Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar impedancji pętli zwarcia

02 Lip 2018 15:00 813 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam przed sobą 4 protokoły pomiarowe w których każdy liczył wymaganą wartość impedancji pętli na swój sposób. Szukałem informacji na ten temat w sieci i Uo we wzorze na impedancje pętli zwarcia raz jest nazywane napięciem znamionowym sieci względem ziemi, a raz napięciem zmierzonym w czasie pomiarów, wiem że różnica w wynikach jest niewielka, ale jak prawidłowo powinny wyglądać te obliczenia ?.
  • Moderator Energetycy
    Uo zawsze będzie napięciem nominalnym względem ziemi, zgodnie z normami.
    Up to napięcie zmierzone.
    Zgodnie z PN-HD 60364-6 i PN-HD 60364-4-41 do obliczeń bierze się Uo.
    Do protokołu wystarczy wstawić współóczynnik korekcyjny , zmniejszający.

W programie komputerowym PE2 figurują takie oznaczenia :

Pomiar impedancji pętli zwarcia
  • Poziom 2  
    Czy stosowanie współczynników korekcyjnych jest obligatoryjne? Czy są gdzieś zdefiniowane ich wartości?
    I druga sprawa, w protokołach które posiadam w pomiarach przeprowadzanych w domach jednorodzinnych pomiarowcy zakładają warunki środowiskowe pracy dla całej instalacji normalne gdzie Ul=50V, czy są to prawidłowe założenia ? Wydaje mi się, że przynajmniej obwody łazienkowe powinny być rozpatrywanej jako warunki szczególne, gdzie Ul=25V ?
  • Moderator Energetycy
    Łazienki należą do pomieszczeń o warunkach środowiskowych szczególnych.
    Co do współczynników korekcyjnych dla IPZ - ten temat był poruszany na ISE
  • Poziom 2  
    A czy pomiar rezystancji uziemienia jest wymagany przy pomiarach ochronnych ?
    Oraz czy jeśli w budynku prowadzona jest działalność polegająca na wynajmowaniu pokoi gościom to taki budynek podlega jakimś częstszym kontrolom czy normalnie co 5 lat ?