Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kabel od przyłącza do rozdzielnicy - warunki przyłączenia

05 Lip 2018 20:45 282 6
 • Poziom 12  
  Witam.Otrzymałem warunki przyłączenia do sieci w których mowa,że zasilanie będzie z zrealizowane z przyłącza sąsiada linią NA2XY-J 4x35 o długości 65 m do mojego zestawu przyłączeniowego,skąd mam wykonać odcinek linii kablowej czterożyłowej do licznika. Odległość do licznika wynosi 15 m ,moc przyłączeniowa to 14 kW. Jaki kabel zastosować ?
 • Specjalista elektryk
  Kons18 napisał:
  Jaki kabel zastosować ?

  A oprócz WP, masz jakiś projekt instalacji odbiorczej?
 • Poziom 12  
  Nie mam -robiłem sam. Tak w skrócie : gniazdo siłowe do pieca w kuchni 16 A , 2 gniazda 16 A w piwnicy, jedno gniazdo 32 A w garażu przy rozdzielnicy,obwód gniazd na poddaszu,2 obwody gniazd piętro,2 obwody gniazd piwnica,1 obwód oświetlenia poddasze, po 3 obwody oświetlenia parter oraz piwnica.
 • Specjalista elektryk
  Kons18 napisał:
  Nie mam -robiłem sam.
  OK, dopuszczenie do eksploatacji i resztę papierów też sam sobie klepniesz?
 • Poziom 12  
  zbich70 napisał:
  Kons18 napisał:
  Nie mam -robiłem sam.
  OK, dopuszczenie do eksploatacji i resztę papierów też sam sobie klepniesz?

  Oczywiście że nie,ale kabel chyba sam mogę zakopać ?
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Jeśli dotrzymasz technologii prac, możesz sam kopać i układać . Co do kabla to : YKY 4*10 lub YAKY 4*16 . Układanie kabli w wykopach otwartych , to nie operacja na otwartym sercu , aczkolwiek należy robić to według sztuki.
 • Poziom 12  
  Ostatni post uświadamia mnie ponownie,że na tym forum nie można już nawet zapytać o poradę.Ciągle tylko czepianie się o przepisy,uprawnienia etc. Może powinienem w 1 poście zapytać szanownych kolegów elektryków (z uprawnieniami) : "Jakie kable stosujecie do podłączenia wlz do rozdzielnicy w budynku w przypadku ...".Czy wtedy zostałbym zasypany lawiną postów kto jak robi,dlaczego tak a nie inaczej etc. ?Może obyło by się bez zbędnych pytań o uprawnienia czy kwalifikacje,które chyba za niedługo będzie trzeba posiadać żeby o cokolwiek zapytać ?
  Pozdrawiam.Temat można zamknąć.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Zapytałem na innym forum.
  Mod.Topolski Mirosław
  Przed wygłaszaniem takich opinii zapoznaj się z tym artykułem: http://redinpe.com/attachments/article/117/Uprawnienia_dla_elektrykow.pdf