Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie USB PVR - moduł CAM - DVB-C (kablówka)

noespa 04 Jul 2018 11:47 1647 2
Computer Controls
    noespa
    Level 12  
    Witam,

Jeśli gdzieś był taki temat poruszany to nie znalazłem.

Interesuje mnie nagrywanie sygnału z kablówki DVB-C na zewnętrzny dysk USB. TV jeszcze nie zakupiłem więc nie mogę tego sprawdzić ale interesuje mnie jak działa ta funkcjonalność. Posiadam moduł CAM od operatora Multimedia (moduł jest raczej jednostrumieniowy - system kodowania CONAX, nie jest sparowany z kartą). W przypadku TV gdzie możemy podłączyć satelitę sprawa wygląda raczej jasno - moduł dwukierunkowy, dwa kable z SAT do TV i powinniśmy nagrywać inny kanał niż oglądamy. W przypadku TV z cyfrowym sygnałem z kablówki nie spotkałem TV który miałby dwa wejścia ANT. Czy jeśli kupię TV który ma opcję nagrywania na USB do tego dokupię moduł dwustrumieniowy to będzie możliwość nagrywania innego kanału niż oglądany? I drugie pytanie czy jak zaprogramuję nagrywanie a tv będzie wyłączony w Standby to program zostanie nagrany? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś ma wiedzę w temacie lub jeszcze lepiej jak ktoś to przetestował.

Pozdrawiam
  • Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
    noespa
    Level 12  
    Moduł wielostrumieniowy a nie dwukierunkowy - dzięki za poprawę (co innego myślałem a co innego napisałem :) )

Jeśli chodzi o TV to oczywiście że są dwugłowicowe DVB-S. Tylko czy są DVB-C?