Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H Z19DTH - Kabel plusowy alternatora - proste pytanie

Notatnik 04 Lip 2018 15:38 162 3
  • #1 04 Lip 2018 15:38
    Notatnik
    Poziom 2  

Dzień dobry!

Chciałbym zapytać, czy moja doraźna naprawa ma ręce i nogi oraz czy nie spali mi samochodu :)
    Problem wygląda następująco - oryginalny kabel plusowy alternatora został w tajemniczych okolicznościach przerwany a na końcówkach pojawił się nalot jak po utlenieniu. Moja doraźna naprawa objęła zamocowanie nowego kabla plusowego od alternatora, jednak poprowadziłem go górą bezpośrednio do akumulatora. Stary kabel zakleiłem izolką żeby nie spowodował jakiegoś zwarcia. Pytanie brzmi czy to ma sens i czy regulator przy alternatorze sprawi w magiczny sposób, że akumulator się nie zagotuje i wszystko będzie okej? :)

Z góry dzięki za odpowiedzi!

0 3
  • #2 04 Lip 2018 16:29
    Trawik
    Poziom 24  

Powinno być ok. Mogłeś ten stary przewód usunąć całkiem.

0
  • #3 04 Lip 2018 16:50
    Notatnik
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Powodem, dla którego nie usunąłem przewodu jest fakt, iż te kable wędrują gdzieś pod silnik, gdzie dostęp jest naprawdę trudny. Z tego samego powodu nie wymieniłem oryginalnego kabla tylko założyłem nowy :)
    Nie zamykam jeszcze tematu, gdyż chciałbym mieć większą pewność i nie ryzykować :)

0
  • #4 04 Lip 2018 23:29
    g107r
    Poziom 33  

Ten przewód prawdopodobnie do akumulatora idzie przez rozrusznik, do rozrusznika cieńszym przewodem, od - już tym grubym rozruchowym do akumulatora.
    Co by nie było, dokładnie zaizoluj i przyczep ten przewód, aby nie mógł zewrzeć się z silnikiem - do masy.

0
  Szukaj w 5mln produktów