Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kabel od przyłącza do rozdzielnicy - warunki przyłączenia

05 Lip 2018 20:45 282 6
  • Poziom 12  
    Witam.Otrzymałem warunki przyłączenia do sieci w których mowa,że zasilanie będzie z zrealizowane z przyłącza sąsiada linią NA2XY-J 4x35 o długości 65 m do mojego zestawu przyłączeniowego,skąd mam wykonać odcinek linii kablowej czterożyłowej do licznika. Odległość do licznika wynosi 15 m ,moc przyłączeniowa to 14 kW. Jaki kabel zastosować ?
  • Specjalista elektryk
    Kons18 napisał:
    Jaki kabel zastosować ?

A oprócz WP, masz jakiś projekt instalacji odbiorczej?
  • Poziom 12  
    Nie mam -robiłem sam. Tak w skrócie : gniazdo siłowe do pieca w kuchni 16 A , 2 gniazda 16 A w piwnicy, jedno gniazdo 32 A w garażu przy rozdzielnicy,obwód gniazd na poddaszu,2 obwody gniazd piętro,2 obwody gniazd piwnica,1 obwód oświetlenia poddasze, po 3 obwody oświetlenia parter oraz piwnica.
  • Specjalista elektryk
    Kons18 napisał:
    Nie mam -robiłem sam.
    OK, dopuszczenie do eksploatacji i resztę papierów też sam sobie klepniesz?
  • Poziom 12  
    zbich70 napisał:
    Kons18 napisał:
    Nie mam -robiłem sam.
    OK, dopuszczenie do eksploatacji i resztę papierów też sam sobie klepniesz?

Oczywiście że nie,ale kabel chyba sam mogę zakopać ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jeśli dotrzymasz technologii prac, możesz sam kopać i układać . Co do kabla to : YKY 4*10 lub YAKY 4*16 . Układanie kabli w wykopach otwartych , to nie operacja na otwartym sercu , aczkolwiek należy robić to według sztuki.
  • Poziom 12  
    Ostatni post uświadamia mnie ponownie,że na tym forum nie można już nawet zapytać o poradę.Ciągle tylko czepianie się o przepisy,uprawnienia etc. Może powinienem w 1 poście zapytać szanownych kolegów elektryków (z uprawnieniami) : "Jakie kable stosujecie do podłączenia wlz do rozdzielnicy w budynku w przypadku ...".Czy wtedy zostałbym zasypany lawiną postów kto jak robi,dlaczego tak a nie inaczej etc. ?Może obyło by się bez zbędnych pytań o uprawnienia czy kwalifikacje,które chyba za niedługo będzie trzeba posiadać żeby o cokolwiek zapytać ?
    Pozdrawiam.Temat można zamknąć.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapytałem na innym forum.
    Mod.Topolski Mirosław
    Przed wygłaszaniem takich opinii zapoznaj się z tym artykułem: http://redinpe.com/attachments/article/117/Uprawnienia_dla_elektrykow.pdf