Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 200 - blad sc401

MarVin_PL 24 Sie 2005 14:28 3110 10
  • #1 24 Sie 2005 14:28
    MarVin_PL
    Poziom 22  

witam, czego przyczyna jest blad sc-401?

0 10
  • #2 24 Sie 2005 14:38
    Londo
    Poziom 15  

Witam

SC401: Transfer roller leak error 1

-Definition-
    A transfer roller current leak signal is detected.

-Possible causes-
    - High voltage supply board defective
    - Poor connection of the PCU
    - Transfer roller damaged

stawiam na opcje numer 3 :)

Pozdrawiam
    Londo

0
  • #3 21 Wrz 2005 22:43
    clip7
    Poziom 23  

najprawdopodobniej masz za bardzo podgiete 2 blaszki stykowe od transferu i separacji, i nie ma dobrego styku. odegnij je troche!

0
  • #4 21 Wrz 2005 22:48
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Niekiedy winien jest zespół bębna. Nie wiem dlaczego , ale w kilku maszynach po "podmiance" cartridga działało wszystko poprawnie. Dokumentacja wskazuje ewidentnie rolkę transferową. Dzieje się tak również gdy rolka transferowa "topi się" w tonerze. Warto wyjąć zespół transferu , odkurzyć i przemarować końcówki oraz sprawdzić styki.

C.

0
  • #5 21 Wrz 2005 22:52
    tygellin
    Poziom 22  

często się dzieje , że przebija elektroda przy kopiowaniu dużej ilości dwustronnych kopii ( faktycznie ma to związek z bębnem i ładunkami elektrostatycznymi. Ale masz dwie możliwości, źle załóżyłeś elektrodę lub wymień ją na nową.

0
  • #6 22 Wrz 2005 00:58
    copyman

Jeśli rozbierałeś dolną elektrodę , zwróć uwagę czy nie pokręciłeś kolejności i nie założyłeś w złe miejsca dystansów od rolki transferu.
    Niby drobiazg ale ma wpływ!

C.

0
  • #7 09 Lis 2007 20:21
    Calculus
    Poziom 25  

Widzę, że temat nie jest zamknięty, więc podłączę się. Wyczyściłem taką maszynę u kienta (2 lata bez konserwacji) - nic nie pomogło - szare tło, rysy na bębnie. W dodatku zaczęło wyrzucać SC401 podejrzewam, że po wyczyszczeniu pojawiły się przebicia do bębna. Czy ktoś miał taki przypadek? Sprawdzałem, wszystko poskładane dobrze, styki ok.

0
  • #8 10 Lis 2007 08:05
    clip7
    Poziom 23  

też mi się kilka razy to zdarzyło. Ja zawsze zaczynam od odgięcia 2 blaszek stykowych. Potem robię tak, jak pisze copyman: "Warto wyjąć zespół transferu , odkurzyć i przemarować końcówki oraz sprawdzić styki." Dodatkowa myję spirytusem rolkę transferową i potem dokładnie ją suszę.
    pozdrawiam

0
  • #9 10 Lis 2007 10:09
    copyman

Moze to dziwne, ale ostatnio mialem przypadek ze pomogla wymiana samego bebna (i listwy oczywiscie :-) ) kopiarka ponad rok bez konserwacji, a klient nie mial kasy na nowy unit i mysli dodatkowo o wymianie sprzetu. A do wezwania serwisu zmusilo go wlasnie SC 401. po konserwacji i wymianie - dziala ! Tak wyglada jakby zuzyty beben "przebijal" do rolki transferu i powodowal ten blad.
    C.

p.s. sorry za brak polskich liter, ale mam w PaDAlcu nowy ROM i nie gada z polskimi znakami :-)

0
  • #10 10 Lis 2007 11:48
    clip7
    Poziom 23  

Myślę, że częstą przyczyną może być też właśnie mycie rolki jakimś płynem a potem niedokładne jej wysuszenie.
    Pamietam w canonach np:1215, 1550 gdzie po umyciu stelarzu transferu wychodziły białe kopie - historia.

0
  • #11 11 Lis 2007 22:23
    Calculus
    Poziom 25  

Podejrzewam, że przebicie jest do bębna, zwłaszcza, że na bębnie jest rysa. W serwisówce piszą też, że powodem mogą być słabe połączenia z PCU (Poor connection of the PCU). Co do rolki transferowej, to czyszczę ją zgodnie z zaleceniami serwisówki, tylko na sucho.

0