Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica ZIA6428 - Wyłączona a napełnienia się wodą samoczynnie

opiotr1 01 Lip 2018 20:48 222 7
  • #1 01 Lip 2018 20:48
    opiotr1
    Poziom 9  

Witam,

Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi może ktoś mi pomoże...

A mianowicie, zmywarka pracuje prawidłowo, myje suszy itd, problem zaczyna się po wyłączeniu zmywarki. Zmywarka wyłączona i po jakimś czasie teraz dość często bo co godzinę zmywarka jest pelna wody. Trzeba włączyć i wypuścić poprzez pompę wody, problem jeszcze większy jak już przeleje wodę, a pływak w dolnej podniesie się już i całkowicie wyłączy mycie wtedy tylko zmywarka na zewnątrz, na bok aż wodą się wyleje i normalnie pracuje.

Zmywarka ma już koło 10 lat więc nie chce inwestować w niepotrzebne wymiany może od Was dowiem się co może być przyczyną, wiem że na odległość to problem. Myślałem o zastosowaniu na wężu zaworu zwrotnego, tylko czy pompa da go radę otworzyć.

Liczę na Waszą pomoc.

0 7
  • Pomocny post
    #2 01 Lip 2018 21:00
    Chupacabra
    Poziom 28  

Problem stary jak AGD. Trzeba zaobserwować czy jest to czysta woda, czy brudna. Jeżeli czysta, to z powodu starości, elektrozawór napełniający zaszedł kamieniem, przepuszcza wodę i nadaje się do wymiany. Spróbuj zakręcić kurek odcinający wodę, jeżeli taki posiadasz. Jeżeli jest to woda brudna, to cofka z kanalizacji, co się rzadko zdarza, ale się zdarza.

0
  • #3 01 Lip 2018 21:07
    opiotr1
    Poziom 9  

Dziękuję za informację,

jest to napewno woda czysta, więc rozumie że mam kupić wąż z aquastop i wymienić czy kupić coś innego?

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lip 2018 21:11
    kindlar
    Poziom 38  

Pobiera wodę z sieci czy gdzieś jet niedrożny odpływ i cofa wodę do zmywarki z odpływu? Zakręcałeś zawór wody na wejściu?

0
  • #5 01 Lip 2018 21:18
    opiotr1
    Poziom 9  

Nie mam zaworu na doprowadzeniu, ale nie ma opcji cofać takiej ilości wody z kanalizacji, kanalizacja podpieta dość wysoko i dla sprawdzenia odpisałem przewód odprowadzajacy.

0
  • #7 01 Lip 2018 21:37
    opiotr1
    Poziom 9  

Dzięki bardzo, dzisiaj zamawiam i dam znać.

0
  • #8 04 Lip 2018 06:45
    opiotr1
    Poziom 9  

Wymienione aquastop i dzisiaj w zmywarkę susza jak dobrze, i już żona nie buczy...

Łapka poleciała w Twoja stronę.

0