Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modernizacja zestawu analogowego

Daniel110595 04 Jul 2018 16:32 1419 31
Fluke Kamera Termowizyjna
    Daniel110595
    Level 7  
    Witam bardzo serdecznie, chciałem zmodernizować stary zestaw analogowy do monitoringu, kamery są zamontowane w sklepie, przed sklepem oraz jedna na podwórko. Na chwilę obecną posiadam rejestrator dvs-3108 oraz 4 kamery analowe i jedną kamerę AHD. Na ten moment planuje zmienić rejestrator żeby uzyskać dobry obraz z kamery AHD zamontowanej w sklepie bo niestety po przełączeniu kamery na analog obraz jest gorszy niż w poprzedniej kamerze. Skontaktowałem się z firmą która ma ciekawe promocje na różny sprzęt do monitoringu, byłem zainteresowany kupnem rejestratora BCS-P-QDVR0801ME w promocji za 312zł ale sprzedawca mi go nie polecał ze względu na wadę fabryczną softu(zawieszał się przy większym obciążeniu) podobno to naprawili ale radził mi nie ryzykować, w zamian zaproponował mi model BCS-XVR0801-II za 570zł. Prosiłbym o pomoc bo średnio się na tym znam a nie chcę niepotrzebnie przepłacać, a kamery analogowe też będę musiał powoli wymieniać jak wypalą się diody więc chce mieć coś dobrego na przyszłość. Zależy mi też na podglądzie kamer z zewnątrz, na starym rejestratorze nie mam takiej opcji, internet mam lte z play. Mam czas do piątku żeby kupić ten rejestrator który mi zaproponowano bo facet idzie na urlop. Doradźcie co zrobić w tej sytuacji.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    gradek83
    Level 41  
    Jak masz zamiar zmieniać kamery to nie inwestuj w DVR tylko w XVR

XVR to w skrócie hybrydowy rejestrator przemysłowy kompatybilny z
    technologią AHD, TVI, CVI, CVBS oraz IP i za pewnie nie tylko.

Łącznie masz 5 kamer wiec mogę polecić GS-M1008FH
    Obsługa 8 kamer analogowych do 5MPX w zależności od technologii
    Obsługa 32 kamer IP 2MPX FULLHD
    Obsługa 5 technologii CVBS/CVI/TVI/AHD/IP
    Praca w poniższych trybach:
    TRYB ANALOGOWY:
    8x TVI/AHD - 5Mpx (2592x1944)@12kl/s,
    8x TVI/AHD/CVI - 4Mpx (2560x1440)@15kl/s,
    8x TVI/AHD/CVI - 3Mpx (2048x1536)@18kl/s,
    8x TVI/AHD/CVI - 2Mpx (1920x1080)@25kl/s,
    8x CVBS - 960H(960x576)@25kl/s
    TRYB HYBRYDOWY:
    6x TVI/AHD - 5Mpx (2592x1944)@12kl/s + 10x IP 8Mpx (7680 x 4320)@25kl/s,
    6x TVI/CVI/AHD - 4Mpx (2560x1440)@15kl/s + 10x IP 8Mpx (7680x4320)@25kl/s, 6x TVI/CVI/AHD - 3Mpx (2048x1536)@18kl/s + 10x IP 8Mpx (7680x4320)@25kl/s, 6x TVI/CVI/AHD - 2Mpx (1920x1080)@25kl/s + 10x IP 8Mpx (7680x4320)@25kl/s, 6x CVBS - 960H(960x576)@25kl/s + 10x IP 8Mpx (7680x4320)@25kl/s
    TRYB IP:
    32x IP -8Mpx (7680x4320)@25kl/s

Możliwość obsługi systemu i podglądu obrazu na komputerze (przeglądarka i dedykowany program CMS)
    Możliwość obsługi systemu i podglądu obrazu na urządzeniach mobilnych: smartfon i tablet
    Kompresja obrazu H.264
    Wsparcie protokołu ONVIF
    Daniel110595
    Level 7  
    Tak mam 5 kamer ale może coś jeszcze dołożę, ten gise jest w lepszej cenie tylko ciężko coś znaleźć na temat tych rejestratorów, bcs nie jest lepszy?
    I pytanie czy mogę przełożyć dysk ze starego rejestratora bez utraty nagrań?
    gradek83
    Level 41  
    Na oba sprzęty masz gwarancję 2 lata
    Ogólnie chyba oficjalnym dystrybutorem jest firma ELTROX Ale jeśli kupujesz u gościa na miejscu to może lepiej tego BCS jak coś padnie to na gwarancji oddasz. Ale moim zdaniem w tej cenie powinien przynajmniej dysk 500GB w takim rejestratorze być. Ale to moje skromne zdanie.
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    Daniel110595
    Level 7  
    Jestem z okolic Warszawy więc też miałbym blisko do firmy eltrox, miałeś jakąś styczność z tymi rejestratorami skoro je polecasz?
    gradek83
    Level 41  
    Daniel110595 wrote:
    miałeś jakąś styczność z tymi rejestratorami skoro je polecasz?

