Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Philips GC 4320/02 Azur Precise - Nie nagrzewa się

brat_g 06 Lip 2018 12:44 588 7
  • #1 06 Lip 2018 12:44
    brat_g
    Poziom 9  

Witam,

Ostatnio żelazko Philips GC 4320/02 Azur Precise przestało się nagrzewać. Po podłączeniu do prądu miga dwa razy i nic się nie dzieje. Obstawiam, że padnięty jest moduł elektroniczny sterujący automatycznym wyłączaniem. Czy ktoś mi pomoże i wskaże jak podłączyć żelazko na krótko omijając ten moduł. Tak wygląda teraz podłączenie:
    Cienkie kable idą do modułu sterującego. Do modułu sterującego dochodzi też trzecia (brązowa) żyła z kabla zasilającego. Zaciski skrajne prowadzą do grzałki, a zacisk do którego przyczepiony jest kabel czerwony idzie do termostatu.

Pozdrawiam.
    Grzegorz

0 7
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2018 12:48
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Tu masz schemat tego żelazka wraz z kolorem przewodów.
    Stopę należy tak podłączyć, aby szeregowo w obwodzie był termostat i zabezpieczenie termiczne.

0
  • #3 06 Lip 2018 13:01
    brat_g
    Poziom 9  

Czyli w moim przypadku powinienem trzecią brązową żyłę z kabla zasilającego podłączyć do zacisku do którego na zdjęciu wyżej jest podłączony czerwony kabel z modułu sterującego ?

0
  • #4 06 Lip 2018 17:05
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

brat_g napisał:
    Czyli w moim przypadku powinienem trzecią brązową żyłę z kabla zasilającego podłączyć do zacisku do którego na zdjęciu wyżej jest podłączony czerwony kabel z modułu sterującego ?

Tak.

0
  • #5 09 Lip 2018 07:14
    brat_g
    Poziom 9  

Kurcze, tak podłączałem i nie chciało grzać. Czyżby to sugerowało, że zepsuty jest termostat ?

0
  • #6 09 Lip 2018 07:33
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

brat_g napisał:
    Kurcze, tak podłączałem i nie chciało grzać. Czyżby to sugerowało, że zepsuty jest termostat ?

Trzeba rozebrać i pomierzyć.

0
  • #7 09 Lip 2018 09:00
    brat_g
    Poziom 9  

A czy mógłbyś wskazać poglądowe wartości (rzędy wartości) jakie powinne powinny być wskazane ?

0
  • #8 09 Lip 2018 10:05
    haderach
    Poziom 19  

Rezystancja grzałki około 25Ω. Warto rozebrać całe, przeczyścić i wymienić uszczelki. Moje powodowało zadziałanie różnicówki - woda z uszkodzonej uszczelki plus kurz robiły swoje :)

0