Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik BLDC, pojazd elektryczny

Szymon321123 01 Jul 2018 21:52 3447 8
    Szymon321123
    Level 2  
    Dostałem zepsutego hoverboarda i zamierzam zbudować pojazd wykorzystując z niego silnik i akumulator. Silnik (z tego co podaje producent) 500W 36V. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć takiego sterownika (jest na Allegro, ale za aż 1000 zł, a z tego co się orientuje to troszkę drogo jak na sterownik). Jaki sterownik mógłbym wykorzystać? Czy te akumulatory (w środku są 18650 od LG) mogę wykorzystać do tego projektu (chodzi o to że ma 2 wyjścia)?
    Gdybym chciał zwiększyć średnicę koła to zyskam na prędkości czy jak?
    Silnik BLDC, pojazd elektryczny Silnik BLDC, pojazd elektryczny Silnik BLDC, pojazd elektryczny Silnik BLDC, pojazd elektryczny
    Szymon321123
    Level 2  
    Zamierzam zbudować pojazd elektryczny. Posiadam silnik-koło 36V 500W i baterie z 20 ogniw, czy taki sterownik bedzie dobry do tego projektu?
    https://magma.sklep.pl/product-pol-2702-Stero...V-500W-silnika-bezszczotkowy-roweru-BLDC.html
    Jak ładować takie baterie? Na zdjęciu jest pokazana ładowarka do hoverboarda z którego są baterie, ale nie mam pojęcia jak to podłączyć.
    Na ile zabawy starczą takie baterie?
    Silnik ma 7 cali, jaką prędkość dało by rade uzyskać na nim?
    W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć elektronikę przed zimą?
    Silnik BLDC, pojazd elektryczny Silnik BLDC, pojazd elektryczny Silnik BLDC, pojazd elektryczny
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Baterii masz połowę za mało żeby cokolwiek sensownego z tego budować. Silnik taki sam jak autor tematu ma, to i sterownik taki sam.
    Szymon321123
    Level 2  
    Wojtek(KeFir) wrote:
    Baterii masz połowę za mało żeby cokolwiek sensownego z tego budować. Silnik taki sam jak autor tematu ma, to i sterownik taki sam.

Jeśli dokupiłbym te baterie to łącznie bym mial 60 sztuk. Jaki mniejwięcej bym uzyskał zasięg w takiej hulajnodze ?
    https://allegro.pl/akumulator-lggbmg1-18650-2900mah-10a-s10-36v-i7605902269.html
    no_fear
    Level 11  
    Do tych silników (z hoverboard`ów) wystarczą najtańsze sterowniki BLDC 36V 350W (16-18A)
    pierwszy z brzegu (za 10$) -> Chińskie Alledrogo

Co to za pojazd planujesz budować ? :wink:
    chcesz 2 silniki wykorzystać ? jeśli tak - to potrzebujesz 2 sterowników

Mam tych kółek z Hoverboard`ów trochę i póki co zrobiłem hulajnogę (1 silnik) i kończę trike dla dzieciaka (2 silniki).
    W planach jeszcze inne dziwne pomysły :lol: