Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G510 - Problem ze sterownikami od grafiki ATi Radeon R7 M265

03 Lip 2018 18:33 732 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam laptop Lenovo G510, z procesorem Intel Core I5-4200M, 8GB ram, oraz kartą graficzną ATi Radeon R7 M265.

Problem polega na tym, że po wejściu w menadżer urządzeń, i wybraniu opcji "Aktualizuj sterownik" przy karcie graficznej, system wykrywa ją poprawnie, i nie zgłasza żadnych problemów - widać to na zdjęciu.

Natomiast, podczas próby instalacji sterownika bezpośrednio od AMD, lub ze strony Lenovo, komputer zacina się w miejscu widocznym na zdjęciu, i nie da się absolutnie nic zrobić (nawet ruszyć kursorem, komputer jest całkowicie zfreezowany)
    Potem wyrzuciło błąd typu bluescreen o treści "Inacessible Boot Device".
    Pulpit jest ewidentnie wyświetlany na zintegrowanej grafice, mimo że w biosie jest wybrane "Switchable" przy wyborze karty graficznej.
    Sterowniki nie są mi potrzebne do szczęścia aż tak bardzo, ale bez instalacji tych od AMD (nie tych windowsowych które same się instalują), nie mam nigdzie opcji wyboru z której grafiki chcę korzystać - a przecież podczas np. grania w gry, nie chcę korzystać ze zintegrowanej karty Intela, tylko właśnie z tej AMD.

Czy ktoś może mi doradzić:
    1. Czy karta graficzna może być uszkodzona?
    2. Co mam w takiej sytuacji zrobić?
  • Poziom 43  
    dzejkob213 napisał:
    Inacessible Boot Device

Sugeruje to uszkodzony dysk.
    Pokaż SMART tym:
    www.hdsentinel.com
  • Poziom 9  
    Więc tak:
    Sposób z youtube zadziałał, natomiast co do dysku - HDTune nie pokazało żadnych błędów, co prawda dysk ma przepracowane 8000h (!), ale status pokazuje się jako "OK".
    Programem HD Sentinel sprawdzę go, ale dopiero za 3-4 dni, bowiem teraz poszedł na wymiany past termoprzewodzących itd.
  • Poziom 43  
    dzejkob213 napisał:
    co prawda dysk ma przepracowane 8000h

A co to jest dla dysku 8 tysięcy? Moje mają po 38 i książkowy SMART.
  • Poziom 11  
    Spróbuj pobrać wypakowane sterowniki z 3dguru - Instalator AMD od jakiegoś czasu potrafi denerwować ludzi...