Mam niższy model GISE GS-M1004NH też XVR okazyjnie za 90zł na OLX kupiłem.
    INFO
    Daniel110595
    Level 7  
    gradek83 wrote:
    Daniel110595 wrote:
    miałeś jakąś styczność z tymi rejestratorami skoro je polecasz?

Mam niższy model GISE GS-M1004NH też XVR okazyjnie za 90zł na OLX kupiłem.

To może ten sam model tylko na 8 kamer GS-M1008NH za 200zł w Eltrox? Nie chce niepotrzebnie przepłacać, nie potrzebna mi jakaś super jakość tylko żeby było na przyzwoitym poziomie, już nawet jedna kamera na analogu zewnętrzna która ma 900tvl ma w miarę szczegółowy obraz. Bo czy na lepszym rejestratorze można uzyskać lepszy obraz z kamer analogowych które aktualnie posiadam? Na pewno duża różnica będzie na jednej ahd przynajmniej mam taką nadzieję bo jak ją przełączyłem w tryb analogowy to jest tragedia.
    gradek83
    Level 41  
    Daniel110595 wrote:
    To może ten sam model tylko na 8 kamer GS-M1008NH za 200zł w Eltrox?

GS-M1008FH ma procesor HI3521A
    GS-M1008NH ma procesor HI3520D V300

Szczegółowe porównanie tych chipsetów. (Link może nie działać na Chrome z win XP wtedy należy otwierać go w Firefoxie)
    Zawsze możesz się dogadać ze sprzedawcą że jak by co to możesz wymienić na lepszy model. Nie powinien robić problemu.
    jpl
    Level 34  
    Ten GS to gówno straszne. Przecież to dziurawy sprzęt, nawet dziecko ze średniej szkoły może się włamać na ten rejestrator.
    Branie tanich rejestratorów GISE - to branie najtańszego barachła które produkuje najtańsza fabryka w chinach.
    Do tego gwarantuje Ci że za 2 lata - nie będziesz miał wsparcia technicznego do tego modelu.

Po pierwsze, napisz jaki przewidujesz budżet na rejestrator. Tak realnie.

gradek83 wrote:
    masz zamiar zmieniać kamery to nie inwestuj w DVR tylko w XVR

Już dawno takiego bełkotu marketingowego ściemniactwa nie słyszałem!
    A jak nazwę sobie rejestrator HVR to też będzie lepszy? Albo YVR albo VVR ?

XVR to nic innego jak wymysł chińskich handlowców którzy próbują wmówić ludziom że X jest lepsze od D...

DVR, czy XVR - to tylko skrót, skrót który wciska się ludziom - a nic nie wnosi do jakości, parametrów.

Szczytem szczytów mówiących o tym że kolega @gradek83 to sprzedawca z eltroxa... to wychwalanie rejestratora który wg specyfikacji firmy GS - obsługuje 32 kamery IP, a wg specyfikacji producenta procesora w nim zamontowanego... obsługuje max 16 kamer IP.

Czyli chińczyk procesor który nadaje się do DOBREGO nagrywania max 8 kamer 2MP - 25kl/s - "zajechał" softem który magicznie robie 5MP... magicznie, ale jakość - w dół.

Więc CENA - jaka, ile możesz wydać?
    Daniel110595
    Level 7  
    jpl wrote:
    Ten GS to gówno straszne. Przecież to dziurawy sprzęt, nawet dziecko ze średniej szkoły może się włamać na ten rejestrator.
    Branie tanich rejestratorów GISE - to branie najtańszego barachła które produkuje najtańsza fabryka w chinach.
    Do tego gwarantuje Ci że za 2 lata - nie będziesz miał wsparcia technicznego do tego modelu.

gradek83 wrote:

XVR to nic innego jak wymysł chińskich handlowców którzy próbują wmówić ludziom że X jest lepsze od D...

DVR, czy XVR - to tylko skrót, skrót który wciska się ludziom - a nic nie wnosi do jakości, parametrów.

Szczytem szczytów mówiących o tym że kolega @gradek83 to sprzedawca z eltroxa... to wychwalanie rejestratora który wg specyfikacji firmy GS - obsługuje 32 kamery IP, a wg specyfikacji producenta procesora w nim zamontowanego... obsługuje max 16 kamer IP.

Czyli chińczyk procesor który nadaje się do DOBREGO nagrywania max 8 kamer 2MP - 25kl/s - "zajechał" softem który magicznie robie 5MP... magicznie, ale jakość - w dół.

Więc tak nie chciałbym przekroczyć 500zł za rejestrator, jaką masz opinie na temat tych rejestratorów które wymieniłem na wstępie? Kupiłbym je w firmie Rettpol z Warszawy z 3 letnią gwarancją, ogólnie czy warto interesować się takimi promocjami że coś jest przecenione np. z 1000zł na 300zł? Bo mają też kamery w niezłych rabatach. Firma ma raczej dobre recenzje.
    gradek83
    Level 41  
    jpl wrote:
    Szczytem szczytów mówiących o tym że kolega @gradek83 to sprzedawca z eltroxa..

