Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCi

murzyn1983 05 Lip 2018 22:50 123 5
  • #1 05 Lip 2018 22:50
    murzyn1983
    Poziom 8  

Witam,
    samochód Renault Clio II ph2 2001r 1.5dCi, elektryczne szyby przednie (bez modułu komfortu).

Problem polega na tym, że szyby dają się regulować z przełączników drzwi kierowcy tylko przy zgaszonych światłach postojowych.

Szyba Kierowcy podnosi się i opuszcza normalnie na zgaszonych światłach; po włączeniu świateł postojowych nie reaguje na przełącznik.

Szyba Pasażera:
    1. sterowana z przełącznika drzwi lewych nie działa po włączeniu świateł postojowych (podobnie jak szyba kierowcy) a przy zgaszonych światłach po naciśnięciu przycisku w drzwiach lewych próbuje się podnieść/opuścić z trudem i same zapalają się światła postojowe (+ podświetlenie liczników itd.)
    2. sterowana z drzwi prawych chodzi normalnie.

Sprawdziłem przełączniki, poprawiłem luty (na wypadek zimnych lutów), styki, załamania kabli w drzwiach, przejścia wiązki drzwi, kostki łączące, również te główne na słupkach i wszystko wydaje się być OK

Jakieś pomysły Koledzy? Ktoś się spotkał z czymś podobnym bo przeszukałem forum i nie widzę :/

Czy może być ewentualny brak masy lub zwarcie gdzieś dalej poza drzwiami; może w stacyjce?

0 5
  • Relpol
  • #2 05 Lip 2018 23:14
    Hajna
    Poziom 20  

A wcześniej działały normalnie bez problemu, czyli przy włączonych lub wyłączonych światłach.

0
  • Relpol
  • #3 06 Lip 2018 11:09
    murzyn1983
    Poziom 8  

Podnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCiPodnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCi

Kupiłem to auto z tą przypadłością, wrzucam parę fotek przełącznika - czy to od tego modelu (z diodowym podświetleniem) czy może ktoś podmienił.

Pomierzyłem dziś jeszcze raz i na cienkim błękitnym przewodzie z brązowym paskiem mam masę a jak włączę światła pojawia się 12v.

>> po włączeniu świateł nie słychać przekaźnika pod deską (nad nogami kierowcy)

ma ktoś opis przewodów? czy to przewód od podświetlenia przełączników?

0
  • #4 06 Lip 2018 21:37
    genek1000
    Poziom 28  

Niebieski to podświetlenie . Wygląda jakby nie było masy . Na czarnym z pomarańczowym paskiem powinien być minus . Przyłóż tam przewód z masy nadwozia.

1
  • #5 26 Lip 2018 21:21
    murzyn1983
    Poziom 8  

SPrawdzę to jutro, dodam, że na przełącznikach po stronie kierowcy nie działa podświetlenie. Diody są dobre, na krótko świecą.

0
  • #6 13 Sie 2018 17:44
    murzyn1983
    Poziom 8  

Znaleziono rozwiącanie, odwrotnie włożona płytka z mikrostykami na podstawkę z wsuwkami. Ktoś przede mną żle poskładał przełącznik. Doszedłem po kształcie ścieżek i polaryzacji diód. Dzięki za pomoc Koledzy (opis pinów )
    Podnoszenie szyb nie działa po włączeniu świateł Clio 2 2001 1.5dCi

0