Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Candy CSW586D - NOWA Pralko-suszarka "gwiżdże" przy wyższych obrotach

witek_007 04 Lip 2018 19:19 165 5
  • #1 04 Lip 2018 19:19
    witek_007
    Poziom 8  

Witam,
    dwa dni temu kupiłem nową pralko suszarkę Candy CSW 586D. Już przy pierwszym praniu zauważyłem, że bardzo głośno pracuje przy wyższych obrotach i przy wirowaniu (przy wolnym cyklu prania jest ok). Dźwięk przypomina pisk, gwizd. Zadzwoniłem na infolinię w celu reklamacji. Pani nie przyjęła zgłoszenia ponieważ jak twierdzi ten model tak ma. Przez kilka miesięcy pracy dotrą się szczotki i będzie ciszej. Pytanie czy to faktycznie prawda. Sprzęt kupiłem w sklepie internetowym, więc mogę go zwrócić i kupić np. konkurencyjny model innego producenta. Pytanie jednak czy nie spotkam się z tym samym problemem. Gorąca prośba o podpowiedź, czy faktycznie ten gwizd jest normalny i wkrótce ucichnie (bałem się wręcz, że sąsiedzi się poskarżą na hałasy).
    Z góry bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam
    Przemek

Poniżej link do filmu.

0 5
  • #2 04 Lip 2018 19:54
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Witam.
    Znam ten dźwięk, ale problem polega na tym że przyczyną było zużyte łożysko silnika napędowego w prawie 10 letniej pralce Beko mojego kolegi.
    Tutaj sprzęt jest nowy więc nie mogę twierdzić, że przyczyna jest identyczna, ale dźwięki dochodzące z silnika brzmią łudząco podobnie.
    Wyświetlacz tej pralko-suszarki od początku tak pulsuje czy tylko na filmie to tak wygląda?

0
  • #3 04 Lip 2018 21:56
    witek_007
    Poziom 8  

Wyświetlacz miga tylko na filmie

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lip 2018 23:39
    nares
    Specjalista AGD

Typowy odgłos nie dotartych szczotek silnika - po kilku, kilkunastu praniach, powinna nastąpić zdecydowana poprawa.

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lip 2018 16:09
    mrice
    Specjalista AGD

Dokładnie jak Nares napisał, 10-20 prań i winna się uciszyć, swoją drogą obciach, by wypuszczać nowe pralki z niedotartymi szczotkami silnika. Druga możliwość jest taka, że mieli partię słabych jakościowo szczotek i sie nie uspokoi, ale reklamować coś takiego też będzie ciężko.

0
  • #6 05 Lip 2018 17:01
    skryn
    Admin grupy AGD

Świst, zgrzyt i odlot samolotu jest słyszalny w niskobudżetowych pralkach każdej firmy z silnikiem komutatorowym.
    I tak ma być.
    Koniec tematu.

0