Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek-kosiarka (silnik B&S) milczy - nie kręci, nie odpala

03 Lip 2018 15:30 903 6
  • Poziom 5  
    Witam zacne grono.
    Mam spory kłopot z traktorkiem-kosiarką - silnik B&S chyba 11 KM. Po około 1 h pracy w trakcie jazdy traktorek zaczął pracować na dziwnych obrotach i po chwili "zgasł". Od tej chwili w ogóle nie kręci i nawet nie słychać charakterystycznego pyknięcia kiedy np. akumulator jest rozładowany. Akumulator raczej wykluczam jako przyczynę - ma zaledwie 1,5 roku i zimuje w garażu (raz na miesiąc ładuję go zimą prostownikiem). Nie wiem jak do tego się zabrać i o co chodzi. Może ktoś coś podpowiedzieć? Problem jest o tyle duży, że to jest na działce na wsi - a tam ciężko z serwisem. Kłopotliwe jest też transportowanie do miasta - dlatego chciałbym spróbować to naprawić na miejscu. Jak potraficie - pomóżcie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dobrze stawiasz, źle wykluczasz ;). Akumulator może być i dobry i pusty. Wygląda to na problem z ładowaniem. Na dobry początek zmierzyć napięcie akumulatora i napisać tutaj. Potem będziemy szukać dalej. Jak nie wiesz jak zmierzyć daj znać opisze Ci krok po kroku.
  • Poziom 5  
    Jak możesz napisz jak mogę sprawdzić akumulatorek. Czy musi być miernik ? Nigdy tego nie robiłem.....
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Najprościej nie mając miernika po prostu podłącz żarówkę np. h4 12V i jeśli w miarę mocno świeci akumulator raczej sprawny jeżeli nie no to oczywiste....
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    dejv42 napisał:
    Najprościej nie mając miernika po prostu podłącz żarówkę np. h4 12V i jeśli w miarę mocno świeci akumulator raczej sprawny jeżeli nie no to oczywiste....

Kolego nie do końca się z Tobą zgodzę, metoda dobra a i pewnie tylko " w miarę mocno świeci " jest ciężko zmierzyć nie mając doświadczenia. Zwykły multimetr kosztuje 10 zł, ustawiasz zakres na 20V stałego
    Traktorek-kosiarka (silnik B&S) milczy - nie kręci, nie odpala

To co Ci zaznaczyłem dajesz na klemy ( bolce akumulatora) Czarny minus, czerwony plus. Jak dasz odwrotnie pokaże Ci to samo ale na minusie. Potem zabierasz sondy odpalasz i z powrotem ( ważne przy odpalaniu zabrać sondy bo można upalić miernik albo dostać prądem) jeśli wyskoczy 13.8 - 14.5 to znaczy że masz ładowanie.
    Z metod na Twoim wyposażeniu to naładuj dobrze ten akumulator podłącz jeśli odpali i znów zgaśnie po jakimś czasie to to będzie problem z ładowaniem. Tu możesz posłużyć się żarówką jak kolega wyżej radził sprawdź jak jasno świeci na pełnym akumulatorze to potem zobaczysz jak padnie czy nie świeci słabiutko.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kolego, czy sprawdziłeś bezpieczniki. Jeśli masz pod siedzeniem kierowcy włącznik zapłonu, to sprawdź jego działanie i okablowanie, bo współpracuje on ze stacyjką. Po uruchomieniu silnika, w zasadzie nie jest mu potrzebny akumulator.
    Przeglądnij okablowanie w traktorku, może wtyczki się rozłączyły lub kabelki przerwały.
  • Poziom 5  
    Na tą chwilę - dzięki Panowie. W piątek pojadę na działkę i podziałam w/g Waszych wszystkich porad, a o efekcie oczywiście napiszę... Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam