Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka Siemens KA62DS50 - źle działa kostkarka do lodu

01 Lip 2018 17:49 735 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z lodówką, a właściwie z kostkarką do lodu. Zamiast kostek do lodu z kostkarki leje się woda, która zamarza.
    Lodówka została rozmrożona, dopływ wody zamknięty, następnie ponownie włączona, dopływ wody otworzony i kostkarka lodu została ponownie włączona, niestety nic to nie pomogło.
    Poniżej zdjęcie jak wygląda kostkarka w czasie pracy.
    Chłodziarka Siemens KA62DS50 - źle działa kostkarka do lodu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Hej, a co filtr wody moze miec wspolnego z kostkarka do lodu ?
  • Poziom 9  
    Filtr gdy się zapcha, daje większe ciśnienie na wlewie do foremki i rozlewa wodę po całym urządzeniu. Złap chwilę gdy wlewa się woda do foremki i zaobserwuj czy woda nie odbija się od foremki i nie leci poza nią. Pozdr.
  • Poziom 9  
    Witam, wymiana filtra nic nie dała. Pozostaje chyba serwis producenta :/
  • Specjalista AGD
    Grzałka dolotu wody do kostkarki sprawdzona? ;)
  • Poziom 9  
    Hej, tego już sam nie ogarnę :) ale dzięki
  • Poziom 9  
    Serwisant stwierdził, że padła grzałka w kostkarce, zalecił wymianę całej kostkarki jako ze to element nie wymienny, czy rzeczywiście nie da sie naprawić takiej grzałki?
  • Poziom 8  
    Witam

Mam ten sam problem tylko że lodówka samsunga.
    Kostkarka jest identyczna i objawy takie same.

Dwa dni przed problemem z kostkarką rozmrażałem lodówkę ponieważ był problem z wodą- przestała lecieć i co parę godzin załączał się alarm. Po rozmrożeniu, wymianie filtra wody i ponownym podłączeniu alarm znikł, woda wróciła a w zamrażarce dzieją się cuda z tym lodem.

Gdzie szukać przyczyny ??
  • Poziom 9  
    Hej, chyba znalazłem przyczynę, odkręć tą kostkarkę (dwie śrubki) i odegnij ją tak aby zobaczyć z tyły rurkę która wlewa wodę.
    Jeżeli przy wyłączonej kostkarce i odkręconej wodzie kapie z rurki to do wymiany jest elektro zawór , który nie trzyma, ja jestem umówiony na wymianę w środę, dam znać czy to było to.