Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Honda Civic - Uniwersalny Centralny zamek

04 Lip 2018 01:01 753 27
  • Poziom 4  
    Witam Szanownych użytkowników Elektrody.

Mój problem polega na tym , że kupilem uniwersalny sterownik zamka centralnego i nie działają mi siłowniki. Jedynie migają kierunkowskazy. Przewód czerwony 12v+ oraz dwa brązowe (kierunkowskazy) i czarny do masy udało mi się połączyć . Nie umiem połączyć siłownika ze sterownikiem . Do których przewodów od sterownika podłączyć niebieski , zielony i biały od siłownika .Proszę o dokładną odpowiedź gdyż jestem laikiem.

Przewody siłownika, których nie umiem podłączyć :

-różowy
    -zielony
    -czerwony 2(czerwony 1 podłączyłem do zasilania)
    -pomarańczowy
    -biały
    -żółty
    -pomarańczowo-czarny
    -biało-czarny
    -żółto-czarny

Przewody siłownika :

-niebieski
    -zielony
    -biały
    -czarny
    -brązowy

Niżej zamieszczam zdjęcia sterownika , siłownika oraz instrukcję montażu.

Proszę o precyzyjną pomoc.Z góry dziękuję

Honda Civic - Uniwersalny Centralny zamek

Pozdrawiam
    Pilkarzyk10
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Pomarańczowy i pomarańczowo-czarny do masy, żółty do +12V, biały z centralki do zielonego, biało czarny do niebieskiego, reszty nie podłączasz.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Wepnij jeszcze żółto-czarny pod +12V. W przypadku gdy wystąpi sytuacja że siłownik będzie działał odwrotnie to możesz zamienić niebieski z zielonym.
  • Poziom 38  
    Ale co masz dokładnie na myśli tam też montowałeś siłownik?
  • Poziom 38  
    Podlączasz tak samo jak tamte od drzwi. Chyba że masz na myśli że sam bagażnik chcesz otwierać.
  • Poziom 38  
    pilkarzyk10 napisał:
    dokładnie o to mi chodzi, że nie będę musiał kluczykiem ani dźwignią otwierać tylko przyciskiem z pilota. Wiesz jak mam to zrobić?

Pozdrawiam
    Pilkarzyk10

Podłączenie jest proste ale całość zabiegu niekoniecznie. Jak ogarniesz mechanicznie zamek tak aby działał jak chcesz to wtedy napisz to napiszę Ci jak podłączyć to elektrycznie.
  • Poziom 38  
    pilkarzyk10 napisał:
    Przecież mechanicznie mi chodzi teraz cały czas.

To teraz zamontuj tak siłownik (mechanicznie) żeby wsunięcie lub wysunięcie go spowodowało otworzenie klapy bagażnika.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Wrzuć fotkę pilota.
  • Poziom 38  
    Z tego sterownika nie da się podłączyć tego bagażnika tak jak chcesz, on ma tylko wyjscie na domykanie okien.
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy na czerwono czarnym pojawia się plus czy minus jak przytrzymasz powyzej 2.5 s któryś z pozostałych guzików.
  • Poziom 4  
    Witam ponownie. Ja mam dwa czerwone. Tak więc na drugim czerwonym jest napięcie dodatnie. Udało mi się w pewnym sensie zrobić , tylko nie do końca jest tak jak być powinno. Czerwony połączyłem z zielonym i podłączyłem do zielonego przewodu siłownika. Natomiast niebieski od siłownika podpiąłem do masy .

Problem tylko w tym , że siłownik działa tylko po przytrzymaniu jednego z dwóch przycisków pilota , które zaznaczyłem na zdjęciu.

Proszę o poradę, bo się bardzo dobrze na tym znasz.

Pozdrawiam
    Meemik
  • Poziom 38  
    Podłączyłeś prawie dobrze lecz do sterowania siłownika zastosowałbym przekaźnik. Według instrukcji którą zamieściłeś to powinno działać po wciśnięciu obojętnie którego z pozostałych 3 przycisków. Może coś z przyciskiem nie tak?
  • Poziom 38  
    Opis styków przekaźnika.
    85 masa
    86 Twój czerwony który był podłączony do zielonego od siłownika
    30 do plusa stałego przez bezp. np. 3A
    87 do siłownika do zielonego,
    niebieski do masy tak jak masz teraz.
  • Poziom 4  
    Psia kość. Chyba coś przekombinowałem. Teraz piloty nie działają , jak podłączam kostkę pod sterownik to słychać krótkotrwale cyknięcia a sterownik robi się cały gorący ? Czyżby poszedł sterownik? Rozkręciłem w środku i nie ma śladów przepalenia i opuchlizny .

Pozdrawiam
    Pilkarzyk10
  • Poziom 38  
    Odłącz wszystko od tego czerwonego do którego był podłączony siłownik tylnej klapy.
  • Poziom 38  
    Zapewne od tego że coś źle podłączyłeś i coś się zjarało, co konkretnie się grzeje?