Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Legion Y520 - Losowe odłączanie działania portów USB.

04 Jul 2018 15:19 456 9
  • Level 6  
    Witam!
    Mój problem polega na tym że, od pewnego czasu na moim laptopie z systemem Windows 10 Home Edition 64bit, problem jest z portami USB. Zaczęło się to od czasu zaktualizowania Windowsa. Problem polega na tym że z początku po pewnym, lecz bliżej nie określonym czasie, przestawał działać router na kartę SIM. Przy ikonie połączenia internetowego pojawiała się informacja "brak internetu". Router po ponownym podłączeniu nie łączy się z komputerem a jedynie pobiera jego energię do samo zasilenia . Kiedy dla przykładu w tym samym czasie odłączę Mysz USB to również i ona przestaje działać. Problem losowego zanikania działania portów przestał występować po którejś z kolei aktualizacji Windowsa. Myślałem że problem zanikł na dobre ale pokazał się znów kiedy chciałem pobrać grę GTA V. Instalacja się rozpoczyna, pobiera dosłownie chwilę i następuje odłączenie portów a więc powtórka z rozrywki.
    Czy wie ktoś co może być powodem?
    P.S. Jeśli to pomoże nagram film który prezentuje problem.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Spróbuj wejść w menedżer urządzeń i po kolei klikać prawym na każde urządzenie znajdującego się w drzewie "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" po czym wchodzisz we właściwości. Tam przechodzisz do zakładki Zarządzanie energią i odznaczasz "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie....".
  • Level 6  
    Zrobiłem tak jak napisałeś, i owszem pomogło - mysz już działa poprawnie ale za to w dalszym ciągu router wyłącza się. Kiedy po tym zdarzeniu próbuję uruchomić ponownie laptopa - proces ponownego uruchamiania trwa dość długo a finalnie wita mnie bluescreen.
  • Level 12  
    A jak łączy się router z komputerem? Przez wifi, a usb to tylko zasilanie czy wszystko leci przez usb?
  • Level 6  
    Lenovo Legion Y520 - Losowe odłączanie działania portów USB.

Wszystko leci przez USB, zasilanie jak i nadawanie
  • Level 12  
    A spisałeś kod bluescreena? Jak nie to spróbuj wywołać błąd i podaj ten kod.
  • Level 6  
    Kod zatrzymania: DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
  • Level 12  
    Sprawdź czy wszystkie sterowniki masz aktualne.
  • Level 6  
    Windows Update twierdzi że jakaś aktualizacja będzie do pobrania. Po instalacji dam znać czy problem został rozwiązany.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Karta graficzna zaktualizowana tak samo jak i system. W dalszym ciągu jest to samo. Nic nie pomogło
  • Level 6  
    Próbowałem wyeliminować każdy potencjalny powód awarii. Zastosowałem takie opcje jak:
    - resetowanie modemu,
    - przywrócenie ustawień fabrycznych modemu,
    - zsynchronizowanie modemu przez infolinię operatora (PLAY),
    - zaktualizowanie systemu jak i sterowników,
    - zmiana na inny modem tego samego typu,
    - sprawdzenie potencjalnych błędów w systemie za pomocą komendy "scannow" w konsoli.
    Niestety żadna z metod nie przyniosła oczekiwanych efektów. Jedyną opcję ratunku jaką widzę to sformatowanie systemu i podziękowanie Windowsowi za wszelakie aktualizacje. Jeśli macie jakieś pomysły rozwiązania tego problemu to zapraszam do pisania.