Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox Phaser 6280 - Nietrwały wydruk na kartkach

yaro_master 05 Jul 2018 13:23 687 1
 • #1
  yaro_master
  Level 11  
  Dzień dobry.
  Mam następujący problem z drukarką kolorową Xerox Phaser 6280.  Wydruki na kartkach są nietrwałe - jak na poniższych zdjęciach kruszą się i łuszczą szczególnie sytuacja ta ma miejsce gdy używa się grubego papieru jak 250g na normalnym papierze 80g zdarza się że wydruk jest ok. Drukarka ma wydrukowane niecałe 30tys. stron na liczniku.
  Tonery to zamienniki zaś fuser i pas transferowy oryginalny. Czy przyczyną takich wydruków będzie widoczne na zdjęciu małe uszkodzenie na pasie czy problem ten tyczy się bardziej zespołu grzejnego, na którym również są ślady spalonego toneru?

  Xerox Phaser 6280 - Nietrwały wydruk na kartkachXerox Phaser 6280 - Nietrwały wydruk na kartkachXerox Phaser 6280 - Nietrwały wydruk na kartkachXerox Phaser 6280 - Nietrwały wydruk na kartkachXerox Phaser 6280 - Nietrwały wydruk na kartkach
 • #2
  ERESJOT
  Level 22  
  Problemem są tonery zamienniki lub niska temperatura utrwalania. Kilka razy miałem problem w tych drukarkach z tonerem zamiennym-piec nie chciał go utrwalić. Po założeniu oryginalnego toneru problem zniknął. Jeśli inne kolory utrwala prawidłowo, a tylko z czarnym jest problem, to ewidentna wina toneru. Jeśli wszystkie tonery nieprawidłowo utrwala to winą jest zespół utrwalania. Podczas drukowania na grubszym papierze trzeba ustawić w opcjach drukarki w rodzaju papieru "gruby papier" inaczej nawet przy dobrym piecu i oryginalnym tonerze może być za słabo utrwalone.