Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio 6000CD Ford Focus mk2 - przerywają głośniki na przodzie

Basioro 02 Lip 2018 17:49 102 7
  • #1 02 Lip 2018 17:49
    Basioro
    Poziom 3  

Witam. Jestem posiadaczem Foki mk2 2005 w kombi z radiem 6000CD. Chodzi o odtwarzanie dźwięku. Mianowicie, radio wygląda na dobre, jednak czasem nie działają głośniki w lewym i prawym przodzie ( zaznaczam, że z tyłu radio w ogóle ich nie wykrywa - brak opcji FADER, nie przeskakuje). Kiedy jest chłodno, zimno, grają mi tylko same cykacze. Kiedy zrobi się trochę cieplej, zaczyna grać głośnik przedni w drzwiach od strony pasażera, a kiedy jest gorąco to grają i cykacze i przednie głośniki w drzwiach. O tyle nie wspominam, bo prawdopodobnie są wypięte ( tak myslę, aczkolwiek mogę się mylić ). Próbowałem już wiele rzeczy, poprzez sprawdzanie na krótko, resety radia, sprawdzanie na płytach CD czy też przez FMTransmiter i dalej nie wiem o co chodzi. Czy to może być problem radia? Proszę o pomoc, gdyż muzyka odgrywa dużą rolę w aucie, a na cykaczach nie ma tego samego efektu i brzmi to co najmniej słabo. Pozdrawiam!

0 7
  • #2 02 Lip 2018 19:06
    paszczakq
    Poziom 18  

Złącza drzwi na słupkach , może przy samych głośnikach . Ale zależność od temperatury sugeruje zimne luty w radiu .

0
  • #3 02 Lip 2018 19:27
    Basioro
    Poziom 3  

Czyli najlepiej będzie zacząć od zmiany radia? Choćby nawet na ten sam model?

0
  • #4 02 Lip 2018 19:39
    paszczakq
    Poziom 18  

Wyciągnij radio z konsoli tak żeby było na kablach i poruszaj wtyczkami jak będzie grało . To już coś podpowie . Nie odpinaj go jeśli nie znasz kodu do radia . Do nowego też będzie potrzebny .

0
  • #5 02 Lip 2018 20:06
    Basioro
    Poziom 3  

Zrobiłem jak pisałeś, akurat jak byłem teraz to grały dwa głośniki przednie + cykacze, wyjąłem radio i ruszałem wtyczką oraz przewodami i nie usłyszałem żadnej zmiany.

0
  • #6 02 Lip 2018 20:11
    paszczakq
    Poziom 18  

No to jeszcze opcja rano sprawdzić . Pozostają słupki drzwi .

0
  • #7 02 Lip 2018 21:31
    Basioro
    Poziom 3  

Spróbuje jutro przy tych słupkach, z rana przed pracą też wyjmę to radio i poruszam kablami raz jeszcze. Muszę spróbować jeszcze zmienić radio, tylko nie mogę nigdzie takowego znaleźć w pobliżu, może to ono jest problemem?

0
  • #8 03 Lip 2018 17:34
    Basioro
    Poziom 3  

Rano ta sama sytuacja co wczoraj wieczorem. Głośniki oba grały. Jak zabrać się za progi drzwi i co tam zrobić?

0