Udowodnisz mi to jakoś czy tak z głupia walnąłeś?

Ja mu tyko doradzam coś z czym mam styczność jest tutaj kolega od BCS i on może np polecać mu sprzęt od BCS bo ma z nim styczność i to w pełni zrozumiałe raczej.

jpl wrote:
    to wychwalanie rejestratora który wg specyfikacji firmy GS - obsługuje 32 kamery IP, a wg specyfikacji producenta procesora w nim zamontowanego... obsługuje max 16 kamer IP.

To bez znaczenia dla niego bo i tak nie ma ani jednej IP kamery a jak nawet 16 kamer obsługuje to myślisz że specjalnie będzie 16 kamer tam podpinał nie sądzę.

To że jest to chiński sprzęt to chyba wiadome i raczej nikt tego nie ukrywa.
    jpl wrote:

Teraz ty jako EXPERT masz pole do popisu :) On jeszcze nic nie kupił więc możesz teraz ty mu coś zaproponować oczywiście nie chińskiego bo chińskie to od razu złom w twoim mniemaniu rzecz jasna.

jpl wrote:

Nie wiem czy będzie miał to połączone z internetem ten rejestrator.
    jpl wrote:

Poleć koledze coś w cenie i jakości jaka go zadowoli a na pewno będzie zadowolony rzecz jasna.
    jpl
    Level 34  
    gradek83 wrote:
    To bez znaczenia dla niego bo i tak nie ma ani jednej IP kamery a jak nawet 16 kamer obsługuje to myślisz że specjalnie będzie 16 kamer tam podpinał nie sądzę.

Ale to pokazuje że chińczyk tutaj dopuszcza przekroczenie możliwości obliczeniowych procesora i to wielokrotnie. W sprzęcie który ma działać stabilnie i bezproblemowo przez lata ?

gradek83 wrote:

ok przepraszam :) jesteś tam technikiem/serwisantem.

gradek83 wrote:
    Poleć koledze coś w cenie i jakości jaka go zadowoli a na pewno będzie zadowolony rzecz jasna.

Czekam na wiadomość odnośnie budżetu. To jest forum i uważam że trzeba też wymagać co nie co od ludzi, jeżeli coś pytają, to prośmy o doprecyzowanie.
    Daniel110595
    Level 7  
    jpl wrote:
    gradek83 wrote:

Ale to pokazuje że chińczyk tutaj dopuszcza przekroczenie możliwości obliczeniowych procesora i to wielokrotnie. W sprzęcie który ma działać stabilnie i bezproblemowo przez lata ?

gradek83 wrote:

ok przepraszam :) jesteś tam technikiem/serwisantem.

gradek83 wrote:

Czekam na wiadomość odnośnie budżetu. To jest forum i uważam że trzeba też wymagać co nie co od ludzi, jeżeli coś pytają, to prośmy o doprecyzowanie.

No przecież odpisałem 2 posty wyżej :)
    gradek83
    Level 41  
    jpl wrote:

Nie mam fizycznie tego modelu ale myślę że ludzie mający po 16kamer IP raczej zainwestują w coś lepszego on ma tylko jeden sklep i kilka starych kamer które moim zdaniem raczej powinien też wymienić ale wiadomo nie każdego stać od razu na wielkie wydatki.
    jpl wrote:
    ok przepraszam jesteś tam technikiem/serwisantem.

Zapewniam cię że ani to ani tamto :)
    jpl wrote:
    Czekam na wiadomość odnośnie budżetu.

500zł czyli szału nie ma no ale kto wie może uda się coś wyczarować :)
    jpl wrote:
    To jest forum i uważam że trzeba też wymagać co nie co od ludzi, jeżeli coś pytają, to prośmy o doprecyzowanie

To jest sprzedawca dla niego coś a działać nikt lekarza nie pyta jak mu będzie wycinał wyrostek zrobi mu jak tylko potrafi... Ty jako specjalista a przynajmniej tak masz podpisane pod nikiem siedzisz w tym dłużej ode mnie więc nawet ja ciekaw jestem twojej opinii... bo jak uczyć się to od najlepszych rzecz jasna :D ( Nie to nie jest sarkazm )

Daniel110595 wrote:
    No przecież odpisałem 2 posty wyżej

Tak już to na pewno widzi umknęło mu i tyle.
    Daniel110595
    Level 7  
    gradek83 wrote:
    jpl wrote:

Nie mam fizycznie tego modelu ale myślę że ludzie mający po 16kamer IP raczej zainwestują w coś lepszego on ma tylko jeden sklep i kilka starych kamer które moim zdaniem raczej powinien też wymienić ale wiadomo nie każdego stać od razu na wielkie wydatki.
    jpl wrote:
    ok przepraszam jesteś tam technikiem/serwisantem.

Zapewniam cię że ani to ani tamto :)
    jpl wrote:
    Czekam na wiadomość odnośnie budżetu.

