Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-NS500 - Panasonic NS500 rozłącza połączenia na liniach ISDN BRA

01 Lip 2018 09:08 267 9
  • Poziom 6  
    Problem jest taki:
    Do centrali KX-NS500 podłączone są 2 linie ISDN BRA. Podłączenie wykonane jest patch cordami Kat.5.
    Teoretycznie wszystko jest ok ale... połączenia są co jakiś czas rozłączane. Czasem co 12 minut czasem co 26 minut więc a raz nie rozłączało nawet przez minut 40.
    Logi wyświetlają alarmy 305 i 391 czyli że coś jest źle z połączeniem NT z centralą ale tak jak mówiłem połączenie jest wykonane patch cordami które dla pewności przetestowałem i są ok. Ich długość to 1 metr więc ich długość to też raczej nie problem. Proszę o pomoc co mogę zrobić żeby linie działały stabilnie.
  • Poziom 6  
    Na jednym ISDN są dodatkowe 2 numer DDI, na drugim tylko nr główny.
    Nt to aethra
  • Poziom 27  
    Dla świętego spokoju zrobiłbym reset NT do fabryki i wyłączenie na nich portów analogowych.
    Połączenia zrywane są na obu portach?
    RP
  • Poziom 6  
    TAk. Odłączyłem jeden ISDN ale to nie pomogło. Wygląda na to że zrywa na obu. Różnica jest jedynie taka że na jednym porcie karty ISDN na karcie dioda świeci się na stałe a na drugim miga, niemniej oba ISDN działają w obie strony aż do co parominutowego krachu po czym znów działają oba i w obie strony.
  • Poziom 27  
    Kody błędów jakie odczytałeś oznaczają zrywanie połączenia na linii ISDN i ponowne jego uzyskanie. Dlatego pytałem o konfiguracje portów.
    Sygnalizacja na portach oznacza, że na jednym masz podniesioną warstwę 2 na drugim jest pobrany zegar synchronizacji. Po jakimś czasie synchronizacja jest tracona i wtedy zrywane są połączenia.
    Trzeba zmienić konfigurację na portach.
    RP
  • Poziom 6  
    Rozumiem. Ale w tej centrali jest tylko jedno ustawienie co do zegara i ustawiłem ze zegar ma pobierać z karty BRI2 i nie ma tam rozróżnienia czy z porta 1 czy 2 :(
    Co do warstw to ustawienia są takie: Layer1 - permanet, Layer2 - call
  • Poziom 27  
    Jeśli ustawienia dla łącza na linii miejskiej są typowe to dla DDI powinno być Permanent/Permanent P-P, dla pojedynczego numeru Call/Call P-MP. Czasami niestety bywa inaczej.
    Zresetuj NT-ki i poeksperymentuj z ustawieniami. Zmień ewentualnie porty w NT. Czasami one wprowadzają problem.
    RP
  • Poziom 6  
    Dziękuję, będę walczył! :)
  • Poziom 6  
    Zwrot do wartości fabrycznych i wyłączenie portów analogowych pomogło. Jeszcze raz dziękuję!