Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studia informatyka z 34% z matmy r. i 80% podst.

Opieszaly 05 Lip 2018 20:32 228 3
  • #1 05 Lip 2018 20:32
    Opieszaly
    Poziom 2  

Cześć,
    W tym roku chcę zacząć studiować Informatykę. Przez dłuższy czas traktowałem ATH w Bielsku-Białej jako ostateczny i najbardziej logiczny wybór (bardzo blisko i nie musiałbym korzystać z akademika, to oszczędność pieniędzy i czasu, a co za tym idzie miałbym więcej na samodzielny rozwój, który dla perspektyw zawodowych w moich dziedzinach ma znacznie większe znaczenie, niż prestiż szkoły).

Ale ostatnio, praktycznie w ostatniej chwili, zwątpiłem i pomyślałem, że może warto byłoby studiować gdzie indziej. Trochę przez prestiż i możliwości stażu, ale także przez to, że na ATH nie ma życia studenckiego. Najbardziej interesuję się grafiką komputerową (2D i 3D) i bardzo dobrze radzę sobie programując, ale największego nacisku na studiach oczekiwałbym właśnie na programowaniu.

Moje wyniki z matury:
    - matematyka podst. 80%
    - matematyka rozsz. 32%
    - informatyka rozsz. 34%

Wiem, że podobne tematy już istnieją, ale często nie mówi się w nich o prograch punktowych, a jedynie o samych opiniach na temat danej uczelni, dlatego sam założyłem wątek.

Jakie uczelnie są warte mojej uwagi i na jakie mam możliwość się dostać? :)

0 3
  • #2 05 Lip 2018 20:57
    matej1410
    Poziom 23  

Warta uwagi jest Politechnika Wrocławska:

tu algorytm przeliczania % z matury na punkty: http://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja-1/kryteria-przyjec/matura-z-oke

Jak chcesz połączyć programowanie DSP lub mikrokontrolerów z projektowaniem układów elektronicznych, to idealna jest specjalność Aparatura Elektroniczna na Kierunku Elektronika.
    Poza tym we Wrocławiu się nudził nie będziesz po godzinach :-)

0
  • #3 05 Lip 2018 21:03
    JacekCz
    Poziom 36  

matej1410 napisał:
    Warta uwagi jest Politechnika Wrocławska:
    ...
    specjalność Aparatura Elektroniczna na Kierunku Elektronika.
    Poza tym we Wrocławiu się nudził nie będziesz po godzinach :-)

Tak na chłopski rozum, nudy ... w nadgodzinach ... a półka pełna fizyk i matematyk ....
    To nie zaoczny na pedagogice

0
  • #4 05 Lip 2018 21:05
    Opieszaly
    Poziom 2  

matej1410 napisał:
    Jak chcesz połączyć programowanie DSP lub mikrokontrolerów z projektowaniem układów elektronicznych, to idealna jest specjalność Aparatura Elektroniczna na Kierunku Elektronika.

Bardziej interesowałby mnie kierunek mniej związany z elektroniką, a bardziej z tworzeniem oprogramowania. ;)

Zainteresowałem się Informatyką na wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej i Informatyką na Uniwersytecie Śląskim. Jak tam sytuacja wypada z progami punktowymi?

0