500zł czyli szału nie ma no ale kto wie może uda się coś wyczarować :)
    jpl wrote:
    To jest forum i uważam że trzeba też wymagać co nie co od ludzi, jeżeli coś pytają, to prośmy o doprecyzowanie

To jest sprzedawca dla niego coś a działać nikt lekarza nie pyta jak mu będzie wycinał wyrostek zrobi mu jak tylko potrafi... Ty jako specjalista a przynajmniej tak masz podpisane pod nikiem siedzisz w tym dłużej ode mnie więc nawet ja ciekaw jestem twojej opinii... bo jak uczyć się to od najlepszych rzecz jasna :D ( Nie to nie jest sarkazm )

Daniel110595 wrote:
    No przecież odpisałem 2 posty wyżej

Tak już to na pewno widzi umknęło mu i tyle.

kamerę jedną już wymieniłem na AHD, reszta będzie zmieniana jak całkiem przestaną działać diody. :)

Dodano po 6 [godziny] 50 [minuty]:

jpl wrote:

gradek83 wrote:

To jak mogę liczyć na jakieś propozycje?
  • Helpful post
    adversus
    Level 32  
    Witam, do autora tematu. Kolego daruj sobie wszystkie te wynalazki co proponują koledzy za absurdalna kasę, rejestrator hybrydowy, czyli analog, AHD, HD-CVI, HD-TVI, CVBS, TCP/IP firmy Dahua, model XVR5108 możesz mieć za około 400 złotych brutto, ma 3 lata gwarancji , i firma raczej nie zniknie z rynku bo to potentat w branży monitoringu. Możesz podłączyć 8 kamer analogowych plus 4 IP lub max 12 kamer IP w przyszłości.
    Z ciekawostek, posiada np takie funkcje jak Inteligentna Analiza Obrazu : przekroczenie linii, przekroczenie strefy ostrzegawczej, porzucony/brakujący obiekt, detekcja twarzy...
    Link do strony z produktem, parametrami itd:
    Powiem tak, dużo ostatnio tego zamontowałem, i na starych instalacjach (kable koncentryczne) i na nowych obiektach, i za tę kasę nie spotkałem lepszego sprzętu. A troszkę już tego w życiu założyłem.
    https://sklep.delta.poznan.pl/rejestrator-ahd...p-dhi-xvr5108c-8-kanalow-dahua_l1_p10731.html
    Gdy będziesz zainteresowany dobrą ceną, proszę o kontakt na PW.

Jedna uwaga na przyszłość, AHD to nie jest najlepszy wybór (ale w porównaniu do zwykłego analoga to i tak rewelacja), znacznie lepsza jakość osiągniesz na CVI. Kable te same, a obraz naprawdę rewelacyjny. Na w/w stronie możesz przejrzeć obraz z kamer CVI i różnica jest na bardzo duży plus dla tego standardu.
    Daniel110595
    Level 7  
    adversus wrote:
    Witam, do autora tematu. Kolego daruj sobie wszystkie te wynalazki co proponują koledzy za absurdalna kasę, rejestrator hybrydowy, czyli analog, AHD, HD-CVI, HD-TVI, CVBS, TCP/IP firmy Dahua, model XVR5108 możesz mieć za około 400 złotych brutto, ma 3 lata gwarancji , i firma raczej nie zniknie z rynku bo to potentat w branży monitoringu. Możesz podłączyć 8 kamer analogowych plus 4 IP lub max 12 kamer IP w przyszłości.
    Z ciekawostek, posiada np takie funkcje jak Inteligentna Analiza Obrazu : przekroczenie linii, przekroczenie strefy ostrzegawczej, porzucony/brakujący obiekt, detekcja twarzy...
    Link do strony z produktem, parametrami itd:
    Powiem tak, dużo ostatnio tego zamontowałem, i na starych instalacjach (kable koncentryczne) i na nowych obiektach, i za tę kasę nie spotkałem lepszego sprzętu. A troszkę już tego w życiu założyłem.
    https://sklep.delta.poznan.pl/rejestrator-ahd...p-dhi-xvr5108c-8-kanalow-dahua_l1_p10731.html
    Gdy będziesz zainteresowany dobrą ceną, proszę o kontakt na PW.

Jedna uwaga na przyszłość, AHD to nie jest najlepszy wybór (ale w porównaniu do zwykłego analoga to i tak rewelacja), znacznie lepsza jakość osiągniesz na CVI. Kable te same, a obraz naprawdę rewelacyjny. Na w/w stronie możesz przejrzeć obraz z kamer CVI i różnica jest na bardzo duży plus dla tego standardu.

