Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco air-lap1242g-e-k9 autonomous

30 Cze 2018 10:37 177 2
  • Poziom 23  
    Cisco air-lap1242g-e-k9 Jest modelem "Lightweigh", chciałbym go przerobić na model "Autonomous". W zasadzie są tutoriale i można prześledzić proces flashowania. Problem polega w zdobyciu softu. Cisco niby udostępnia ale "normalny" człowiek nie jest w stanie pobrać oprogramowania. Prosiłbym o wskazówkę skąd pobrać oprogramowanie zmieniające LAP na AP. Oczywiście mile widziana pomoc przy przeprowadzeniu procesu flashowania- bo robiłbym to pierwszy raz. Na razie bardzo potrzebny jest soft. Jest coś w sieci, ale nie wiem, czy oprogramowanie dedykowane do modelu 1240 będzie pasować do modelu 1242 i czy ładując takie oprogramowanie nie ukatrupię AP.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zakładamy, że zmiana oprogramowania wykonana jest celach dydaktycznych i zawiera się w ramach dozwolonego użytku.
    Rozwiązania są dwa:
    1. Kopiujesz z innego AP obraz systemu
    2. W Google zamiast wpisywać model AP-ka, robisz tak: na stronie Cisco znajdujesz dokładną wersję systemu, kopiujesz i to wrzucasz w Google.

Cisco ma tryb ROMMON. Jest dostępny
    w większości urządzeń. Umożliwia on uruchomienie urządzenia w przypadku uszkodzenia systemu lub wgrania nieprawidłowej wersji. Nie jest to jednak łatwe, bo chociażby X-Modem działa pewnie tylko na XP.
  • Poziom 23  
    Zmiana oprogramowania jest podyktowana moim roztargnieniem. Znalazłem za psi grosz apeka a później zobaczyłem, że ma prefix "LAP" i doczytałem, że bez kontrolera nic nie zrobię. Ale pojawiła się nadzieja w wymianie softu. Co do softu właśnie. Byłem uczyniłem na samym początku tak, że po tym, kiedy Cisco spuściło mnie z wodą, skopiowałem nazwę. Nie mniej, samo Cisco powiedziało, że może i nie ma konkretnie do 1242 ale coś się znalazło do 1240. Teraz nie wiem, czy mogę sobie to wgrać, ale skoro nic nie zepsuję, to w przyszłym tygodniu spróbuję- dopiero zamówiłem kabel do konsoli. Ściągnąłem dwa softy- tego, który daje Cisco do serii 1240 google nie wykazuje. Stąd pytanie. Jeśli chodzi o XP, to gdzieś mam swojego, starego T41 z tym systemem, jakby co, to będzie jak znalazł. Przyjdą kable to zacznę dłubać i napiszę, co zepsułem.