Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cisco air-lap1242g-e-k9 autonomous

30 Jun 2018 10:37 354 2
 • Level 23  
  Cisco air-lap1242g-e-k9 Jest modelem "Lightweigh", chciałbym go przerobić na model "Autonomous". W zasadzie są tutoriale i można prześledzić proces flashowania. Problem polega w zdobyciu softu. Cisco niby udostępnia ale "normalny" człowiek nie jest w stanie pobrać oprogramowania. Prosiłbym o wskazówkę skąd pobrać oprogramowanie zmieniające LAP na AP. Oczywiście mile widziana pomoc przy przeprowadzeniu procesu flashowania- bo robiłbym to pierwszy raz. Na razie bardzo potrzebny jest soft. Jest coś w sieci, ale nie wiem, czy oprogramowanie dedykowane do modelu 1240 będzie pasować do modelu 1242 i czy ładując takie oprogramowanie nie ukatrupię AP.
 • Network and Internet specialist
  Zakładamy, że zmiana oprogramowania wykonana jest celach dydaktycznych i zawiera się w ramach dozwolonego użytku.
  Rozwiązania są dwa:
  1. Kopiujesz z innego AP obraz systemu
  2. W Google zamiast wpisywać model AP-ka, robisz tak: na stronie Cisco znajdujesz dokładną wersję systemu, kopiujesz i to wrzucasz w Google.

  Cisco ma tryb ROMMON. Jest dostępny
  w większości urządzeń. Umożliwia on uruchomienie urządzenia w przypadku uszkodzenia systemu lub wgrania nieprawidłowej wersji. Nie jest to jednak łatwe, bo chociażby X-Modem działa pewnie tylko na XP.
 • Level 23  
  Zmiana oprogramowania jest podyktowana moim roztargnieniem. Znalazłem za psi grosz apeka a później zobaczyłem, że ma prefix "LAP" i doczytałem, że bez kontrolera nic nie zrobię. Ale pojawiła się nadzieja w wymianie softu. Co do softu właśnie. Byłem uczyniłem na samym początku tak, że po tym, kiedy Cisco spuściło mnie z wodą, skopiowałem nazwę. Nie mniej, samo Cisco powiedziało, że może i nie ma konkretnie do 1242 ale coś się znalazło do 1240. Teraz nie wiem, czy mogę sobie to wgrać, ale skoro nic nie zepsuję, to w przyszłym tygodniu spróbuję- dopiero zamówiłem kabel do konsoli. Ściągnąłem dwa softy- tego, który daje Cisco do serii 1240 google nie wykazuje. Stąd pytanie. Jeśli chodzi o XP, to gdzieś mam swojego, starego T41 z tym systemem, jakby co, to będzie jak znalazł. Przyjdą kable to zacznę dłubać i napiszę, co zepsułem.