Rozumiem że ta oferta za 400zł jest u Ciebie, bo normalnie jakieś 700zł :) , co do technologii to zobaczę dopiero jaki jest efekt po wymianie rejestratora na kamerze AHD, obawiałem się że tak będzie, każdy poleca co innego :)
    gradek83
    Level 41  
    adversus wrote:
    XVR5108

A konkretniej jaki model ? trochę ich jest ten z linku to XVR5108C i tam akurat cena Brutto: 793.35 PLN na alledrogo 467,60 zł z dostawą. Ale jakoś firma Dahua nie chwali się jaki procesor obsługuje ten rejestrator....może mi się uda odszukać :)
    Daniel110595 wrote:
    każdy poleca co innego

Jak na razie co innego to jest tylko nadrukowane na obudowie i oczywiście cena. Czujesz się jak byś obstawiał jakiś mecz i zastanawiasz się czy wejdzie kupon czy nie. A chciałeś tylko kupić rejestrator i życie ci skomplikowaliśmy :D
    jpl
    Level 34  
    Daniel110595 wrote:
    To jak mogę liczyć na jakieś propozycje?

Jak najbardziej, Jutro rano 8-9 będziesz miał porównanie różnych produktów.
    gradek83
    Level 41  
    gradek83 wrote:
    XVR5108C

Procek HI3521A taki sam jak w GS-M1008FH no i teraz cena 400zł wyjdzie :D
  • Helpful post
    adversus
    Level 32  
    Daniel110595 wrote:

Rozumiem że ta oferta za 400zł jest u cb, bo normalnie jakieś 700zł :) , co do technologii to zobaczę dopiero jaki jest efekt po wymianie rejestratora na kamerze AHD, obawiałem się że tak będzie, każdy poleca co innego :)

Nie kolego, cena nie u mnie i nie na allegro... jak pisałem jak będziesz zainteresowany dostaniesz info na PW gdzie kupić z 3 letnia gwarancją na fakturę i na legalu :)

gradek83 wrote:
    gradek83 wrote:
    XVR5108C

Procek HI3521A taki sam jak w GS-M1008FH no i teraz cena 400zł wyjdzie :D

Nie wiem skąd masz informację jaki procek tam siedzi, bo na pewno nie z cytowanej strony, ale nawet gdyby to jest kwestia oprogramowania na jakim chodzi rejestrator, i możliwości jakie ono daje, oprogramowania na komputer i smartfony, wsparcia jakie zapewnia producent, bo np posiada dodatkowo swój serwer DNS (odpowiednik DynDNS'a)...
    Jak wspomniałem wcześniej w tej cenie z tymi możliwościami bije o głowę konkurencję, zwłaszcza tę z egzotycznymi nazwami.
    Jeśli dodatkowo gwarancja 3 letnia nie robi na Tobie znaczenie...

gradek83 wrote:
    Jak masz zamiar zmieniać kamery to nie inwestuj w DVR tylko w XVR

Łącznie masz 5 kamer wiec mogę polecić GS-M1008FH
    ......
    32x IP -8Mpx (7680x4320)@25kl/s

To co jest napisane na temat tego rejestratora to jakieś bajki, bo kto mi wytłumaczy jak może on obsługiwać 32 kamery IP 8mpix (czy nawet 2Mpix) posiadając port LAN 10/100Mbit ? Przecież to ściema jakich mało :)

Kolejna sprawa że Dahua produkowała swego czasu sprzęt dla BCS, teraz poprawiła
    znacząco jakość i obsługę (bardziej dopracowany firmware, i bez problemu dostępny na stronie producenta)

Aby uzmysłowić sobie co to za marka wystarczy wejść na ich stronę i zapoznać się z tym co produkują. A ofertę maja bardzo bogatą, od budżetowych rozwiązań po profesjonalne systemy i kamery do monitoringu. Nie czarujmy się ale eltrox handluje tanią chińszczyzną o kiepskiej jakości, a parametry podaje z czapy.
    https://www.dahuasecurity.com/
    jpl
    Level 34  
    Panowie. Nie ma się co gorączkować.
    Temat rejestratora za 400-500 pln 8 kanałowego to temat trudny... a nawet bardzo!
    Bo ślizgamy się po dnie, a na dnie wiadomo co leży ;)

Ja bym w ogóle dopłacił 100-200PLN i wziął sprzęt który obsługuje np 8MP - i był markowy.
    BO kupujesz coś na minimum 2 lata, za 2 lata będziesz chciał coś dołożyć i dołozysz kamery 4K - bo one będą na rynku wtedy królowały.
    Ja bym wziął : DHI-XVR5108HS-4KL
    Daniel110595
    Level 7  
    jpl wrote:
    Temat rejestratora za 400-500 pln 8 kanałowego to temat trudny... a nawet bardzo!

Ja bym w ogóle dopłacił 100-200PLN i wziął sprzęt który obsługuje np 8MP - i był markowy.
    BO kupujesz coś na minimum 2 lata, za 2 lata będziesz chciał coś dołożyć i dołozysz kamery 4K - bo one będą na rynku wtedy królowały.

