Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford fiesta mk5 - Rdza na rantach drzwi i klapy zaprawki

zieluś 03 Lip 2018 08:32 144 5
  • #1 03 Lip 2018 08:32
    zieluś
    Poziom 18  

Witam niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem forda fiesty z 2003. Bolączka tych samochodów jest że rdza wychodzi na rantach drzwi i klap tylnych. Chce pozbyć się rdzy nim przegryzie się z środka na zewnątrz. Założyłem że trzeba blachę wyczyścić najlepiej do żywej blachy następnie oczyścić benzyna ekstrakcyjną potem podkład i lakier + ew klar. Pytanie jaki podkład dać pod to przeszlifowanie zakładając że nie uda się wyplenić wżerów epoksydowy, reaktywny, czy akrylowy i jakiej firmy? Kolejne pytanie ile warstw czego się nakłada. I ostanie pytanie czy mogę podkład i lakier nakładać pędzelkiem. Słyszałem o podkładach epoksydowych w sprayu lecz z tego co wyczytywałem podkład powinien mieć 2k cokolwiek to w żargonie znaczy.

0 5
  • #3 03 Lip 2018 16:23
    zed71
    Poziom 22  

lepiej wyczyść rdze jak tylko możesz, potem daj cortanin f lub fertan (ale jest drogi) na to corine lub stalcor, potem farbę olejną ... i bedziesz miał spokój na kilka lat (bo ruda i tak kiedyś wyjdzie)

0
  • #4 03 Lip 2018 18:20
    kortyleski
    Poziom 41  

Taa. Olejną. A może autorenolak z PRL? Jak robić dobrze to skorodowane miejsca wypiaskować, później obejrzeć co zostało. Albo starcza kit i lakier albo trzeba spawarki...a później szpachla i lakier.

0
  • #5 03 Lip 2018 18:34
    zed71
    Poziom 22  

autorowi nie chodziło chyba o wchodzenie w koszty: wypiaskowanie karoserii i pomalowanie tylko lakierem nie załatwi sprawy. No może załatwi ale trzeba dać podkład antykorozyjny. wystarczy jednak policzyć- piaskowanie - kosztuje, spawanie też kosztuje, podkład kosztuje, lakier- też. i zamiast powiedzmy 100zł (to co podałem wczesniej to max cena) wychodzi 2000-3000zł. do tego - co to za zabezpieczenie jak nie dasz podkładu a tylko samą szpachle? porządnie zabezpieczenie powinno wyglądać tak:
    piaskowanie, ewentualne łatanie spawarką, pożeracz rdzy, szpachla uniwersalna, szpachla wykańczająca, podkład antykorozyjny epoksydaowy, podkład wyrównujący, baza ( 2-3 warstwy) klar (też 2-3 warstwy). i nagle okazało się że trzeba wydać min 5000 ;) a samopchód warty jest 3000 ;)

0
  • #6 03 Lip 2018 19:56
    brofran
    Poziom 37  

Autor pisze że rdza jest tylko na rantach drzwi i klapy , a wy doradzacie piaskowanie ?
    Takie usterki to :
    mechanicznie zedrzeć tam gdzie można do gołej blachy
    odrdzewiacz
    podkład antykorozyjny
    szpachla ( gdy są ubytki )
    farba

0