Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz segmentowy, nie wyświetla czasem pełnych cyfr

DyDy 01 Jul 2018 13:12 1818 4
 • #1
  DyDy
  Level 12  
  Witam, na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy to właściwy dział. Mianowicie w pracy mamy wyświetlacze, działa to tak mamy jakiś nadział na daną półkę to nam się wyświetla ile mamy dać.
  W kolejności jest jakiś terminal operatorski, pomijając go, lecimy dalej, od niego idzie kabel do skanera kodów kreskowych, to też pominąć można. Na dole pod regałami jest sterownik/switch 64 portów wyjściowych gdzie do każdego portu jest wpięty wyświetlacz kablem rj45. Więc występuje relacja 1 - 1. Plus 3 jakieś wejściowe porty , które nie mam pojęcia od czego są. Kontynuując mamy możliwośc testu wyświetlaczy i tu jest ciekawa sprawa, na każdym wyświetlaczu świeca się wszystkie segmenty, czyli tak jak mają świecić. Natomiast przy wyświetlaniu ilości nadzialu wyświetlacze będące w jednej linii czasem ale to czasem i nie na każdym wyświetlaczu wtedy nie zaswieci się pełna cyfra. Na przykład mamy 3 wyświetlacze obok siebie i na jednym zamiast cyfry 3 zaswiecą się tylko 3 kreski i wtedy pojawia się 7... A czasem np zamiast 3 zaswiecą się tylko 3 kreski, tylko poziome a pionowych brak. Zamiast 1 zaswieci się tylko jedna kreska górna lub dolna.
  Jakbyście nie rozumieli o co chodzi to piszcie w komentarzach postaram się wytłumaczyć oraz zamieszczę później zdjęcie o jakie dokładnie wyświetlanie chodzi.
  Natomiast jeśli ktoś wie gdzie może tkwić problem to proszę o szybką odpowiedź.
  Wyświetlacze wszystkie są sprawne, poprawnie przechodzą test wyświetlacza, świeca wszystkie kreski oraz poprawnie wyświetlają numer półki oraz inne numery. Natomiast na nadziale wygląda to czasem tak jak opisałem
 • #2
  JacekCz
  Level 39  
  z jakiej dziedziny to maszyny?
  co na to producent?
  wilgoć? ciepło? kondensacja? wstrząsy?

  ps. nie wszystko zakończone RJ45 to technologia ethernet i switch.

  EDIT.
  Gdybym to wykonywał, na pewno umiał bym coś spieprzyć, żeby test wyświetlacza przechodził, a pracy nie było. Wszystko sie da zrobić. :)
 • #3
  DyDy
  Level 12  
  Producenta nie podam bo sam nie znam, a już tam nie pracuje. Jednakże ciekawi mnie dlaczego tak działają te wyświetlacze, że nie wyświetlają czasem tego co mają wyświetlić, prawdopodobnie są łączone szeregowo z tego co mi się udało ustalić, może TK ma jakiś wpływ na wyświetlanie?
  Myślę, że nie jest zrobione celowo żeby na teście wyświetlaczy działało normalnie, a na nadziale nie, chociaż jesteśmy za braki na półce rozliczani.
  Wstrząsy występują, czasem wózkiem zachaczą o rejon i przestaje świecić bo przestanie łączyć kostka łącząca dwa kable rj45 między jednym regałem a drugim (montowane tak było w celu "przenoszenia" regałów)
 • #4
  JacekCz
  Level 39  
  przeredaguj to, bo nie da się czytać.
 • #5
  DyDy
  Level 12  
  Wyświetlacz segmentowy, nie wyświetla czasem pełnych cyfr
  Tak np się wyświetla cyfra jeden. Sama góra, drugi wyświetlacz od lewej strony