Wydaje mi się że 4K mi nie będzie potrzebne :) , ten dahua XVR5108C wydaje się być ciekawą opcją, skontaktuje się ze sprzedawcą firmy rettpol który mi zaproponował tamtego BCS w niższej cenie może by tego taniej sprzedał. Jest 2 do 1 na firmę Dahua więc trzeba uszanować wolę większości :D
    Jestem jeszcze ciekaw waszej opinii na temat takich promocji np. z 1000zł na 300zł czy to wszystko jakaś wadliwa seria czy można coś upolować dobrego w niezłej cenie.
    jpl
    Level 34  
    Ale ja od razu myślę o przyszłości, za 2 lata kolega będzie chciał sobie podbić jakość na 1-2 kamerach i wtedy bezproblemowo kupi kamery 4K HD-CVI! i to w śmiesznie niskiej cenie.
    Jak nawet kamery mu się popsują, to znajdzie łatwo.
    Nawet rejestrator co 5MPIX obsługuje - jest dobry. Aktualnie mega rewolucję przechodzą przetworniki 5 Megapikselowe. SONY IMX335, SC5235, SC5035 - te przetworniki widzą tak jak 2Megapikselowe w nocy!

Dodano po 3 [minuty]:

Daniel110595 wrote:
    Jestem jeszcze ciekaw waszej opinii na temat takich promocji np. z 1000zł na 300zł czy to wszystko jakaś wadliwa seria czy można coś upolować dobrego w niezłej cenie.

Promocje takie są robione tylko po to żeby wyczyścić z czegoś co sprzedawca chce wyprzedać.
    Daniel110595
    Level 7  
    jpl wrote:
    Ale ja od razu myślę o przyszłości, za 2 lata kolega będzie chciał sobie podbić jakość na 1-2 kamerach i wtedy bezproblemowo kupi kamery 4K HD-CVI! i to w śmiesznie niskiej cenie.
    Jak nawet kamery mu się popsują, to znajdzie łatwo.
    Nawet rejestrator co 5MPIX obsługuje - jest dobry. Aktualnie mega rewolucję przechodzą przetworniki 5 Megapikselowe. SONY IMX335, SC5235, SC5035 - te przetworniki widzą tak jak 2Megapikselowe w nocy!

Dodano po 3 [minuty]:

Daniel110595 wrote:

Promocje takie są robione tylko po to żeby wyczyścić z czegoś co sprzedawca chce wyprzedać.

Zawsze wychodzi coś nowego może za 3 lata będzie 5K :D , na ten moment chce jak najtańszym kosztem uzyskać lepszy efekt z kamery AHD na sklepie, a z czasem będę wymiał analogi jak diody do końca popadają, to jest mały sklep na wsi nie ma sensu robić nie wiadomo jakiego monitoringu, nawet analog był pomocny w kilku spornych sytuacjach albo jak ukradli 5 butli z gazem w nocy także myślę że kolejna zmiana czeka mnie za jakieś
    5 lat, telewizory też ciągle wychodzą nowe a nie odczuwam wymiany starych, wolałem nawet kupić używany do sypialni za 700zł ledowy niż wydawać 2k na nowy i jestem z niego bardzo zadowolny.
  • Helpful post
    adversus
    Level 32  
    jpl wrote:

I tu kolega się myli :) bo ja swego czasu a było to na jesieni jak Dahua się mocno promowała kupiłem kilkadziesiąt sztuk XVR 4 i 8 Dauhy, 4 brałem po 170 brutto, 8 kupowałem za 210 brutto :) I nikt wtedy nie czyścił magazynów, po prostu była bardzo dobra oferta, zakupiłem też dość dużo kamer 2 Mpix IP po 139 i CVI też 2 Mpix, te ostatnie za raptem za całe 79 złotych.
    Mieli tez skrętkę UTP 100% miedzi pod swoim brandem za 160 za 305 m.
    I aby nie było, nie nie sprzedaję tego sprzętu tylko sprzedaję z montażem. Dzięki temu raczej nie mam problemu by zaproponować dobrą cenę za cały system.

jpl wrote:

Po takiej inwestycji myślę że autor tematu na pewno nie będzie w rejestrator inwestował przez kolejnych 5 lat, kamery 5Mpix dziś nie są tanie, a za 2 lata będą może standardem, nie sądzę by ktoś przy takim sprzęcie kupował kamery 8Mpix...

No i najważniejsze, Dahua to jak najbardziej markowy sprzęt.
    Daniel110595
    Level 7  
    adversus wrote:
    jpl wrote:

I tu kolega się myli :) bo ja swego czasu a było to na jesieni jak Dahua się mocno promowała kupiłem kilkadziesiąt sztuk XVR 4 i 8 Dauhy, 4 brałem po 170 brutto, 8 kupowałem za 210 brutto :) I nikt wtedy nie czyścił magazynów, po prostu była bardzo dobra oferta, zakupiłem też dość dużo kamer 2 Mpix IP po 139 i CVI też 2 Mpix, te ostatnie za raptem za całe 79 złotych.
    Mieli tez skrętkę UTP 100% miedzi pod swoim brandem za 160 za 305 m.
    I aby nie było, nie nie sprzedaję tego sprzętu tylko sprzedaję z montażem. Dzięki temu raczej nie mam problemu by zaproponować dobrą cenę za cały system.

jpl wrote:

Po takiej inwestycji myślę że autor tematu na pewno nie będzie w rejestrator inwestował przez kolejnych 5 lat, kamery 5Mpix dziś nie są tanie, a za 2 lata będą może standardem, nie sądzę by ktoś przy takim sprzęcie kupował kamery 8Mpix...

