Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Coupe GK 2.0 143 2005 - Czarny dym przy zmianie biegow

Bandziorex 06 Jul 2018 01:08 354 0
    Bandziorex
    Level 5  
    Witam sprowadze mnie dziwny problem. Mianowicie w silniku 2.0 143 konie przy przyspieszaniu auto w momencie zmiany biegu na wysokich obrotach wyrzuca mu z wydechu czarny dym. Wymienilem filtr powietrza i sprawdzilem szczelnosc dolotu dymem i jest ok, swiece NGK maja 15tys.km tak jak kable NGK i cewka. Filtr paliwa nowy od 15tys.km. Nie swieci sie kontrolka check engine, auto spala mysle normalne ilosci benzyny i ma moc, kompresja 13.5 na kazdym z cylindrow. Soda lambda ladnie pracuje w zakresie ~0.150 do ~0.800V. Olej 5W40 Valvoline od 4tys.km (pobor 1L na 10tys.km). Przeplywomierz przeczyszczony preparatem Liqui Molly, luzy zaworowe sa w normie. Akumulator trzyma napiecie 12.6 prad ladowania pod obciazeniem 14.1 Nic mi do glowy nie przychodzi ale dzis slyszalem, ze moga mi wtryskiwacze lac i zebym zalal cos do ich czyszczenia. Jednak silnik nie do konca rowno mi chodzi na jalowych obrotach da sie wyczuc lekkie wibracje. Wymienilem czujnik temperatury mimo, ze nie zglaszal problemu po podpieciu do ODB. Auto zrobilo sie zwawsze. Krokowiec z przepustnica zostaly przeczyszczone. Hmm... nic mi nie przychdzi do glowy moze to uszkodzony komputer ? Auta niestety nie moge zostawic u mechanika bo jest mi caly czas niezbedne.