Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AVN612D - zbiera się woda po praniu (po dłuższym czasie).

30 Cze 2018 17:05 1419 7
  • Poziom 10  
    Witam, problem z jakim się borykam to woda, która zbiera się w pralce po praniu. Zdarza się to dopiero po kilku godzinach, a połowa bębna pralki jest napełniona wodą. Po 24 godzinach na zamkniętym dopływie wody też woda się nabiera, nie wiem skąd się dostaje, ale może przez odpływ. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Gdyby przez odpływ, to byłaby raczej niemiłej woni. Trzeba sprawdzić, czy zawór dobrze zamyka. Jak ? zakręcić zawór i odkręcić wąż. Jak będzie kapać,- to wszystko jasne.
  • Poziom 36  
    Zawory dopływu wody są dość awaryjne, więc ja bym się nie sugerował tym, że został zakręcony - pewnie i tak cieknie. Do tego pewnie cieknie też elektrozawór w pralce.

Woda od strony odpływu jest raczej mniej prawdopodobna - w większości pralek jest zawór zwrotny w pobliżu pompy odpływowej.
  • Poziom 28  
    Podobny problem miałem w zmywarce.Okazało się że to zawór w zmywarce popuszczał(tutaj w pralce)
  • Poziom 10  
    Dzisiaj czuć z pralki taka śmierdząca wilgocią, nie bardzo rozumiem jak sprawdzić ten zawór, zakręcić i odkręcić wąż??
  • Poziom 39  
    Witam.
    Odkręć wąż doprowadzający wodę do pralki przy zaworze w ścianie,ale podłóż jakieś wiadro itp. bo najprawdopodobniej zawór wody będzie uszkodzony i nie zamyka wypływu wody i bez wiadra spowodujesz zalanie pomieszczenia.
    Przygotuj się na to, że będziesz musiał zakręcić zawór główny odcinający wodę w mieszkaniu.
    Natomiast elekrozawòr w pralce będzie również uszkodzony i nadaje się do wymiany ponieważ nie ma prawa przepuszczać wody po zakończonym cyklu prania nawet przy otwartym zaworze ściennym.
    Jeśli chodzi o zapachy z wnętrza pralki to doradzam zastosowanie syfonu pralkowego na wężu odpływowym.
    Moja znajoma miała również problem z przykrym zapachem i syfon rozwiązał sprawę.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź, jutro się zabiorę za pralkę, a co do syfonu pralkowego to mam założony, taki ze sprężyną i kulką w środku
  • Poziom 42  
    bat1 napisał:
    co do syfonu pralkowego to mam założony, taki ze sprężyną i kulką w środku
    bat1 napisał:
    może przez odpływ.
    więc to jest niemożliwe, by się woda cofała, a co do
    bat1 napisał:
    śmierdząca wilgocią
    To w pralce na dnie i pod fartuchem gumowym zawsze jest trochę osadu , który niestety nie pachnie ładnie.