No i najważniejsze, Dahua to jak najbardziej markowy sprzęt.
    jpl
    Level 34  
    adversus wrote:

Rozumiem że napisałeś to rozumiejąc to co piszesz? Aktualnie kamery 5MPix CVI/TVI/AHD, na nowych przetwornikach sonego IMX335 z zajebista czułością w nocy to koszt 300-400pln, to one będa grały pierwsze skrzypce 2018-2019. Ceny polecą zapewne jeszcze w dół, w 2019 kupisz kamere 5MPix za 150 PLN.
    A poczciwe 2MPix - będzie się wycofywało.
    Dlatego że 5Mpix osiągneło czułości takie jakie mają obecnie kamery 2MP na IMX291/323 a to w większości ludzi satysfakcjonuje :)

To jest trochę tak jak z kupowaniem telefonów komórkowych. Kupisz coś taniego - będzie działać ale za 2 lata będziesz mażyć żeby go wyrzucić.
    Kupisz coś bardzo dobrego - za 2 lata będzie jeszcze służyć i służyć i będzie całkiem dobre.

Moderated By jimasek:

Zwracam uwagę na słownictwo
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

adversus
    Level 32  
    jpl wrote:
    adversus wrote:

Rozumiem że napisałeś to rozumiejąc to co piszesz? Aktualnie kamery 5MPix CVI/TVI/AHD, na nowych przetwornikach sonego IMX335 z ..... czułością w nocy to koszt 300-400pln, to one będa grały pierwsze skrzypce 2018-2019. Ceny polecą zapewne jeszcze w dół, w 2019 kupisz kamere 5MPix za 150 PLN.
    A poczciwe 2MPix - będzie się wycofywało.
    Dlatego że 5Mpix osiągneło czułości takie jakie mają obecnie kamery 2MP na IMX291/323 a to w większości ludzi satysfakcjonuje :)

To jest trochę tak jak z kupowaniem telefonów komórkowych. Kupisz coś taniego - będzie działać ale za 2 lata będziesz mażyć żeby go wyrzucić.

Kupisz coś bardzo dobrego - za 2 lata będzie jeszcze służyć i służyć i będzie całkiem dobre.

Podaj kolego jakiś link do takiej kamery u polskiego dystrybutora, gdzie są dodatkowo zrzuty obrazu, aby można było pooglądać... I co to za marka ? Że tak tanio? Bo może za słabo szukałem...

Kolejna sprawa to napisałem po ile dostałem za 2Mpix, które w zupełności do większości zastosowań wystarczają, a dla kogoś kto przesiada się ze zwykłego analoga to przepaść w jakości obrazu.

Aby nie bić piany, 400 za 5 Mpix to może i dobra cena, ale skoro cały system na 4 kamery z rejestratorem dobrej marki, jesteś w stanie kupić za 1000 praktycznie z dyskiem itd... nikt nie będzie inwestował jeśli nie będzie miał takiej potrzeby.
    Owszem są zastosowania gdzie się przyda, ale wtedy nie kupujesz rejestratora za 300 pln.

Ja wolę za 400 kupić kamerę szybkoobrotową np DH-SD22204I-GC , bez oświetlacza, ale za to z taka czułością, że w nocy przy świetle księżyca masz super obraz jak te twoje 5Mpix, a dodatkowo mam sterowanie PTZ, Zoom, presety i trasy i wszystko w tej cenie, z bajecznie prosta konfiguracją bo podłączasz do rejestratora i od razu działa.

Kolejna sprawa, skąd wiesz że polecą ceny wskazanych kamer poleca na łeb na szyję...

Kamery 720p jakoś nie są wycofane ze sprzedaży a jedynie spadają ich ceny...

Pamiętać też należy że ze wzrostem rozdzielczości rosną wymagania do infrastruktury (przepustowości sieci w wypadku kamer IP) jak i samego rejestratora, który musi mieć po pierwsze odpowiednia moc obliczeniową do obsługi tylu kamer, jak i choćby portu LAN po którym później próbuje się pobrać dane w wysokiej rozdzielczości.

