, niech bedzie, im wiecej firm walczy o konsumenta, tym wiekasza szansa, ze my tez sie na koncu przynajmniej usmiechniemy, a nie zostaniemy wydymani.

Ps:dalej nie zdradzisz, czy to Ty tam tancujesz😃 ?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Na razie to TCL traktuje Polskę jak ciemnogród czyli rynek na którym sprzedaje najsłabsze i najgorsze modele.
    Support tego producenta to kpina - nie istnieje. Ile musiałem sie natrudzić aby wyszukać dobry soft dla P60...konsultant mi powiedział, że nie mają nic innego niż to co na www. A ponoć w miedzyczasie wyszły ze 3 aktualizacje.
    Dużo sie muszą jeszcze chińczycy nauczyć i zacząć traktować polskiego konsumenta tak jak tych w innych krajach np. USA.
    PawelChester
    Level 18  
    LocoLoco, mam prosbe nie zanizaj poziomu piszac zdania typu:

Ble, ble, ble
    Firma TCL sobie poradzi jakbyś pisał różne paszkwile

Wiem, że boli, wiem.
    Ale co zrobić - musi boleć jak ktoś się zasklepi jedynie w Ciemnogrodzie i boi się wysciubić nos.

Sadzisz, ze mnie zawstydzisz takim prostackim jezykiem?Powiem Ci co mnie boli.Boli mnie fakt, ze z rynku telewizorow zniknal Pioneer, boli mnie, ze kolejny moze byc Panasonic.Boli mnie wszechobecna bylejakosc i wszechobecny tumiwisizm.Boli mnie, ze promuje sie miernoty jak TLC i ze zewszad zalewa nas chinszczyzna.W tym roku o malo nie padla legenda gitarowa Gibson bo chinczycy zalewaja rynek swoim tandetnym produktem.Czy w takim swiecie chcesz zyc, moze Tobie to obojetne(bo masz z tego dochod)Ale mi sie to nie podoba i nie mam zamiaru kupowac badziewia z Chin.

Powiedz mi jedno, bo tymi zdaniami to juz sam sie pograzyles:

Firma Nr 3 na świecie - Wyniki podane są przez IHS na zdjęciu powyżej.
    To informacja dla tych co mają kłopot ze wzrokiem.

Powiedz mi nasza wyrocznio gdzie, o gdzie na zdjeciu z wynikami jest polecany tak mocno przez Ciebie Philips?Bo jesli mamy sie(wg Ciebie wrecz musimy)kierowac wynikami sprzedazy i to one decyduja kto jest ktorym numerem na swiecie, to ja sie pytam gdzie jest ten cudowny Philips?Nie zalapal sie nawet do piewszej dziesiatki.To skoro o TLC ma to swadzczyc bardzo dobrze, to teraz absolutna porazka Philipsa o czym swiadczy?No i dlaczego wciaz go polecasz skoro na wynikach nie zalapala sie do pierwszej 10, to wg Twoich kryteriow musi byc bardzo zle.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Wszystkich wielkich gubił zawsze brak pokory.

Tu się zgodzę. Wielkiego Panasonica zgubiły koszty produkcji i zbyt wysokie ceny telewizorów.
    Zaczęło sie od plazm...jakość była za wysoka, a rynek na tak dobry produkt zbyt mały aby konkurować z koreańczykami (LG i Samsung).
    Teraz zaczynają rządzić chińczycy (TPV, TCL etc) , bo ich produkty wpisują się w trend: "tanio, z bajerami, byle szybko wyprodukować i sprzedać - rotacja jest królem....) Taki TCL przy tak dużej skali sprzedaży w EU nie oferuje żadnego tv 120 Hz !

Ja liczę tylko, że nadal pozostanie na rynku nisza dla takiego klienta jak ja, który zgadza się zapłacić więcej ale w zamian chce otrzymać dopracowany produkt.
    PawelChester
    Level 18  
    Znowu bicie piany, bez odpowiedzi na moje bardzo proste pytanie.Przestan ciagle robic uniki i probowac innych osmieszac.Firma Gibson jeszcze nie padla, nie uprzedzaj faktow.O jakich konkretnie glupotach piszesz?i tu jeszcze mam prosbe do Ciebie-szanuj ludzi i nie odzywaj sie po raz ktorys juz zaczepnym tonem LocoLoco z Olszytnyna.Jesli chodzi o money.pl jako zrodlo, to prosze Cie, pozostawie to bez komentarza, co Ty myslisz, ze nikt poza Toba nie ma dostepu do neta.To, ze wszelkiej masci firmy z wielu branz, inwestuja w Polsce o niczym nie swiadczy, poza tym, ze mamy tania sile robocza i tyczy sie to calego spektrum pracownikow wlacznie ze specjalistami, taka jest przykra prawda o naszym kraju.Obsluge glosem i jeszcze dotykowy ekran ja mam w tv z 2013 roku(kupiony rok puzniej) wiec nie mydl oczu-uprzedzajac, ze jest to duzo bardziej zaawansowane-bo niby jakie by mialo byc po 5 latach?

Caly ten wywod mial sluzyc do przekierowania dyskusji na inny tor, ale niestety bardzo prosze o odpowiedz:Skoro Twoje dane wynosza TLC na miejsce 3wsrod firm, a Philips nie zalapal sie w pierwszej dziesiatce i nawet nie wiemy ktory jest, to skoro ta tabelka tak bardzo swiadczy o Twoim polecanym tu na szeroka skale TLC , to zakladam, ze ta sama zasada dotyczy innych firm.Przeciez nie mozemy innych traktowac wybiorczo.Jak wiec to swiadczy o negowanym przez wielu, a jednak tak polecanym przez Ciebie Philipsie?

Odnies sie prosze najpierw do tego pytania, nim zaczniesz pisac ogolniki na inne tematy.Dziekuje.

Ps:Nie przekonam Cie zebys zdradzil, czy to Ty tancujesz tam na drugiej fotce?
    User removed account
    Level 1  
    PawelChester
    Level 18  
    Ehh, nie dowiemy sie.No coz, trudno.Dzis Sylwester wiec Szczesliwego nadchodzacego Nowego 2019 Roku LocoLoco.Moze ten okaze sie lepszy dla Philipsa, a jak nie to zawsze mamy TLC.Glowa do gory.Pozdrawiam.

😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎
    User removed account
    Level 1