Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.4 - Odpali i nie reaguje na gaz, gasnie

30 Cze 2018 16:02 591 29
  • Poziom 5  
    Witam, po powrocie do domu auto nie chce palic. Mialo ostatnio problemy z odpalaniem, tzn dlugo sie krecilo zeby zagadalo. Auto mam w gazie z instalacja esgi. Odpalalem normalnie awaryjnie i chodzilo bo na benzynie go mulilo i po gwaltownym wcisnieciu pedalu gazu go tak przymulalo, dopiero po osiagnieciu 3k obrotow dostawal kopa. Od dzisiaj rana auto jak odpale nawet awaryjnie na gazie to dopoki trzymam wcisniety gaz to trzyma obroty ale wysokie bo gaz w podlodze, jak puszcze gaz i wcisne ponownie to auto juz gasnie, zero reakcji.
    Tak jest na benzynie i na gazie. Moze ktos cos podpowiedziec? zauwazylem urwany kabelek od sondy lambdy? Czy to mialo by az tak wielkie znaczenie?
  • Poziom 5  
    zostawilem na noc odlaczona kleme. niestety to nic nie zmienia
    Astra f 1.4 66kw 90 KM z silnikiem 16v.
    Do tego sprawdzalem czujnik polozenia walu multimetrem i po przekreceniu zaplonu multimetr pokazuje ujemny wynik w ohmach
  • Poziom 6  
    podłącz tą sondę ponieważ jest odpowiedzialna za skład mieszanki paliwowo powietrznej jeśli nie pomoże zobacz czy nie rozłączył ci się jakiś przewód powietrzny lub podciśnieniowy.
  • Poziom 5  
    Już przegladalem te węże. Jest ok. Nie mam pojecia. Może to immobiliser? Bo odpala i gaśnie.
  • Poziom 6  
    pisałeś że pracuje jak trzymasz na gazie to nie może być imo
  • Poziom 5  
    A silnik krokowy? Tylko zastanawia mnie dlaczego odcina gaz po puszczeniu go.
  • Poziom 6  
    jak jest za dużo powietrza a za mało paliwa lub odwrotnie to nie będzie dobrze pracował, próbowałeś odczytać błędy

Dodano po 7 [minuty]:

napisz który to jest rok produkcji
  • Poziom 5  
    96 rok. Nie mam nikogo z kompem kto by mogl a na warsztat nie dojade bo nie mam jak. Na odlaczonym czujniku polozenia walka tez odpalil i bylo tak jest teraz. Silniczek krokowy powinien sie wciskac reka? bo jest sztywny na tej sprezynce. Silniczek krokowy dziala jednak
  • Poziom 8  
    Czekaj czekaj nie rozumiem jak mierzyłeś tą rezystancję że po przekręceniu zapłonu wyszła na - a wcześniej była na + czy o co chodzi. Poza tym podaj oznaczenie silnika w astrze masz 4 silniki 1.4
  • Poziom 5  
    No bez zapłonu była na plus i wynosiła jakoś 660 om.
    Po za tym po zgaszeniu slychac bylo dzwiek taki jakby zasysalo powietrze w cylindry. Tak mowi znajomy ktory stal przy silniku.
    oznaczenie x14xe
  • Poziom 8  
    Bez komputera ciężko będzie coś zdziałać a na gazie odpala normalnie czy jak
  • Poziom 5  
    Ani na tym ani na tym nie pali. Na benzynie jest gorzej niż na gazie. Odpala i gaśnie. A da się sprawdzić jakoś na drucik te błędy?

Dodano po 32 [sekundy]:

Wszystko było czyszczone, kable nowe.
  • Poziom 5  
    Świeci sie check.
    Przed tym jak zgasl na amen to jak jechalem na benzynie to przymulalo go na niskich obrotach, od jakichs 2,5 tys dostawal nagle mocnego strzala
  • Poziom 8  
    Wyjmij listwę wtryskową ale tak żebyś nie odkręcał żadnego przewodu ani nie wyjmował wtrysków, jak będzie na wierzchu kręć rozrusznikiem i zobaczy czy paliwo ładnie jest rozpylane
  • Poziom 5  
    wczesniej tak robilem to tak srednio sie lalo. Nie bylo mgielki.
  • Poziom 8  
    Ale lało się w sensie jak chyba wiesz jak powinno być rozpylane prawidłowo paliwo, raczej wątpię że wszystkie wtryski padły więc stawiam na pompe lub zabity syfem filtr lub sama pompa
  • Poziom 5  
    filtr byl wymieniany miesiac temu razem z pompa. chodzilo dobrze przez chwile. Potem znowu zdech i pomoglo czyszczenie przepustnicy. Mialem jeden kanalik zatkany totalnie nagarem. Dalej to nie rozwiazuje sytuacji gazu, pompa paliwa przeciez gazu nie podaje
  • Poziom 8  
    Niektóre sterowniki LPG mają ustawione np 5 awaryjnych odpaleń na gazie po 5 odpaleniach musisz podjechać do gazownika żeby to zresetował, mój np ma chyba wyłączone całkowicie, trzeba zrobić tak wykręć świece wszystkie sprawdź czy jest iskra na nich tam masz chyba cewke zespoloną ale nie wiem nie pamiętam, potem będziemy szukać dalej
  • Poziom 5  
    to juz przekroczylem ten limit, u mnie nie ma tego limitu. Auto odpala ale tak jak mowie po puszczeniu gazu zdycha. Jutro sprawdze te bledy i zobaczymy co powie
  • Poziom 8  
    jak zdycha nie ma wolnych obrotów
  • Poziom 5  
    Jakiś trop?

Dodano po 14 [godziny] 40 [minuty]:

Mam bledy ktore u mnie wystepuja,
    1231 Uszkodzenie w obwodach przekaźnika pompy paliwa / przekaźnika zasilania sterownika
    1405 Uszkodzenie zaworu EGR
    0400 Nieprawidłowy sygnał zaworu EGR
    0352 Usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu - cylinder 2 + 3 za niskie napięcie
    1410 Przekaźnik dmuchawy powietrza dodatkowego / przekaźnik klimatyzacji
    0240 Czujnik ciśnienia doładowania „B"
    1602 Sterownik - uszkodzenie modułu czujnika spalania stukowego
    0110 Czujnik temperatury powietrza zasysanego
    0200 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza
    0230 Przekaźnik pompy paliwa
    0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata
    0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A"
    0105 Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP
    0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l
  • Poziom 5  
    0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A"
    Ponoc to tez moze byc przyczyna. EGR moge zaslepic?
  • Poziom 8  
    Sprawdź czy czujnik położenia wału generuje napięcie.
  • Poziom 5  
    Dzisiaj będę miał nowy. Zobaczymy co się stanie

Dodano po 8 [godziny] 9 [minuty]:

Wymienilem czujnik, auto odpala ale teraz jest problem taki ze w gazie jak depne pedal w podloge to przelacza na benzyne
    a auto na benzynie nie pali. Gaz po osiagnieciu jakichs 3-4 tysiecy obrotow sie wylacza.

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Usterka z gazem znikla, pojechalem na stacje zatankowalem benzyne bo byla rezerwa i pali na benzynie, auto pali idealnie jak stoi z gorki? Cofa mi sie paliwo? Zamontowac zaworek zwrotny?