Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Koleos - Radio nie działa, ciągłe podświetlenie

Gesiu 03 Lip 2018 22:11 273 9
  • #1 03 Lip 2018 22:11
    Gesiu
    Poziom 9  

Witam,
    Radio z nawigacją, Renault Koleos Carminat Live. Parę dni wcześniej co kilka minut przerywało na sekundę, teraz nie działa w ogóle ale jest ciągle podświetlenie nawet przy zgaszonym silniku... Szanowni proszę o podpowiedź...

0 9
  • Pomocny post
    #2 11 Lip 2018 09:22
    Robo-technical
    Poziom 25  

Lutowane cyną bezołowiową... Zacznij od poprawienia lutów koło kostek (przy płycie). Inne punkty lutownicze też możesz poprawić

0
  • #3 24 Lip 2018 17:17
    Gesiu
    Poziom 9  

Witam, Niestety poprawienie lutów nic nie dało, bez zmian, podejrzewam, że padł procesor...

0
  • Pomocny post
    #4 25 Lip 2018 01:00
    Robo-technical
    Poziom 25  

Sprawdzałeś w aucie czy na stole? Kod 'safe' wpisany?

0
  • #5 26 Lip 2018 11:56
    Gesiu
    Poziom 9  

Radio sprawdzałem w aucie, o jaki kod "safe" chodzi??

0
  • Pomocny post
    #6 26 Lip 2018 13:46
    Robo-technical
    Poziom 25  

To sprawdź na stole. Zasilacz 12V o wydajności 0,5A spokojnie starczy na testy. Podepnij jakiś głośnik by było wiadomo co się dzieje. Kod 'safe' - zabezpieczenie fabryczne radia przed kradzieżą; sprawdź w swojej instrukcji obsługi radia lub obsługi samochodu ten kod.

0
  • Pomocny post
    #7 26 Lip 2018 15:08
    LWD11
    Poziom 29  

Robo-technical napisał:
    To sprawdź na stole. Zasilacz 12V o wydajności 0,5A spokojnie starczy na testy. Podepnij jakiś głośnik by było wiadomo co się dzieje. Kod 'safe' - zabezpieczenie fabryczne radia przed kradzieżą; sprawdź w swojej instrukcji obsługi radia lub obsługi samochodu ten kod.

Żeby sprawdził tuner na stole, to musi mieć wiązkę przystosowaną z modułem UCH, wyświetlaczem i klawiaturą.

0
  • #9 31 Lip 2018 18:18
    Gesiu
    Poziom 9  

W międzyczasie nabyłem inne ale nie mam kodu. Nawigacja działa radio milczy. Może ktoś pomoże... ;)

Ps. Kod mam, aplikacja na androida, Renault Radio Calculator załatwił sprawę. Problem z tym, że przewody we wtyku są inaczej ułożone niż w poprzednim, nie mogę wyjąć pinów z kostki.. zdjęcie poniżej.. wyciągam ten czerwony bolec i nic..

0
  • #10 20 Sie 2018 20:20
    Gesiu
    Poziom 9  

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, zakupiłem inne radio używane...

0