Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do czego służy ten luźny przewód silnika??

andrzej6543210 04 Lip 2018 22:04 759 7
  • #1 04 Lip 2018 22:04
    andrzej6543210
    Poziom 8  

Witam
    W ostatnim czasie nabyłem betoniarkę z małym silnikiem.
    Niestety nie posiada ona włącznika. Kogoś poniosła fantazja i podłączył bezpośrednio przewód z wtyczką do przewodów silnika. Lecz silnik ten na wyprowadzeniu posiada trzy przewody koloru czarnego, niebieskiego oraz czerwonego. Ten trzeci nie jest podłączony i teraz moje pytanie do Państwa: do czego służy ten czerwony przewód?
    Kondensator jest podłączony, z kolei jak widać na zdjęciach odciąłem przewód zasilający, który zamierzam podłączyć jak należy. Silnik po podłączeniu do sieci uruchamia się prawidłowo(przewody czarny oraz niebieski)

0 7
  • #2 05 Lip 2018 07:45
    andrzej6543210
    Poziom 8  

Czy ktoś się orientuje do czedo służy dodatkowy przewód?

0
  • #3 05 Lip 2018 08:28
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    uziemienie/zerowanie obudowy ? Sprawdź czy jest do niej podłączony.
    Pozdrawiam

0
  • #4 05 Lip 2018 08:48
    andrzej6543210
    Poziom 8  

A czy kolorystyka przewodu ma znaczenie przy uziemieniu? Przewód ma kolor czerwony.

0
  • #5 05 Lip 2018 09:21
    sp3ots
    Poziom 36  

Witam !
    Jeśli silnik stał długo nie używany należy:
    1. wyczyścić ( przedmuchać )
    2. wysuszyć
    3. sprawdzić stan izolacji ( tego raczej sam nie zrobisz )
    Silnik ten musi być zasilany trzy żyłowym przewodem, żółto zielony przewód trzeba podłączyć do obudowy silnik/betoniarki.
    Omomierzem zmierz czy przewód czerwony połączony jest z obudową, kondensatorem, pozostałymi dwoma przewodami.
    Czy podłączałeś zasilanie do pozostałych przewodów pracuje prawidłowo ?
    Przed podaniem zasilania najpierw należy zrobić pomiary.

0
  • #6 05 Lip 2018 11:13
    andrzej6543210
    Poziom 8  

Zasilanie podłączyłem tylko do przewodów, które są przyłączone do odciętego kabla. On był już tak podłączony jak ją nabyłem tylko odciąłem wtyczkę . Tylko ten czerwony kabel mnie zaniepokoił :-( .
    Ktoś podłączył betoniarkę na krótko. Po podaniu zasilania uruchamia się prawidłowo.

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

Proszę państwa a jak w takim razie podłączyć ten silnik pod włącznik kołyskowy z dwoma wyprowadzeniami oraz wtyczką????? Proszę o podpowiedż

0
  • #7 05 Lip 2018 11:23
    sp3ots
    Poziom 36  

Czerwony przewód Ty sam musisz określić gdzie jest podłączony, a potem można się zastanowić co z nim zrobić.

Wyłącznika jedno biegunowego ( dwu pinowego ) nie wolno, muszą być włączane/wyłączane oba przewody zasilające.
    Trzeci "ochronny" musi być podłączony do silnika/betoniarki.
    Sam włącznik kołyskowy do betoniarki to złe rozwiązanie,

0
  • #8 05 Lip 2018 19:08
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

andrzej6543210 napisał:
    Proszę państwa a jak w takim rasie podłączyć ten silnik pod włącznik kołyskowy z dwoma wyprowadzeniami oraz wtyczką????? Proszę o podpowiedż

Przypominam że elektryka to nie zgaduj zgadula tu potrzebne są pomiary .Czy kolega umie posługiwać się miernikiem? W poście 5 ma kolega napisane co należy zrobić i po wykonaniu tych czynności można dalej podjąć dyskusję.

0
  Szukaj w 5mln produktów