Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIM436 - nie uruchamia programu

re14sato 02 Lip 2018 18:19 483 9
  • #1 02 Lip 2018 18:19
    re14sato
    Poziom 15  

Witam,

Jak w temacie, zmywarka jakby próbuje uruchomić program, ale po chwili rezygnuje i odgrywa 30 razy krótkie piknięcie, plus po otwarciu szybko miga dioda programu 40’. Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam,
    Rafał.

0 9
  • #2 02 Lip 2018 21:50
    arekopo
    Poziom 12  

Robiłeś wszystkie dostępne resety zmywarki opisane tutaj na portalu?

0
  • #3 02 Lip 2018 22:52
    re14sato
    Poziom 15  

arekopo napisał:
    robiłeś wszystkie dostępne resety zmywarki opisane tutaj na portalu?

Nie, i szczerze nie wiem jak to zrobić. Ta zmywarka nie ma przyczisku play, włacza się automatycznie po zamknięciu drzwi, a tylko opisy resetu dla takich znalazłem.

0
  • #4 03 Lip 2018 16:47
    mrice
    Specjalista AGD

Resety i tryby serwisowe tu nie pomogą, wszystko wskazuje na to, że aktywny jest czujnik aqua stop na podstawie zmywarki.

1
  • #5 03 Lip 2018 17:34
    re14sato
    Poziom 15  

Jak to sprawdzić/naprawić?

0
  • #6 03 Lip 2018 21:24
    arekopo
    Poziom 12  

mrice napisał:
    Resety i tryby serwisowe tu nie pomogą, wszystko wskazuje na to, że aktywny jest czujnik aqua stop na podstawie zmywarki.
    A to o takich cudach nie wiedziałem w tych zmywarkach :)

0
  • #7 03 Lip 2018 21:46
    mrice
    Specjalista AGD

Prawie każda zmywarka to ma.

1
  • #8 04 Lip 2018 06:32
    re14sato
    Poziom 15  

mrice napisał:
    Prawie każda zmywarka to ma.
    Ponowie pytanie, czy możesz mi powiedzieć, gdzie i jak sprawdzić czy ten czujnik jest aktywny czy też nie? Nie znam się kompletnie na zmywarkach niestety.

0
  • #9 04 Lip 2018 21:12
    mrice
    Specjalista AGD

Czujnik znajduje sie na podstawie urządzenia, jeśli pojawi się w zmywarce wyciek wody zostanie on załączony. Generalnie sam czujnik tutaj jest podrzędną kwestią, urządzenie trzeba bedzie porozbierać i najpewniej poszukać wycieku.
    Jeśli nie czujesz tematu może lepiej oddac to w ręce jakiegoś serwisu ?

0
  • #10 04 Lip 2018 21:53
    lipek1
    Poziom 10  

Miałem to samo u siebie w zmywarce Amica (co prawda inny model). Problemem była cieknąca pompa przez którą na dno zmywarki (nie mylić z dnem komory zmywarki bo to różne rzeczy) wydostawała się woda. Na dnie jest pływak ze styropianu który jak się podniesie to załącza styk.

re14sato napisał:
    Ponowie pytanie, czy możesz mi powiedzieć, gdzie i jak sprawdzić czy ten czujnik jest aktywny czy też nie? Nie znam się kompletnie na zmywarkach niestety.

Wymaga to rozebrania zmywarki, a konkretnie zdjęcia podłogi (kilka śrubek w w obudowie, ale najpierw musisz wyciągnąć zmywarkę z zabudowy i pewnie położyć na boku)

przykładowy pływak z jakiejś zmywarki Amica (zdjęcia): https://www.fib.poznan.pl/PL-H4/oferta/13155/plywak-zmywarki.html

0