Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza foca

paweliam 02 Lip 2018 17:49 171 4
  • #1 02 Lip 2018 17:49
    paweliam
    Poziom 10  

Witam. Mam problem . Po zamontowaniu wzmacniacza focal solid 2 pojawił się lekki pisk w lewym tweeterze . Po wypięciu kabli sygnałowych (RCA) pisk ustaje. Dodam że pisk występuje nawet przy wyłączonym silniku i nawet gdy muzyka nie leci . Co może być przyczyną i jak próbować się pozbyć tego pisku. Z góry dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam

Czy filtr tego typu może pomóc ?

https://allegro.pl/filtr-przeciwzakloceniowy-separator-petli-masy-rca-i7296670287.html

0 4
  • #2 02 Lip 2018 18:22
    JacekCz
    Poziom 36  

szklana kula nie słysząc tego mówi, że może się wzbudza.
    Trzeba znaleźć przyczynę a nie pudrować problem. Ty montowałeś?

0
  • #3 02 Lip 2018 18:27
    paweliam
    Poziom 10  

Ja montowałem i nie wiem jak rozwiązać ten problem . Czy ma sens na próbę kupić powyżej wymieniony filtr ?

0
  • #4 02 Lip 2018 18:40
    JacekCz
    Poziom 36  

rzekomo budujesz instalację wysokiej jakości (domysł po cenie ???), wstydzisz się schematu / zdjęcia jak połączyłeś, i masz nadzieję to naprawić filtrem który ma nieprawdziwy opis (i wyobrażam sobie, MUSI wpływać źle na sygnał)
    Masz pętlę masy (bo tak mówi tytuł aukcji) ... to ją usuń. Nie wiesz co to jest, wolno ci nie wiedzieć, to daj to komuś.
    Pętla masy nie jest zrządzeniem losu albo karą od kosmitów, jest to błąd projektowy lub wykonawczy, który się popełnił i który tzreba skorygować

ach te mityczne opisy allegrowe, chińskie nadruki na obudowie dla naiwnych itd... hipotetycznie cokolwiek by miało w środku, jak (rzekomo) pomaga na pętlę masy, to trzaski wycieraczki wzmaga (byłbym mocno zdziwiony jakby nie masakrowało pasma).

0
  • #5 10 Lip 2018 11:46
    paweliam
    Poziom 10  

Wiec tak zamówiłem separator masy , po podłączeniu bez zmian . Wszystkie kable puściłem po górze oddalone od siebie , nic nie dało . Głośniki piszczą jedynie przy przekręconym zapłonie . Zmierzyłem miernikiem rezystancje między masami gniazd rca a obudową wzmacniacza i chyba coś nie tak ponieważ
    Masa RCA RED ------ Masa Wzmacniacza = 5,51m ohm
    Masa RCA WHITE---- Masa Wzmacniacza = Nieskończoność

Poniżej dodaje link z stroną gnie wzmacniacz jest cały rozebrany . Czy pomożecie mi znaleźć bezpiecznik masy ?
    Link

Po podłączeniu w wejście high level input dalej piszczy

Zdjęcia wzmacniacza

Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaPiszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaPiszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaPiszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaPiszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaPiszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza foca

Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091842.jpg Download (714.98 kB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091901.jpg Download (6.17 MB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091856.jpg Download (6.18 MB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091912.jpg Download (5.45 MB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091907.jpg Download (6.83 MB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091816.jpg Download (976.68 kB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091807.jpg Download (977.81 kB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091835.jpg Download (703.37 kB) Piszczenie tweeterów - Piszczenie w tweeterach po zamontowaniu wzmacniacza focaIMG_201807...091825.jpg Download (632.77 kB)

0
    :