Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram Nomad Evo 4.3 Win CE - Kłopot z AutoMapa komunikat ,,memory program is

Yogowafel1992 04 Jul 2018 03:24 1770 8
    Yogowafel1992
    Level 4  
    Witam.
    Dostałem od znajomego nawigacje do aktualizacji map. Stare mapy z roku 2014 wszytko ok oprócz zawieszania się nawigacji. Po aktualizacji map na wersję 1804 programu AutoMapa wyskakuje komunikat ,,memory program is very low" i podaje dalej żeby wyłączyć jeden z procesów by zwolnić pamięć dla wybranej aplikacji. Co z tym fantem można zrobić? Próbowałem szukać czegos w systemie na temat tej pamięci i znalazłem tylko w panelu sterowania opcje rozdzielania pamięci RAM która już była ustawiona na max dla aplikacji. Jakieś pomysły jak pozbyć się tego bledu? Lub może znacie jakąś dobrą aplikacje do nawigacji bez żadnych większych problemów?
    Pozdrawiam
    Darek A.
    Level 20  
    Było by łatwiej, gdybyś napisał co to za urządzenie, czy ma pamięć własną, czy wetkniętą w siebie kartę pamięci, bo jeśli to drugie, to wystarczy ów kartę wymienić. Automapa, to akurat najprężniej rozwijająca się aplikacja nawigacyjna, rozmiarem przewyższa wszystkie inne, więc do płynnej obsługi potrzebuje naprawdę szybkiej komunikacji pomiędzy urządzeniem, a pamięcią własną i tu nie chodzi o wielkość, ale szybkość.
    Yogowafel1992
    Level 4  
    No tak zapomniałem dodać dokładnej specyfikacji więc:

Procesor SiRF Atlas V z SiRFAlwaysFix
    Procesor częstotliwość 533 MHz
    Pamięć pojemność 64 MB + dołożona karta pamięci 2GB Sandisk Premier TF Micro SD
    GSM Nie
    Moduł GPS Tak
    Przekątna ekranu 4,3 cali
    Rozdzielczość 480x272
    System operacyjny Windows CE 6,0
    Oprogramowanie nawigacyjne Navigo 9

Właśnie zauważyłem że AutoMapa się mocno rozwija i potrzebuję szybkiego przesyłu danych dlatego pewnie stąd mój problem, więc jeśli wina to karty pamięci to co polecacie założyć?
    Jakiś konkretny model karty?
    Bo niestety pamięci wewnętrznej jest zbyt mało żeby tam zainstalować AutoMapę.
    koala106
    Level 39  
    Wymiana karty nic nie da - urządzenie ma 64MB RAM i do poprawnego działania AM jest to obecnie za mało - musisz zmienić urządzenie na takie z minimum 128 MB RAM, a jeszcze lepiej 256MB.
    Yogowafel1992
    Level 4  
    Czyli mam rozumieć że tą nawigację mam do kosza wyrzucić?
    Nie ma jakiegoś oprogramowania do nawigacji które by jeszcze poszło na tym ,,zabytku"?
    Yogowafel1992
    Level 4  
    Spróbuje zainstalować tą mapamap. Macie może jakiś instalator lub link do programu?
    vaczak
    Level 22  
    Witam!
    Yogowafel1992 wrote:
    Nie ma jakiegoś oprogramowania do nawigacji które by jeszcze poszło na tym ,,zabytku"?

Jest, tylko warez, jeśli piszę tutaj,-PM

Edit: PENTAGRAM Nom ad Evo 4.3 P 9440 - to być przydatne - Navigation setup menu, strona 48.
    user-manual.pdf