Moderated By jimasek:

Zwracam uwagę na używanie słów wulgarnych lub ogólnie przyjętych jako niekulturalne
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

gradek83
    Level 41  
    adversus wrote:
    Nie wiem skąd masz informację jaki procek tam siedzi, bo na pewno nie z cytowanej stron

Informacje tego typu są umieszczone w sprzętowym oprogramowaniu producenta.
    adversus wrote:
    ale nawet gdyby to jest kwestia oprogramowania na jakim chodzi rejestrator, i możliwości jakie ono daje
    Jesteś programistą deweloperem i znasz się na tym i porównywałeś kiedyś takie oprogramowania czy tylko wydaje ci się że tak jest ?. Ja nie miałem takiej możliwości aby porównać funkcjonalność tych konkretnych oprogramowań więc nie będę szukał winy w oprogramowaniu.

adversus wrote:
    wsparcia jakie zapewnia producent

Producentem jest jakaś fabryka w chinach wsparcie serwisowe ma każda firma oferująca gwarancję czy to na 2 czy 3 lata.
    adversus wrote:
    bo np posiada dodatkowo swój serwer DNS (odpowiednik DynDNS'a)...
    Który równie dobrze może przestać działać jak każde inne.
    adversus wrote:
    Jak wspomniałem wcześniej w tej cenie z tymi możliwościami bije o głowę konkurencję, zwłaszcza tę z egzotycznymi nazwami.

NO tak masz rację do nie egzotycznych marek trzeba dopłacić za samą markę :)
    Prędzej czy później nie zależnie od firmy wsparcie dla danego sprzętu jest wycofywane po to aby stary sprzęt i technologię zastępować nowszymi rozwiązaniami jakie narzuca rynek i prawo zwłaszcza w dziedzinie zabezpieczeń.
    adversus wrote:
    Jeśli dodatkowo gwarancja 3 letnia nie robi na Tobie znaczenie..

To tak jak mieć 5 lat gwarancji na dysk HDD co z tego że pod koniec 5 roku gwarancji padnie mi dysk i dadzą mi nowy skoro stracę dane np z okresu 5 lat bo gwarancja nie obejmuje plików tylko samego sprzętu. Tak samo i tu na 2 lata i tak go nic nie interesuje bo i tak wie że tak czy owak sprzęt zostanie naprawiony wymieniony na nowy a nie kiedy nawet na nowszy model. Dodatkową gwarancje zawsze można dokupić.
    adversus wrote:
    jak może on obsługiwać 32 kamery IP 8mpix (czy nawet 2Mpix) posiadając port LAN 10/100Mbit ?

Informacja podana jest chyba dla 1 kamery 8mpix wyświetlanej w 8K z odświeżaniem 25kl/s Ale to już tego co to wpisywał warto zapytać specyfikacja procesora podaje opcje hybrydowe dla IP- "IP:8*1080P+8*960P;4*3MP;4*5MP" Może mieli kamerę 8mpix i byli wstanie uzyskać taki wynik na monitorze 8K. Tej informacji nie potwierdzam.

adversus wrote:
    Aby uzmysłowić sobie co to za marka wystarczy wejść na ich stronę i zapoznać się z tym co produkują. A ofertę maja bardzo bogatą, od budżetowych rozwiązań po profesjonalne systemy i kamery do monitoringu. Nie czarujmy się ale eltrox handluje tanią chińszczyzną o kiepskiej jakości, a parametry podaje z czapy.
    https://www.dahuasecurity.com/

Nie czarujmy się firma Dahua jest Chińska i właśnie obraziłeś Chińczyków :D
    Tak samo jak firmy Hikvision, vivotek,Geo Vision itp. też chińskie jedynie firma polska NoVus należąca do grupy kapitałowej AAT HOLDING S.A jest nad wyraz konkurencyjna ale niestety jakość kosztuje dla tego nawet nie proponowałem nic z tej firmy która raczej nastawiona jest na wsparcie większych systemów alarmowych aczkolwiek nie wykluczam że i dla indywidualnych odbiorców mają ciekawe propozycje. A czy ich sprzęt produkowany jest w chinach zapewne tak tylko że już zapewne w wyższych standardach.
    Z zagranicznych firm jakie znam a zapewne jest ich kilka to firma PELCO i arecontvisionz USA.

jpl wrote:
    Bo ślizgamy się po dnie, a na dnie wiadomo co leży

Słuszna uwaga dupy szkłem nie podetrzesz. Cokolwiek nie kupi w tym przedziale to i tak myślę że będzie lepsze od tego co ma obecnie...
    adversus wrote:
    Dahua to jak najbardziej markowy sprzęt.

Tak Chińczycy też czasem coś markowego zrobią bo na to samo wyprodukowane w UE mało kogo było by stać :D
    Daniel110595 wrote:
    Jestem jeszcze ciekaw waszej opinii na temat takich promocji np. z 1000zł na 300zł czy to wszystko jakaś wadliwa seria czy można coś upolować dobrego w niezłej cenie
    Skoro komuś opłaca się robić taką promocję to pomyśl jaki narzut musiał być na ten sprzęt. Zazwyczaj w zależności od umowy handlowiec może zwrócić do producenta to co nie sprzedał ale że to sprzęt z Chin łatwiej i zapewne bardziej opłacalne jest kupno hurtem sporej ilości i sprzedawać z narzutami a jak rynek się zapełni lub wyjdzie coś nowszego można sprzedać po cenie nawet zakupu u producenta.