Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lancia Ypsilon 1.3 JTD szarpie przy ruszaniu skrzynia Tiptronic - Selespeed

markiszon 02 Lip 2018 19:45 111 2
  • #1 02 Lip 2018 19:45
    markiszon
    Poziom 9  

Cześć autko to Ypsilon 2005r 1.3 JTD 70km i kupiłem je dla żony i zawsze coś z nim nie tak ( wcześniej nie miałem do dłuższej dyspozycji włoskiego samochodu, więc nie miałem zdania i zaczynam wierzyć opinią, że włoskie auta ciągle się psują), najpierw czujnik kąta skrętu (wymieniony już ok), problem ze stukającymi zaciskami hamulcowymi ( bardzo uciążliwy - pracuje nad tym), strzelające łożysko alternatora (wymienione na używane - już ok) obecnie kłopot największy: auto przy ruszaniu szarpie, podskakuje zarówno do przodu jak i do tyłu. Skrzynia to tiptronic czy też selespeed ( w każdym bądź razie zwykła z przystawką), największy problem jest na zimnym silniku, ale ostatnio i na gorącym jest nie wiele lepiej. Dałem wtryski do regeneracji ponieważ autko czasami nierówno pracowało i bardzo delikatnie zmieniało obroty. Co do wtrysków do dopiero dałem do sprawdzenia, więc pewnie w tym tygodniu będę wiedział co z nimi nie tak (komp pokazywał wartości: 1. -0,37 2. -0,45 3. coś koło -1.5 4. coś koło +1,9 i pewnie będe je regenerował i zobacze dalej jak skrzynia będzie się wtedy zachwowywać. Podczas jazdy i mocnym dodaniu gazu czułem jak sprzęgło się ślizga, ale przy normalnej jeżdzie lub mocnego startu od samego początku wszystko było ok. I tu zwracam się z prośbą co wg Was może być nie tak z samochodem, żę tak strasznie skacze, niedługo wtryski prawdopodobnie będą wykluczone i zobaczymy co dalej, ale chciałbym wiedzieć między czasie czy coś jeszcze w nim grzebać ? Wymiana oleju ?Olej nie wiem kiedy i czy wogóle wymieniany, jeśli wymiana to czy tam znajdują się 2 oleje ? 1. w przekładni a 2. w pompie ? Nie widzę nigdzie zbiorniczka od tego oleju co to niby forumowicze z Fiata piszą. Proszę o wszelkie porady. P.S. mam dostęp do prawdziwych testerów diagnostycznych ( nie takich za 200zł), ale w jednym z nich nie znalażłem funkcji odpowietrzania skrzynii czy to coś daje ? Przebieg auta to 138000 pod warunkiem, że wcześniej nie był kręcony.

0 2
  • #2 02 Lip 2018 20:56
    jarroQ
    Poziom 26  

Coś czuje że masz sprzęgło do wymiany, sam zresztą piszesz że Ci się ślizga.
    Ale warto wcześniej sprawdzić banalne rzeczy takie jak olej.
    Jeśli hydraulika gdzieś się poci to demontaż i wymiana wszystkich uszczelniaczy.
    Po demontażu trzeba wykonać pełną kalibrację skrzyni przyrządem diagnostycznym.

Lepiej odstaw auto do mechanika który robi fiaty. Te przystawki do manuali to spoko patent dla serwisu ale nie dla portfela właściciela.

0
  • #3 02 Lip 2018 21:12
    markiszon
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź też przypuszczam, że może być coś ze sprzęgłem, ale póki co chciałem oleje posprawdzać sam tylko nie wiem czy on ma tylko w skrzyni czy jescze jeden olej.

0
  Szukaj w 5mln produktów