Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Licencja Pulsonix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka 3D Renkforce RF100 modyfikacje

Fimek 16 Maj 2019 01:12 5343 31
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Licencja Pulsonix
    Fimek
    Poziom 12  
    Bardzo dziękuję! Wieczorem będę testował i przerabiał :)

Pozdrawiam!
    Fimek

Dodano po 7 [godziny] 48 [minuty]:

Cześć,

Niestety wersja oryginalna firmware nie działa. oczywiście kompiluje się itp. wstępnie wydaje się, że nawet hardware jest dobrze zdefiniowany...ale nie działa :/ U Ciebie działało? czy to jest jakaś wersja pośrednia z pewnymi poprawkami pod nowy hardware już wprowadzonymi? Jesteś w stanie coś poradzić? - może na priv. ostatecznie konkluzje i, mam nadzieję, działający software wrzuciłbym do wątku.

PS. skandaliczne dla mnie jest, że jakiś tam firmware został wrzucony na stronę conrad.de, ale nawet się nie kompiluje (choć z tym się uporałem), ale że po skompilowaniu nie działa praktycznie nic...

Pozdrawiam,
    Fimek

Dodano po 19 [godziny] 25 [minuty]:

Cześć ponownie:

Ogólnie jest jakiś problem z tym firmware i nie jestem jedynym, który poszukuje czegokolwiek, co działa. Oczywiście konstrukcja RF100XL nie jest jakaś magiczna i Marlina na pewno da się ustawić poprawnie od zera, ale przyznam, że nie chce mi się tego robić.

Ostatecznie zdecydowałem się kupić nową płytę główną (MKS GEN L, żeby skorzystać z softu i doświadczeń halifa), do której będzie można wsadzić ciche stepsticki w dedykowane gniazda i nie będą potrzebne drut-mody. Jeżeli jednak w oczekiwaniu na hardware przerobię software, to umieszczę go tutaj.

Pozdrawiam,
    Fimek