Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spartus 250y uszkodzenie tranzystorów

03 Jul 2018 20:55 732 6
  • Level 13  
    Witam wszystkich. Proszę o pomoc w naprawie jak w temacie. Podczas spawania na wysokim prądzie poleciały tranzystory FGA25N120 oraz termistory w bloku prostującym napięcie NTC 8D-20. Po wymianie uszkodzonych elementów dalej to samo.Uwaliło tym razem dwa tranzystory. Dodam,że bez podłączenia bloku mocy urządzenie działa. Na sterowaniu blokiem mocy napięcie 40mv w pełnym zakresie. Czy występuje tu sprzężenie zwrotne z bloku mocy na płytkę sterującą. Proszę o jakieś sugestie lub ewentualnie o schemat urządzenia Spartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorów

Dodano po 6 [minuty]:

Pomiar sterowania dokonałem w każdej parze

Dodano po 2 [minuty]:

tz czerwony-czarny; żółty- zielony
  • TespolTespol
  • TespolTespol
  • Level 13  
    witam dziś zrobiłem przebiegi na bramkach tranzystorów. Wyglądają nieciekawie.
    zrobiłem również oscylogramy na układzie UC3846 na kanale A i B a masą układu. wyglądają tak samo jak na bramkach tranzystorów. Czy mogę uznać,że układ jest uszkodzony. Drugie pytanie. Jeżeli już przebiegi napięcia na bramkach tranzystorów będą ok to w jaki sposób zabezpieczyć igbt przed uszkodzeniem podczas naprawy. chodzi o samo uruchomienie maszyny
  • Level 13  
    witam ponownie. Myślałem,że temat mojej spawarki został definitywnie zakończony w wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3453141-30.html#17371663
    Niestety podczas pracy spawarki znów uległa zniszczeniu. Uszkodzeniu uległ jeden z tranzystorów mocy. Ku mojemu zdziwieniu przebiegi na bramkach tranzystorów wydają się być poprawne. Występuje mała oscylacja w przebiegu ujemnym mała szpilka gdy tranzystor zostaje wyłączony do poziomu -17V, ale chyba to nie jest problem ponieważ bramka znosi sterowanie od +-20V . Wydaje się,że padłem ofiarą jakiś podrabianych tranzystorów FGA25N120antd. Proszę się wypowiedzieć co do oscylogramów. Widać przewodzenie tranzystora na poziomie 15V punkt martwy 0V oraz wyłączenie -15V. te same oscylogramy dla dwóch kanałów przesuniętych o 180stopniSpartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorówSpartus 250y uszkodzenie tranzystorów

Dodano po 2 [minuty]:

oscylogram jak pracuja dwa tranzystory. w chwili pracy jednego drugi zostaje zamknięty i tak na przemian
  • Level 2  
    Witam Chciałbym odświeżyć temat, a właściwie zapytać Sugaj21 o sposób naprawienia migomatu . Mam dokładnie ten sam problem z którym od dłuższego czasu nie mogę się uporać . Sygnał na wyjściach drivera na oscyloskopie Vp-p -15V do +15v. dokładnie jak w poście powyżej Po podłączeniu bloku tranzystorów pali jedną gałąź tranzystorów mocy.