Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wladimirec t-25 a2 - Krzywa tylna felga.

06 Lip 2018 13:34 1194 15
  • Poziom 3  
    Witam. Przymierzam się do zmiany opon tylnych w moim władku, ponieważ są dość mocno zdarte i podskakują. Zauważyłem, że tylne, prawe kolo jest tak jakby zósemkowane. Zastanawia mnie to czy jest możliwość wyprostowania tego? Nie wydaje mi się abym w coś wpadł, żeby pogiąć. Przeszukałem internet i żadnej felgi tylnej nie znalzlem, a nowej opony raczej na takie kolo nie założę. Jakieś rady? Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    A felga dobrze siedzi na piaście? Wyprostować jej nie dasz rady.
  • Poziom 26  
    bearq napisał:
    A felga dobrze siedzi na piaście? Wyprostować jej nie dasz rady.

Zgiąć ją też ciężko wierz mi.
    Proponowałbym autorowi sprawdzić stan łożysk oraz elementów ruchomych w zwrotnicy koła gdyż prawdopodobnie któraś z ruchomych części mogła ulec uszkodzeniu(np łożysko, półoś).
  • Poziom 21  
    Mam nową obręcz w dobrej cenie z likwidacji sklepu w razie W. Starej raczej nie wyprostujesz...
  • Poziom 12  
    Przednia felgę np da się w ciągniku wyprostować?
  • Poziom 3  
    Odpalilem bez kół i piasty kręcą się rowniotko. Czy jak założę oponę nowa na taką felgę to szybko mi ją zedrze? Czy nie ma na to wpływu?
  • Poziom 37  
    Mcdziad napisał:
    Odpalilem bez kół i piasty kręcą się rowniotko. Czy jak założę oponę nowa na taką felgę to szybko mi ją zedrze? Czy nie ma na to wpływu?

Na pewno szybciej, radził bym jednak wymienić bo szkoda opony która z resztą nie jest tania.
  • Poziom 43  
    Tak nawiasem mówiąc niezłą "przygodę" miał ten ciągnik, że mu felga pogięła się :wink: :wink:
  • Poziom 3  
    Ten ciągnik mamy od nowości kolego. Nie przypominam sobie, żeby miał jakąś przygodę kiedykolwiek.
  • Poziom 43  
    To dlaczego?
    Mcdziad napisał:
    ... Zauważyłem, że tylne, prawe kolo jest tak jakby zósemkowane. ...

Samo z siebie? Wątpię.
  • Poziom 3  
    Mam jeszcze pytanie. Czy te gwiazdę felgi to trzeba jakoś centrować czy co?
  • Poziom 21  
    A jak byś sobie wyobrażał to centrowanie? Przykręcasz do obręczy i tyle.
  • Poziom 12  
    W ciągniku centrować nie trzeba.
  • Poziom 3  
    Pytanie trochę z innej beczki, ponieważ nie chce zakładać nowego tematu. Wie ktoś może w jaki sposób założyć szyby? Mecze się już z uszczelkami z tydzień i nie mogę sobie poradzić. Tak jakby uszczelki były deczko za grube. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Sznurek zamoczony w mydle wprowadzasz sobie wokół uszczelki w jej rowku. Z jednego boku wkładasz szybę i uszczelkę, z drugiej ciągniesz sznurek i wszystko ładnie się układa. Można i śrubokrętem, ale uszczelka się może poranić. Uszczelki do T-25 dobierałeś?
  • Poziom 3  
    Uszczelki kupowałem w sklepie rolniczym. Jakieś samoklinujace się.