Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Philips 40PFH4509/88 - chassis TPM14.1ELA źle działa pilot

Piasecki Bogusław 06 Jul 2018 15:02 2022 11
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Witam. Philips 40PFH4509/88 chassis TPM14.1ELA z płytą główną 715G6165-M01-000-005X, ma problemy z pilotem i programowaniem. Ewidentnie uszkodzone oprogramowanie, ale nie mogę go wgrać z pendriva przez USB. Plik pobrany ze strony producenta, rozpakowany ( autorun.upg ) i skopiowany na pemięć zewnętrzną. Nie wpisuje się do pamięci telewizora. Jak do tego podejść?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    DiZMar
    Level 43  
    Piasecki Bogusław wrote:
    ...i skopiowany na pemięć zewnętrzną...

Czy wgrywałeś na tą pamięć zewnętrzną (pendriva), bezpośrednio po jej sformatowaniu?
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Najpierw format FAT32 i ropakowany wsad.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Po ściągnięciu softu, ze strony producenta, wypakowuję przy pomocy WinRARa i otrzymuję folder "autorun.upg", który przenoszę na pendriva i USB telewizora.
    DiZMar
    Level 43  
    Tak ja kiedyś zrobiłem bez skutku. Gdy mnie olśniło i otwarłem folder, przeniosłem goły plik, który był w rozpakowanym folderze. Włączyłem TV, włożyłem pendriva a on sam wszystko zrobił, bez mojej ingerencji.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Jak i czym rozpakować ten plik?
    DiZMar
    Level 43  
    Plik wyjęty z folderu nie trzeba rozpakowywać tylko zapisać na sformatowanym pendrive a pendrive włożyć do grającego TV.
    Przecież:
    Piasecki Bogusław wrote:
    Po ściągnięciu softu, ze strony producenta, wypakowuję przy pomocy WinRARa i otrzymuję folder "autorun.upg"...
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Już na wstępie podałem, że tak właśnie postępuję, ale TV nie aktualizuje softu z "autorun.upg" i pytanie dlaczego?
    DiZMar
    Level 43  
    Piasecki Bogusław wrote:
    Już na wstępie podałem, ...

Podawałeś, że na pendraiva skopiowałeś folder a nie plik. To znaczna różnica.
    Piasecki Bogusław wrote:
    Po ściągnięciu softu, ze strony producenta, wypakowuję przy pomocy WinRARa i otrzymuję folder "autorun.upg", który przenoszę na pendriva i USB telewizora.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Po włożeniu pendriva, na ekranie TV pojawia się komunikat "Urządzenie pamięci USB odczytuje pliki..." i nic więcej się nie dzieje.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Rozwiązaniem jest plik "upgrade_3rd_rw.pkd" i po nim "autorun.upg".