Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przetwornica impulsowa na 12V do radmora

Patryk987 24 Aug 2005 14:36 1434 6
    Patryk987
    Level 17  
    witam
    buduję przetwornice impulsową dla kolegi do radmora chyba 5102
    będzie ona zasilana z akku samochodowego
    co będzie potrzebne :
    trafo - z zasilacza AT lub ATX od kompa
    trazystory -najprawdopodobniej dam 2x IRFZ44N
    układ scalony do przetwornicy - no właśnie jaki ??
    znalazłem w domu UL15640 IV - ale był już lutowany i niewiem czy jest sprawny

może ktoś zwas budował już podobną przewornicę i podzielił by sie swoimi doświadczeniami przy jej budowaniu
    - czy trafo będzie dobre moc potrzebna to jakieś 100w -150w cztałem że można z niego wycisnąć 200w
    - jaki zastosować układ scalony żeby budowa była prosta i tania

proszę o pomoc
    m_wojcik
    Level 25  
    Wszystko fajnie, tylko wyjaśnij proszę co ta przetwornica ma robić - piszesz o zasilaniu z akumulatora? Jakie napięcie ma? I jakie napięcie ma być na wyjściu - zakładam że 13,8V?
    Napisz więcej szczegółów, co chcesz osiągnąć, niestety muszę Cię zmartwić, konstruowanie przetwornicy od zera z przypadkowych elementów z szuflady może skończyć się fiaskiem...
  • Helpful post
    czarek18
    Level 25  
    Witam skonstrułowałem 3 przetwornice impulsowe na SG3525 można też na TL494 i nie ma z nimi najmniejszego problemu.Jak będiesz miał jakieś pytania pisz na PW.
    Patryk987
    Level 17  
    sorki wyjaśniam sprawę
    chodzi o zbudowanie przetwornicy która będzie pracowała w samochodzie zasilając radmorka :]
    a więc nap zas 14.4 - 11V
    pobór mocy nie więcej jak 200W
    napięcia wyjściowe takie jakie potrzebóje ten radmor w końcówkach mocy (inne napięcia np na podświetlenie niepotrzebne) to będzie +- 22.5V
    -RoMan-
    Level 42  
    Moja rada nie ulega zmianie - temat przetwornic do zasilania sprzętu audio w samochodzie został dokumentnie przewałkowany, ostatnio w podanym wątku. Nie ma sensu tworzyć kolejnego wątku na ten sam temat. Przeczytaj tamten wątek i działaj.
    coolombo
    Level 29  
    Kolega -Roman- ma rację, widzę że wszyscy szukają jakiegoś cudownego prostego sposobu na przetwornicę, na forum już jest bardzo dużo na ten temat.